Teploty hluboko pod bodem mrazu vadí všem…

David

Teploty hluboko pod bodem mrazu vadí všem typům akumulátoru/batérií.:-)
Akumulátor má výrobcem stanovený teplotní rozsah, ve kterém by měl pracovat správně. Nejlépe teplotní výkyvy snáší Li-Pol a Li-Ion (např. dotazované 18650) baterie. Ale i ony se rychleji vybíjí, než za normálních teplot (v mrazech se zvyšuje odpor elektrolytů a snižuje kapacita).
Tužkové baterie a akumulátory NiCd a NiMh však extrémní mrazy nesnášejí vůbec. Jejich kapacita v mrazu klesá dramaticky rychle, i když se nepoužívají.
Takže z Li-Ion 18650 ky, která je v této čelovce nemusíte mít strach. Jen pozor na nejlevnější a neznačkové akumulátory. Výrobci u nich uvádějí nereálně vysoké hodnoty kapacity, které bývají o třetinu až polovinu nižší. A také by měl mít Li-Ion akumulátor vnitřní ochranu elektroniky (protected, with PCB apod) – Většina PCB chrání proti překročení velmi nízkého vybíjecího napětí a velmi vysokého nabíjecího napětí, některé lepší PCB i proti proti zkratu.
Z výše uvedeného vyplývá, že těmto akumulátorům vadí hlavně vysoká teplota-tady na klasické alkalické baterie výrazně ztrácejí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: