EPO Survival 2015 – boj se soupeři i s vlastní vůlí

EPO Survival 2015 – boj se soupeři i s vlastní vůlí

Poslední květnovou sobotní noc bylo v Berouně živo. Ve tři hodiny ráno vyrazilo z městského kempu dvě stě padesát závodníků na 13hodinovou trať závodu EPO Survival, Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic.

Po úvodním výběhu na přilehlý vrch si závodníci mohli sami vybrat pořadí outdoorových disciplín: jízdu na kánoi, orientační běh, horská kola, kolečkové brusle do Srbska zakončené skalním lezením, treking, letní biatlon nebo přírodní překážkovou dráhu Bolskros s plaváním v rybníce u Nového Jáchymova. Na závěr všechny čekalo slanění z berounského mostu a dojezd do cíle. Pak už jen zasloužený odpočinek, sdílení zážitků a sbírání sil na večírek.

Závod se jel na principu sbírání bodů za každou navštívenou kontrolu či splněnou disciplínu. Vynechání tedy neznamenalo diskvalifikaci, pouze nezískání bodů. Závodníci chválili kvalitně připravenou trať a pestrost disciplín. Organizátoři zase oceňovali závodnické nadšení, výkony na hranici sil a odhodlání, se kterým se týmy vrhaly do ledového rybníka.

Výstižně závod EPO Survival shrnul Štěpán Skripnik z týmu Inov-8 klacky.cz, který se umístil na třetí pozici v kategorii Muži: „Vlastně mě to překvapuje znova a znova, rok co rok. Je až neuvěřitelný, kolik lidí si řekne, že do toho jdou a pak plavou v ledový vodě, bajkujou v bahně, hledají zašitý kontroly, šlapou na nekonečném treku a na závěr překonají strach a slaní z mostu do řeky. V cíli jsou zmrzlý, hotový, opuchlý, poškrábaný, smradlavý, ale vlastně v pohodě.“

Výsledky:

MIX
BlackHILL/Salomon/EPOPavel KurzZuzka Wernerová
V&K Insportline-HSH SportRadek LacigaLucie Materová
Fénix multisport – AdidasPavel PaloncýKristýna Skalická
MUŽI
BlackHILL/Salomon/EPOJaroslav Krajník

Tomáš Petreček

Warmpeace-Klimatex-SportvisioRoman ŠinkovskýJan Císař
Inov-8 klacky.czOndřej SkripnikŠtěpán Skripnik
ŽENY
Salomon/EPOBára VálkováHana Krajníková
EPO/Lokal Blok-AdidasDominika DupalováMonika Prostředníková
Sesterský ploužákKateřina HanajováJana Rolná

adidas

V kategoriích muži obhájili loňské vítězství tým české reprezentace ve složení Tomáš Petreček a Jarda Krajník, v mixech zvítězil Pavel Kurz se Zuzanou Wernerovou, všichni z týmu BlackHILL/Salomon/EPO. V kategorii Žen nasbíraly nejvíce bodů Handa Krajníková a Barbora Válková, které jely za tým Salomon/EPO.

Více o závodě a kompletní výsledky najdete na internetových stránkách závodu www.eposurvival.cz

Partnerem závodu EPO Survival je adidas Outdoor.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: