HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Měří se propustnost páry-tedy je se potřeba…

jan puš

Měří se propustnost páry-tedy je se potřeba nejdřív zapařit. A jakékoliv zapaření dehydruje, demineralizuje a koneckonců i demoralizuje. Nicméně do dešťů a nebo lezení v zimních (je-li hodně zima) horách se mi tyhle bundy osvědčili. Jinak jsem se během života nadšeně vrhl na všechno nové a lehké, ale moc to nedopadlo. Nevím, většina lidí si to chválí, je možné, že mám specifickou termoregulaci, která se vytvořila po létech v bavlně a plátně a nejsem schopný se adaptovat. (?)
Termoprádlo-fiasko. Neprosto mi nefunguje v kombinaci s čímkoliv. Fleec-nejprve nadšení, potom zklamání. Když jde fakt do tuhého nehřeje. Windstoper-podobné. Nepromokavé bundy postupně devíti materiálů-všechny nepustily vodu, ale pařil jsem se. Závěr po opravdu letech zkoušení všeho možného? Podotýkám, že je to osobní závěr, nevylučuji „osobní nastavení organizmu“, který byl vychován hodně „natvrdo“. Nicméně: Flanelová košile, vlněný svetr, šusťákovka (svetr hodně řídkej, aby luftoval. Jakmile začne foukat, šusťákovka vítr zastaví a je to). Ve velkém dešti nebo sněžení lehká nepromokavka a někdy i kalhoty (zejména na zimní lezení opravdu moc dobré). Ponožky vlněné. Takže jsem se po letech nadšení z výdobytků vrátil tam, kde jsem byl. Skoro mám tendenci se za to omlouvat:))).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: