Časopis Svět outdooru – ročník 2022

Svět outdooru 1/2022

Tentokrát se podíváme na zoubek českým výrobkům. Co vlastně znamená MADE IN CZECH? A nakolik je český zákazník ochotný si připlatit za český původ outdoorového vybavení a „ekologickou výrobu“? Dalším horkým tématem této sezóny je široce propíraný film 14 vrcholů od Netflixu, kdy horolezec Nirmal Purdža se svým týmem dosáhl Koruny Himálaje v naprosto rekordním čase. Co si o tom myslí naše horolezecké legendy?

S biatlonistou Michalem Krčmářem jsme zhodnotili olympijskou sezónu v Pekingu a s Pavlem Barabášem, významným slovenským režisérem a dokumentaristou, si povídali (nejen) o slaňování nejvyšších vodopádů světa. Podíváme se na Madeiru a do Ligurských Alp nebo jako dobrovolníci do Gruzie a na Šumavu. Ti náročnější si dají výstup na Kežmarský štít nebo ferraty v Solné komoře. V rubrice první pomoc se dozvíte, jak pomoct kamarádovi, kterého na horách potrápila epilepsie nebo cukrovka. Nebudou chybět ani naše tipy a nezávislé testy na kvalitní outdoorové vybavení. V každém čísle najdete taky odkazy na kvalitní četbu na hory.

Součástí tohoto čísla je speciál Dálkové trasy v Česku. Naše překrásná krajina nabízí spoustu možností pro vícedenní putování – od známých stezek až po ty méně známé. Stačí prolistovat a vybrat si. A jak se na takové dobrodružství připravit? Poradí vám kovaný treker Kuba Šolc v článku Příprava a výbava na dálkový trek v Česku.

SVĚT OUTDOORU 1/2022 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2022

Svět outdooru 2/2021

Léto je v plném proudu a my pro vás máme spoustu inspirace, jak ho strávit aktivně! Co třeba výlet do Bosny, přechod Lofot nebo roadtrip jižním Švédskem (s dětmi či bez)?

Rozhovory jsou i tentokrát nabité dobrodružstvím a informacemi. Podařilo se Petrovi Hámorovi vystoupit na Kančendžengu? Stano Tomka zavzpomínal, jak se cestovalo po Nepálu před 20 lety a zjišťoval situaci po covidu. S Liby Rodovou jsme filozofovali na téma bikepacking. Budeme se zabývat výběrem karimatky a cyklovozíku pro děti. Recenze a tipy na outdoorové vybavení a kvalitní četba jsou už evergreenem. A kdyby někomu vyprahlo, zachrání ho Dita Podhadská s první pomocí při dehydrataci a přehřátí.

Součástí letního čísla je Lezecký speciál. Kuba Cejpek vám pomůže s přípravou na vícedélky a vezme vás za vícedélkami do Východních Alp. Naučíme se správně číst lezecké TOPO a vybereme cepín. Máme pro vás i několik výstupů ve Vysokých Tatrách a ferraty na Lago di Garda. Nebo je libo vyzkoušet Deep Water Solo na Mallorce? Odreagovat se můžete u rozhovorů s Márou Holečkem nebo Zdeňkem „Hákem“ Háčkem.

SVĚT OUTDOORU 2/2022 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2022