Časopis Svět outdooru – ročník 2020

Svět outdooru 1/2020

Co dělat, když nemůžeme do zahraničí? Nocování v české krajině se věnuje tematický článek.

I po padesátce se dá žít na plno, dočtete se v prvním díle seriálu Světa outdooru Padesátka na ferratách. Horští vůdci, bratři Švihálkovi tě na stranách Světa outdooru provedou úžasným hřebenem Hohlaubgrat na čtyřtisícový Allalinhorn a Jindřich Kadrman po GRP okolo Andorry. Taky se dozvíš pět důvodů proč začít se speedhikingem, a že si své výstupy na vrcholy můžeš zapisovat online? Společně s Vrcholovka.cz jsme si pro tebe připravili výzvu o Korunu (NE KORONU!) Světa outdooru. Nakonec se dočtete, jak správně vybrat trekový batoh a jestli je tvé horolezecké vybavení v dobré kondici a co dělat, když se spálíš nebo opaříš.

SVĚT OUTDOORU 1/2020 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2020

Bike speciál 2020

Letos v každém vydání najdeš alespoň 32 stran zaměřené na určité téma. S jarním vydáním jsme se zaměřili na kola

Najdeš v něm 10 postřehů pro začínající a probudívší se cyklisty, rozhovory s Janem Žďánským o bikepackingu a Jakubem Vlčkem o nejdelším cyklo-závodě na světě, dále tipy na cyklodestinace a článek o tom, proč je dobré dát před sezonou kolo do servisu. Tak na co ještě čekáš? Po přečtení Bike speciálu naskoč na kolo a vyraž!

KE STAŽENÍ: BIKE SPECIÁL 2020

Titulní strana Světa outdooru 2/2020.

Svět outdooru 2/2020

Míříte na Mont Blanc, pak byste měli vědět co se na něm děje. Přinášíme také tipy na treky v okolí Mont Blancu nebo úžasnou túru s horským vůdcem Romanem Kozelkou: na Eiger hřebenem Mittellegi. V Česku se podíváme na kole do Litovelského Pomoraví a pěšky na 100km mikrodobrodružství okolo Brna. Poradíme jak vybrat první vrstvu oblečení a v Lezeckém světě se dočteš vše o tom, jak začít s lezením na umělých stěnách, na ferratách, skalách i na horách. A článek jak se bránit sněžné slepotě od Dity Podhadské.

SVĚT OUTDOORU 2/2020 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2020

Titulní strana Lezeckého světa 2020.

Lezecký svět 2020

Olympiáda v Tokiu je odsunuta, nicméně jsme vyzpovídali Adama Ondru o tom, jak se na ni připravuje i o tom, co si myslí o olympijském formátu kombinace lezeckých disciplín.

Mezi skvělé lezce, reprezentující Českou republiku patří i Vojtěch Trojan, který se ve svých dvaceti letech zapsal do klubu lezců s přelezem cesty obtížnosti 9a. Jak trénuje a co ho motivuje se dozvíš v dalším rozhovoru Lezeckého světa. Tento Lezecký svět je věnován začátečníkům, kde najdou jednoduché rady Jak začít s lezením na: umělé stěně, ferratách, skalách i v horách nebo na co si dát pozor u výběru lezeček.

KE STAŽENÍ: LEZECKÝ SVĚT 2020

Svět outdooru 3/2020

Téma vydání: Expedice Peru 1970, letos jsme si připomněli padesáté výročí smutné události. Vyzpovídali jsme Rogera Schäliho, švýcarského horolezce, kterému velice záleží na tom, co se děje v severní stěně Eigeru, a Pavla Kořínka o české expedici na nejvyšší, ještě nezlezený kopec Muchu Chhish 2020. S horským vůdcem Janem „Honzánym“ Novotným přelezeme tři Walliské klenoty, Alphubel, Täschhorn a Dom, prozradíme pět důvodů, proč projet Finsko bikepackingově. S Ditou Podhadskou vyřešíme puchýře a s horským vůdcem a našim šéftesterem Vojtou Dvořákem vybereme třísezonní spacák.

SVĚT OUTDOORU 3/2020 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 3/2020

Trekový speciál 2020

Podzim je jako stvořený na procházky, ať už krátké nebo dlouhé, záleží jen na tobě, jak velký a těžký si zabalíš batoh. I proto jsme se rozhodli v třetím vydání Světa outdooru věnovat trekování.
O tématický článek Trekování nalehko se postaral nikdo méně zkušený než držitel titulu Triple Crown (přechod tří nejdelších trailů v USA) Petr Kosek. Snad i tobě jeho rady přijdou k dobru a svůj další výšlap si užiješ s lehčím krokem. V Trekovém speciálu 2020 najdeš čtyři reportáže z dálkových přechodů Tater (Jan Hocek), francouzských masivů Dévoluy, Trièves a Vercors (Ivo Petr), Mongolského Altaje (Pavel Svoboda) a opuštěného karpatkého hřebene (Michal Medek). S Hanou Slabou a Patrikem Veselíkem můžeš nakouknout i do Bolívie.
KE STAŽENÍ: TREKOVÝ SPECIÁL 2020

Titulka Světa outdooru 4/2020.

Svět outdooru 4/2020

Jsme si vědomi jaký vliv má na ekologii výroba našeho outdoorového vybavení? Přečtěte si rozsáhlý článek Ekologie v outdooru: nekonečné hledání rovnováhy. Rozhovory s lezkyní Lucií Hrozovou a závodnicí Terezou Rudolfovou. Horský vůdce Vojtěch Dvořák vás provede čtyřdenní skialpovou túrou v Krkonoších a prozradíme skialpové túry v okolí řeky Salzy. S Ivo Petrem zaletíme do Grónska, abychom prošli Arctic Circle Trail, zazimujeme kolo a s Ditou Podhadskou se vyvarujeme Hypotermii (podchlazení). Kromě recenzí a tipů na outdoorové vybavení poradíme, jak vybrat skialpový batoh. Součástí tohoto vydání je Zimní speciál 2020, jehož obsah se dočtete níže.
SVĚT OUTDOORU 4/2020 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 4/2020

Titulka Zimního speciálu 2020 Světa outdooru 4/2020.

Zimní speciál 2020

Mrazivá dobrodružství všeho druhu najdeš v letošním vydání Zimního speciálu. Jak to chodí na polárních expedicích jsme se zeptali toho nejzkušenějšího polárníka dnešní doby, Børgeho Ouslanda. Reportáž o zimním přechodu napříč Kamčatkou napsala Maria Horalíková. Na skialpech za freeridem se podíváme do Krkonoš, Rumunska i na Sibiř. A běžkaře potěší Pět tipů na české a slovenské běžkařské lokality Jana Hocka. Do bíle stopy vyrazíme do divočiny středních Čech – na hřebeny Brd, Žďárské vrchy na Vysočině, Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, kolem rozhleden a bunkrů do Orlických hor a na Moravské a Slovenské Javorníky. Samozřejmě nechybí tipy a recenze na zimní vybavení.
KE STAŽENÍ: ZIMNÍ SPECIÁL 2020