Jak neztratit dítě na horské túře?

Jak neztratit dítě na horské túře?

Jezdíte na hory nejen v zimě za lyžovačkou, ale i v létě za turistikou? Plánujete si vyšlápnout na nějakou horu, užít si procházku přírodou s cílem pokořit Sněžku? Nebo se jen tak projít k vrcholkům hor? Nezapomeňte na děti a ohlídejte si, kam jdou.

Teď mi určitě řeknete, že na ně dáváte pozor vždy a všude. Jako každý rodič. Máte pravdu. Ale přiznejte si. Kolikrát se vám stalo, že jste na pár vteřin zaměřili pohled jinam a dítě toho zlomku sekundy využilo a ztratilo se z dohledu? Určitě se vám to také stalo, že?

Pak následují chvilky, kdy by se ve vás krve nedořezal. Jak je to možné, otočil/a jsem se jen na vteřinku. Máme pro vás dobrou zprávu. Můžete mít přehled o pohybu svého potomka. Jak? Co takhle vyzkoušet dětské GPS hodinky?

Hodinky, se kterými bude dítě v bezpečí

Viděli jste už hodinky, mobilní telefon, SOS volání a GPS lokátor v jednom. Víte, jak fungují? Dětské chytré GPS hodinky s mobilem a lokátorem vám umožní sledovat pohyb dítěte. Ať už jde do školy, na trénink nebo jen s kamarádem na zmrzlinu.

Co je k tomu potřeba?

Samozřejmě hodinky, ty potřebují pro svůj provoz aktivní sim kartu s daty. Pak už jen stačí do svého chytrého telefonu nainstalovat aplikaci Gator, která je v češtině a navíc zdarma. Hodinky se s ní propojí a můžete využívat všech funkcí. Hodinky můžete ovládat, sledovat jejich polohu, zatelefonovat na ně.

Jak funguje lokalizace dětí pomocí hodinek?

Hodinky využívají signálu GSM/GPRS a GPS satelitů. Díky tomu umožní sledovat a lokalizovat děti spolu s určením aktuální polohy pomocí AGPS, GPS, LBS a WiFi. Přesná data se souřadnicemi pak rodiče uvidí ve svém telefonu, v aplikaci Gator.

Co jsou SafeZones?

V aplikaci si můžete nastavit okruhy, v nichž se dítě může pohybovat a nesmí je opustit. Pokud by se tak stalo, hodinky hned vyhlásí poplach a vy můžete obratem zareagovat.

Hodinky místo telefonu?

Ano, je to možné. I když telefon samozřejmě bude větší dítě chtít taky. Pokud ho ale má jen na pro vaši kontrolu, zda došlo do školy, na kroužek nebo ke kamarádovi, hodinky ho plně nahradí.

Hodinky totiž umí telefonovat i posílat zprávy. To vše díky aktivní sim kartě s voláním a daty, která je pro provoz hodinek nezbytná. V aplikaci si pak povolíte až 10 telefonních čísel, na které půjde z hodinek volat a naopak. Daná čísla se dovolají na hodinky.

K čemu slouží SOS tlačítko?

Kdyby náhodou došlo k ohrožení, dítě stiskem jednoho tlačítka aktivuje nouzový režim. Hodinky pak budou stále dokola vytáčet 3 předem určená telefonní čísla, kam odešlou také aktuální souřadnice. Opakované vytáčí poběží do chvíle, než některé z čísel situaci prověří a alarm vypne.

Jakými vlastnostmi se hodinky ještě mohou pochlubit?

Chytré hodinky Gator jsou voděodolné, tudíž odolají vlhku. Ale pozor, nejsou vodotěsné. Disponují budíkem a jsou skvělým pomocníkem pro děti, které se učí hodiny.

Jsou vhodné pro děti předškolního i mladšího školního věku. Ty větší už budou chtít mobil. Ovládání je snadné, nemusíte se bát, že by to děti nezvládly.

A vy se nemusíte bát ani v lese, ani v horách. Ať už se vám dítě jen schová za strom, lehne si do vysokého porostu trav – vy budete přesně vědět, kde je.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: