Karina Bílková a Martin Stráník mistry ČR v boulderingu

Karina Bílková a Martin Stráník mistry ČR v boulderingu

V sobotu se uskutečnilo mistrovství České republiky v boulderingu. Ve výborné atmosféře na slánském náměstí se mistry ČR stali Karina Bílková a Martin Stráník.

Ženy mezi sebou svedly napínavý souboj

Na boulderech postavených Vilémem Chejnem a Honzou Zbrankem se především v ženské kategorii odehrál velmi vyrovnaný souboj. První boulder zvládlo 6 z 8 děvčat kvalifikovaných do finále na první pokus. Druhý boulder již zvládla jen trojice – Nelly Kudrová z adidas týmu a juniorka Kateřina Zachrdlová ze Salewy vylezly na první pokus a dostaly se do vedení, dva pokusy na druhý boulder potřebovala Karina Bílková z adidas týmu a ostatní finalistky zapsaly maximálně zónu.

Třetí boulder vylezlo 5 finalistek a byl nakonec klíčový pro celkové pořadí – zatímco Karina Bílková nezaváhala, Katka Zachrdlová potřebovala 2 pokusy a Nelly Kudrová dokonce 3. Jelikož juniorka Zachrdlová 4. boulder opakovala dokonce 3 krát, propadla se na třetí místo, druhá skončila o pokus lepší Nelly Kudrová a titul pro sebe získala Karina Bílková, opět rozhodoval jeden jediný pokus!

Konečné výsledky MČR v boulderingu žen

1. Karina Bílková, Lokalblock, Adidas, forclimbers.cz 4t5 4z5
2. Nelly Kudrová, Adidas, Ocún, RP, BoulderBar 4t6 4z6
3. Kateřina Zachrdlová, Salewa, Wild Country, Klajda, Boulder Club Kotelna 4t7 4z7
4. Silvie Rajfová, Sokol Brno 1, Rajče 2t2 4z7
5. Dominika Dupalová, Lokalblok, 2t2 3z6
6. Veronika Šimková, Rocky Monkeys Brno 1t1 3z3
7. Dorka Vlková, Lokalblok 1t2 3z6
8. Klára Halmo, Salewa, Klajda 1t3 4z11

Mezi muži kraloval Martin Stráník

V mužském finále se představilo 12 závodníků. Hned první boulder, ale oddělil 4 závodníky, kteří jej nevylezli a nakonec nevylezli ani žádný z dalších. Ale i nakonec bronzový Jan Chvála potřeboval 3 pokusy. Největší favorité – bratři Stráníkovi a Kuba Hlaváček ale nezaváhali a vylezli na první pokus.

Na dvojce byl zajímavý úvodní skok, na TOP se nakonec dostali jen oba Stráníkové (Martin na flash, Štěpán na poslední chvíli pátým pokusem) a Kuba Hlaváček (na druhý pokus).  Třetí profil vylezli 4 finalisté, ale nebyl mezi nimi Kuba Hlaváček. Za suverénně vedoucím Martinem Stráníkem tak byl o mnoho pokusů druhý jeho starší bratr Štěpán a ostatním již chyběl jeden boulder.

O tom, že na stupních vítězů nebudou stát Stráníkovi vedle sebe rozhodl až poslední finálový problém, Štěpán se až dvanáctým pokusem dostal alespoň na zónu, ale TOP již nezvládl. I Martin zde ztratil čistý zápis, boulder vylezl „až“ na druhý pokus, ale radost z titulu mu to zcela jistě nekazilo. Jelikož Kuba Hlaváček i Honza Chvála topovali na druhý pokus, rozhodoval u třech lezců se zápisem 3 topů a 4 zón počet pokusů a v této disciplíně si Štěpán Stráník zasloužil jen bramborovou medaili, bronz bral Honza Chvála a stříbro Kuba Hlaváček.

Konečné výsledky MČR v boulderingu mužů

1. Martin Stráník, Saltic, Singing Rock, High Point, HO Choceň 4t5 4z4
2. Jakub Hlaváček, Triop, SmíchOFF, Ruzyně 3t5 4z5
3. Jan Chvála, HK Polička, Rock Pillars, Ocún, Aix 3t6 4z11
4. Štěpán Stráník, Singing Rock, Saltic, LUJS Choceň 3t9 4z11
5. Jiří Přibil, HO Doubrava, Aix 2t5 4z4
6. Jan Šolc, MoveClimbing, ForClimbers, Makak 2t6 4z17
7. Dsvid Kozel, Amuerte 1t1 3z3
8. Jan Novák, TJ Sparta Kutná Hora 1t1 3z7
9. Jiří Bradáč0t0 4z24
10. Lukáš Hammerschmied,  0t0 3z11
11. Ondřej Řitička, HIDETAKA 0t0 3z15
12. Jindřich Bláha, 0t0 2z6

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: