O vítězích fotografické soutěže Vyfoť projekt je rozhodnuto

O vítězích fotografické soutěže Vyfoť projekt je rozhodnuto

Už známe vítěze soutěže Vyfoť projekt. Více než tři týdny probíhalo náročné vyhodnocování všech přihlášených projektů. Soutěže se zúčastnilo celkem 105 fotografů, kteří nahráli více než 6000 fotografií v 3300 albech a utkali se tak v této soutěži o ceny v celkové hodnotě vyšší než 100 000 Kč.

Proběhl již čtvrtý ročník úspěšné fotografické soutěže, jejímž cílem je upozornit veřejnost na velké množství realizovaných projektů, které byly spolufinancovány z fondů Evropské unie.

Soutěže se mohl účastnit každý, jak ostřílený profesionál tak nadšený amatér. Úkol pro všechny soutěžící byl stejný, pořídit fotografie projektů spolufinancovaných z fondů EU a následně je nahrát přes jednoduchý webový formulář na stránky soutěže www.vyfotprojekt.cz.

Soutěžící mohli své fotografie přihlašovat do čtyř různých kategorií. O výhercích všech kategorií je již rozhodnuto.

Nejtalentovanějším fotografem čtvrtého ročníku soutěže Vyfoť projekt se stal Zdeněk Dvořák z Jaroslavic s albem „Rybářské sítě„. Vítězné album bylo věnováno projektu pořízení nových sítí k rybářské činnosti v Jaroslavicích.

Druhým nejtalentovanějším fotografem byl zvolen Jaroslav Jirásek z Chebu s albem „Rekonstrukce parků centrální části města Mariánské Lázně – část II.A„. Cílem znázorněného projektu byla rekonstrukce památkově chráněných parků v centrální části Mariánských Lázní v sousedství lázeňské kolonády a zkvalitnění infrastruktury pro rekreační vyžití návštěvníků města stejně jako lázeňských hostů.

Třetí místo bylo porotou uděleno Václavu Křovinovi z Hrádku u Rokycan za album „Rozhledna na Kotli-Rokycany„. Fotografie znázorňuje rozhlednu vystavěnou v rámci regionálního operačního programu Jihozápad. Z 28 metrů vysoké rozhledny můžete vidět významné vrcholy Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor a Českého středohoří.

V kategorii Před a po, jejímž cílem bylo zviditelnit proměnu projektů za pomoci financování z fondů Evropské unie zvítězila Irena Brožová z Prahy s albem „Revitalizace Havlíčkových sadů“ upozorňujícím na revitalizaci zanedbaného parku anglického typu na Vinohradech v centru Prahy.

Druhé místa obsadil Roman Jaroš s albem „Revitalizace přednádražního prostoru Ostrava-Svinov„.

A na bronzové příčce skončil Pavel Daněk z Dolní Bečvy s albem „Dostavba sportovního areálu v Dolní Bečvě„.

Titul nejaktivnější fotografka si právem vysloužila Nikola Gorylová z Ostravy s 984 vyfotografovanými projekty, následovala ji Jaroslava Indrová z Ostravy s 630 projekty a třetí místo obsadila Zuzana Adámková z Prahy s 348 projekty.

V doplňkové kategorii Selfie se umístila Pavla Jáchimová z Jihlavy s albem „ZOO pěti kontinentů„, které upozorňuje na rozvíjení a budování nových tématických pavilonů a oddechových zón pro návštěvníky v Zoologické zahradě Jihlava.

Zájemci o další soutěže mohou sledovat facebookovou stránku Soutěžte s fondy EU, nebo webovou stránku vyfotprojekt.cz a zúčastnit se jubilejního pátého ročníku, který proběhne v příštím roce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: