HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Odpočívadlo Benešky na hřebeni Soláně

Moravskoslezské Beskydy patří mezi česká pohoří, ze kterých je vidět do více než jednoho státu. „Zahraniční výhledy“ a moravskou přírodu si můžete užít ze zastřešeného dřevěného odpočívadla na Beneškách.

Odpočívadlo a rozcestník v jednom místě, takové parametry mají Benešky (851 m) nedaleko vrcholu Soláň. Jedná se přesně o to místo, kde si jednoduše chcete dát svačinu, i když nemáte hlad.

Místo na hřebeni, vedoucí na zmiňovanou Soláň, má nádherné výhledy jižním směrem. Tedy k našim sousedům na Slovensko a přírodní hranici, která nás hraničně dělí v podobě „pohoříčka“ Javorníky. Dalším objektem zájmu pro vaše oči bude určitě rozhledna Miloňová, která se nachází jihovýchodním směrem, na stejnojmenném vrcholu vzdáleném cca dva kilometry.

Jedná se o místo, které mnohým z vás rozšíří obzory, a vy si řeknete: „Nevěděl jsem, že je v okolí tolik dalších hřebenů a zelených kopečků. Já myslel, že za tímhle hřebenem je už hranice a Žilina“. Tohle berte prosím s rezervou Smějící se.

Přístup

K odpočívadlu, které bylo postaveno v roce 2007, se po turistické značce dostanete ze tří směrů. Z východní strany přes vrchol Vysoká (1024 m) od turistické chaty Třeštík  (5,5 km), anebo od vrcholu Soláň (861 m) , který je vzdálený kilometrů šest. „Nehřebenová“ varianta je pak ze severu z Horní Bečvy (3 km). Další možnosti, jak se dostat na hřeben z jiného směru, je ta cyklistická. Značení určené pro cyklisty vede z jihu od Velkých Karlovic (5,5 km) a překonává převýšení cca 350 metrů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: