Na wellness do lesa? Rakouský Saalbach-Hinterglemm chystá netradiční lázně pod širým nebem

Na wellness do lesa? Rakouský Saalbach-Hinterglemm chystá netradiční lázně pod širým nebem

V Saalbachu, oblíbeném středisku v Kitzbühelských Alpách na pomezí Solnohradska a Tyrolska, vzniká nový wellness uprostřed lesů.

Uvolnit stres a načerpat novou energii – na to je wellness ideálním receptem! Nová wellness oblast v rakouském Saalbach-Hinterglemm se ale obejde bez výstavby složitých a extravagantních budov nebo umělých vířivek. Unikátní wellness zóna se rozkládá pod širým nebem uprostřed dvě stě let starého lesa na svazích Reiterkogelu (1819 m). Pod korunami smrků v nadmořské výšce 1700 m tu najdete lázně harmonicky souznívající s přírodou.

Prohlédněte si celou fotogalerii k článku…

Odpočinek na jógamatce nebo v houpací síti

V lázních pod širým nebem se uvolní napětí a podpoří přirozená obranyschopnost organizmu. V důmyslných dřevěných odpočívárnách se dají strávit hodiny nerušeným odpočinkem a splynutím s přírodou.

Jóga získá ještě více relaxující účinek na dřevěných platformách umístěných pod korunami stromů za doprovodu zpěvu ptáků. Malá knihovna uprostřed lesa láká k odpočinku třeba při pohupování v houpací síti. Kdokoli se chce oddat klidu a nalézt vnitřní balanc, nalezne v této wellness oáze ideální prostředí.

Ověřeno vědci

Při procházce v lese vypouštíme shon a spěch každodenního života. Intuitivně cítíme, jak je pro nás pobyt v lese prospěšný.

To, co lidé už dávno cítí na vlastní kůži, potvrdila i věda. Les má kladné účinky na tělo i mysl. Hladina dvou stresových hormonů – kortizolu a adrenalinu – po dni stráveném v lese výrazně klesá. Hodiny strávené pod korunami stromů zároveň zvyšují počet buněk imunitního systému o 40 %. Prostředí lesa a okolní přírody napomáhá redukovat nemoci způsobené stresem, stejně jako nemoci srdce, krevního oběhu, nespavost nebo deprese.

TIP: Dejte si lesní piknik!

Správnému wellness nesmí chybět kulinářské zážitky. To není problém ani uprostřed lesů. Piknikový koš naplněný koktejly z divokých bylin a dalšími dobrotami, doplněný dekou se dá dopředu objednat na chatě Reiteralm nejpozději dvě hodiny před návštěvou.

Více informací na saalbach.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: