Časopis Svět outdooru – ročník 2022

Svět outdooru 1/2022

Tentokrát se podíváme na zoubek českým výrobkům. Co vlastně znamená MADE IN CZECH? A nakolik je český zákazník ochotný si připlatit za český původ outdoorového vybavení a „ekologickou výrobu“? Dalším horkým tématem této sezóny je široce propíraný film 14 vrcholů od Netflixu, který dokumentuje výkon horolezce Nirmala Purdži, jenž se svým týmem dosáhl Koruny Himálaje v naprosto rekordním čase.

S biatlonistou Michalem Krčmářem jsme zhodnotili olympijskou sezónu v Pekingu a s Pavlem Barabášem, významným slovenským režisérem a dokumentaristou, si povídali (nejen) o slaňování nejvyšších vodopádů světa. Podíváme se na Madeiru a do Ligurských Alp nebo jako dobrovolníci do Gruzie a na Šumavu. Ti náročnější si dají výstup na Kežmarský štít nebo ferraty v Solné komoře.

Součástí tohoto čísla je speciál Dálkové trasy v Česku. Naše překrásná krajina nabízí spoustu možností pro vícedenní putování – od známých stezek až po ty méně známé. Stačí prolistovat a vybrat si. A jak se na takové dobrodružství připravit? Poradí vám kovaný treker Kuba Šolc v článku Příprava a výbava na dálkový trek v Česku.

SVĚT OUTDOORU 1/2022 ONLINE

Svět outdooru 2/2022

Léto je v plném proudu a my pro vás máme spoustu inspirace, jak ho strávit aktivně! Co třeba výlet do Bosny, přechod Lofot nebo roadtrip jižním Švédskem (s dětmi či bez)?

Rozhovory jsou i tentokrát nabité dobrodružstvím a informacemi. Podařilo se Petrovi Hámorovi vystoupit na Kančendžengu? Stano Tomka zavzpomínal, jak se cestovalo po Nepálu před 20 lety a zjišťoval situaci po covidu. S Liby Rodovou jsme filozofovali na téma bikepacking. Budeme se zabývat výběrem karimatky a cyklovozíku pro děti.

Součástí letního čísla je Lezecký speciál. Kuba Cejpek vám pomůže s přípravou na vícedélky a provede vás vícedélkami Východních Alp. Naučíme se správně číst lezecké TOPO a vybereme cepín. Máme pro vás i několik výstupů ve Vysokých Tatrách a ferraty na Lago di Garda. Nebo je libo vyzkoušet Deep Water Solo na Mallorce? Odreagovat se můžete u rozhovorů s Márou Holečkem nebo Zdeňkem „Háčkem“ Hákem.

SVĚT OUTDOORU 2/2022 ONLINE

Svět outdooru 3/2022

Podzimní Svět outdooru přináší spoustu inspirace na dálkové treky po Evropě: pyrenejský HRP, Alta Via v Dolomitech, rakouský Zentralalpenweg, slovinský Juliana trail… Nechybí ani dálkové trasy po Česku, projdeme se například po hřebenech Krkonoš, skrz šumavské hvozdy po Vintířově stezce a objevíme krásy Českého středohoří po Labské stezce.

V rozhovorech s extrémní skialpinistou a generálním ředitelem Dynafitu Benediktem Böhmem jsme se zeptali, co má společného horolezení a vedení mezinárodní firmy i jestli je potřeba míň riskovat, aby byl člověk dobrý otec. S trekařkou Luckou Kutrovou jsme si povídali o Stezce Českem a proč je potřeba treky chodit vlastním stylem.

Asi všichni milovníci hor sní o cestě do majestátního Himálaje. Máme pro vás srovnání TOP treků v Nepálu. Projdeme si také po střeše Chorvatska a podnikneme výstup na nejvyšší vrchol Dinara.

Jako vždy se můžete těšit i na novinky ve vybavení, nezávislé recenze a mnoho dalšího!

SVĚT OUTDOORU 3/2022 ONLINE

Svět outdooru 4/2022

V zimním vydání Světa outdooru čeká spousta inspirace pro zimní dobrdružství. S dvojicí dobrodruhů projdeme mrazivou pustinou švédského Laponska po trase Kungsleden a na lyžích přejedeme TOP české a slovenské zimní hřebenovky. V článku o Islandu na skialpech se podíváme mezi fjordy a sopky, do rakouských Alp vás pozveme na víkendový skialpový výšlap na trojici osvědčených vyhlídkových vrcholů. S dětmi vyrazíme tentokrát na sněžnice.

Zaměřili jsme se také na téma nocování a táboření v zimě. Poradíme, jak se připravit na bivakování na sněhu i jak fungují alpské bivaky a winterraumy.

Polárník Petr Horký nás v rozhovoru zavede do krajů věčného sněhu a ledu a prozradí, v čem je klíč k tomu, aby naše tělo mráz zvádlo. S Heinzem Zakem jsme si povídali o práci fotografa i vývoji skalního lezení.

Na podzimní trekovou výpravu zve Svět outdooru do italských Apenin a nejdeštivějšího místa Anglie – Lake District. Za exotikou se vypravíme za oceán do Jižní Ameriky – objevíme ekvádorské sopky, vrcholky And, vodopády i městečka v podhůří.

Nechybí novinky ve vybavení, nezávislé recenze, tipy na vánoční dárky a mnoho dalšího!

SVĚT OUTDOORU 4/2022 ONLINE