Celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt je v plném proudu

Celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt je v plném proudu

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá již čtvrtý ročník úspěšné fotografické soutěže, jejímž cílem je upozornit veřejnost na velké množství realizovaných projektů spolufinancovaných z fondů Evropské unie. Do soutěže se zapojilo už 70 fotografů, kteří mohou vyhrát digitální zrcadlovky, vodotěsné fotoaparáty a další luxusní ceny v celkové hodnotě přes sto tisíc korun.

Stejně jako předchozí tři ročníky, i ten letošní se těší oblibě mnoha amatérů i profesionálů, kteří do soutěže neúnavně přihlašují své fotografie.

Na území České republiky je zrealizováno více než 50 tisíc projektů, přesto se o nich ví málo. Také proto se Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo uspořádat fotografickou soutěž, která je bude propagovat. Možná při svých výletech pravidelně míjíte projekty, které unikají Vaší pozornosti.

Z programu přeshraniční spolupráce ČR-Polsko jsou upravené stezky protínající krajinu Krkonoš, kde můžete pozorovat Sněžné jámy. Mohutné ledovcové kary, které jsou příkladem alpské krajiny zastoupené řadou vzácných rostlin.

Za návštěvu stojí také hrad Pořešín nacházející se v okrese Český Krumlov. Tento hrad byl založen již na přelomu 12. a 13. století, za přispění fondů Evropské unie byl konzervován, díky čemuž je stále přístupný veřejnosti.

Takových míst, která stojí za to navštívit, je nespočet. Vyrazte do terénu, foťte a zapojte se do soutěže Vyfoť projekt. Pokud potřebujete poradit, kde hledat realizované projekty, nahlédněte do interaktivní online mapy www.mapaprojektu.cz, která nabízí přehledné zobrazení příkladů úspěšných projektů.

A o co se soutěží?

Čekají na vás  hodnotné ceny za více než sto tisíc korun. Digitální zrcadlovky Canon, vodotěsné fotoaparáty Pentax Ricoh, kvalitní digitální fotoaparáty Nikon nebo Sony CyberShot a mnoho dalších cen.

Zajímavé výhry můžete získat také v průběhu soutěže při pravidelném losování, do kterého jsou vždy zařazeni ti soutěžící, kteří v předchozím týdnu nahráli na webové stránky VyfotProjekt.cz fotografii alespoň jednoho nového projektu.

Podrobná pravidla soutěže a aktuální informace získáte na webu www.vyfotprojekt.cz, na facebookové stránce, v Eurocentrech – informačních kanceláří o EU, na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200 nebo na webu www.strukturalni-fondy.cz, kde je pro uživatele zprovozněn interaktivní chat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: