Ilegální adrenalin: lezení po výškových budovách!

Ilegální adrenalin: lezení po výškových budovách!

Když jsme nedávno psali o „sanfranciském lezení“ po různých budovách, uvědomil jsem si znovu, že podobná aktivita je dosti oblíbená. Největší odvážlivci ale navštěvují ta nejvyšší místa – co s nimi vyrazit třeba na Shanghai Tower (632 m) v Číně? Zajímá vás, jaký je z vrcholku rozhled?

Největší přístav světa

Čínská nejlidnatější metropole s omamným názvem Šanghaj je pojem sám o sobě. Není mezi vámi patrně čtenáře, který by o tomto městě neslyšel – ať už holá fakta z ekonomických sloupků, kulturní revue, ekologických plátků oznamujících alarmující stav ovzduší ve městě (jedno z nejhorších na světě!) nebo nějakou ze stovek bájí a mýtů, které se o čínském gigantovi vyprávějí. Zkrátka – Šanghaj se dostala do povědomí každého…

A dnes navštívíme Šanghaj nikoliv jako běžní turisté s batůžky na zádech a se zakloněnými hlavami hledajícími kousek nebe nad hlavou mezi desítkami mrakodrapů povyšující se nad rušné ulice plné smogu. Vydáme se sem nelegálně, za hranicí zákona – „vloupáme se“ do aktuálně nejvyšší čínské výškové budovy Shanghai Tower (632 m) a zároveň druhé nejvyšší budovy na světě (bude však oficiálně otevřena v r. 2015 a následně teprve uznána do statistik). A nebudeme sami, na tento výlet nás vezmou dva ruští „experti“; to, že mají na hlavách kukly, nic neznamená!

Myslím, že o adrenalin při takovém kousku není nouze – jednak z teoretického dopadení pronásledovateli, kteří střeží samotnou budovu, za druhé z akce samotné. Exponovaných pasáží je na cestě k vrcholu také dost a o vytrvalosti ani nemluvě – schody vzhůru asi nikdo nikdy nepočítal …

Ať již tato nepovolená zábava (všichni zdravě uvažující jedinci ví proč!) vzbuzuje ve společnostni jakékoliv kontroverze, jedno si asi musíme přiznat – ve skrytu duše by podobnou akci chtěl zažít každý z nás! Adrenalin se vším všudy! Možná by bylo v tomto případě sladkou třešničkou na dortu seskočení s padákem – bohužel, tentokráte ne!

Užíjte si záznam únorové akce ruských „výškařů“.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: