Dejme těm vločkám ještě šanci, zaslouží si to

Dejme těm vločkám ještě šanci, zaslouží si to

Tak nějak dávám do kupy jídelníček na nadcházející akci a nemohl jsem nechat ležet ladem kaloriemi nabitou snídani, která je navíc rychle hotová, teplá a relativně levná.

Pokud před sebou máte dlouhý den v horách, na kole anebo se jednoduše potřebujete pořádně nasytit kaloriemi, tak mám svoji novou nejoblíbenější snídani, o kterou se chci podělit. Ovesné vločky jsou stará věc, ale přes jejich pozitiva si je na horách nikdo moc nedává.

Sníh, mráz, stan a chleba s marmeládou? To mi moc nesedí…

Nevím jak vám, ale mi se při nízké venkovní teplotě nechce jíst nic, co mi trhá nervy v zubech.

Hotovo dřív než vykonáte ranní potřebu

Tady budete muset asi trochu „zainvestovat“. Je pravda, že když v obchodě koupíte ty nejlevnější vločky, tak je musíte vařit docela dlouho, nebo je předmáčet, aby byly aspoň trochu měkké. Přišlo mi to natolik odporné i po dlouhém vaření, že jsem je raději mixoval na prášek a pil s vodou nebo džusem, jen ať to mám rychle v sobě.

Nevypadá to zrovna lákavě, ale o tom to přece není :-)Nevypadá to zrovna lákavě, ale o tom to přece není 🙂

Pokud si však trochu připlatíte a koupíte vločky s přívlastkem jemné (cca 35kč/kg), tak je stačí povařit ve vodě asi 2 – 3 minuty a máte hotovo.

Náměty na kompletní „pochodové menu“ možná najdete v našem dalším článkuMrkající

Kalorie, kalorie, kalorie

Pokud se trošku snažíte, tak se z ovesných vloček dá udělat celkem slušná kalorická bomba. Na šest polévkových lžic vloček (cca 70g) dávám ještě hrst ořechů, hrst sušeného ovoce (když je po ruce čerstvé, tak nejčastěji jablko či banán), půl lžíce cukru, pár čtverečků čokolády (cca 3) a když slavím, tak ještě lžíci granka na vrch.

Tento „ovesný mišmaš“ má potom kolem 600 kcal. A pokud ještě ani v tomto případě nemáte dost, tak si tam zamíchejte vrchovatou lžíci sušeného mléka. To máte další stovku navíc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: