Časopis Svět outdooru – ročník 2019

Svět outdooru 1/2019

Běžky ve švédském Laponsku, evropská divoká voda, pádlování na bavorském jezeře Chiemsee, výstup na Breithorn a Nadelhorn, přechod letní Haute Route ve francouzských a švýcarských Alpách, kanadské Rocky Mountains (Rockies),  Menorca po GR 223 Camí De Cavals, po hřebeni Javorníků, přechod Totes Gebirge s dětmi nebo jarní lezení na Sicílii. Bikepacking Nomads o cykloputování z Nového Zélandu do Beskyd.

SPECIÁL: nejvyšší vrcholy Evropské unie I.

ROZHOVORY:  Denis Pail, nadějný sportovní lezec, který se dal na kariéru stavěče lezeckých cest na umělých stěnách, a Petr Snížk, šéfredaktora časopisu Pádler.

TÉMA: Královna Moravskoslezských Beskyd – Lysá hora a její neustále se zvyšující popularita. Proč na ni chodí tolik lidí, a někteří z nich neustále dokola?

SVĚT OUTDOORU 1/2019 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2019

Náhled titulky speciálu Nejvyšší vrcholy evropských zemí 2019.

Nejvyšší vrcholy evropských zemí

Jaké jsou nejvyšší vrcholy evropských zemí? Dokážeš je všechny vyjmenovat, a kolik z nich jsi navštívil/a?

Jaroslav Zaoral v roce 2019 pro Svět outdooru sepsal dvoudílný seriál, který našel základ v jeho projektu „Koruny Evropy“, během které se pokusil zdolat prvně nejvyšší vrcholy Evropské unie a pak i celé Evropy. Jak se dá vystoupat na nejvyšší vrcholy Pobaltí nebo třeba Ben Nevis?

Inspiraci na evropské výstupy najdeš v tomto PDF.

KE STAŽENÍ: NEJVYŠŠÍ VRCHOLY EVROPSKÝCH ZEMÍ

Svět outdooru 2/2019

Via Dinarica: dálková trasa napříč Balkánem, pět tipů jak začít se speedhikingem, treking v okolí Tafjordu v Norsku nebo na hřebeni Nízkých Tater, nejlepší vyhlídkové vrcholy v srdci Švýcarska. Víkendový cyklo-přejezd Kysuckých Javorníků, bajkovým průzkumem Apenin či Mallorcy.

Děčín outdoorově – feraty na Pastýřské stěně, cykloputování po Labské cyklostezce nejhlubším pískovcovým kaňonem Evropy nebo výlet na Děčínský Sněžník, jak vybrat stan.

SVĚT OUTDOORU 2/2019 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2019

Lezecký svět 2019

Ferratové klenoty Dolomit, jak s dětmi na ferratách a jak se vyrábí lana Tendonu, tipy na alpské VHT túry od horských vůdců, metodické střípky s tipy na bezpečnější VHT túry.

Rozhovor s Adamem Ondrou o olympiádě, horská průvodkyně Hanka Benešová o holkách na horáchDušan „Stoupa“ Janák o těžkém zranění.

Barefoot obuv, recenze lezeckého vybavení.

LEZECKÝ SVĚT 2019 JE SOUČÁSTÍ SVĚTA OUTDOORU 2/2019

Svět outdooru 3/2019

Bikerafting ve Skotsku a cykloturistika Tchaj-Wanem. Tipy jak na dálkové pochody, nejkrásnější švýcarské dálkové trasy pro každého nebo československá dálková trasa Brno – Poprad. VHT s horským vůdcem a Lucií Výbornou na Zinalrothorn. Jak vybavit lékárničku na každý výlet.

SPECIÁL: Nejvyšší vrcholy Evropské unie II.

ROZHOVORY: Marek Holeček a Zdeněk Hák nejen o Chamlangu a lezkyně Mathilde Becerra o zvedání ženského sebevědomí. Ze životů chataře Téryho chaty Maťo Maličkého a horského vůdce Branislava „Gabo“ Adamce.

SVĚT OUTDOORU 3/2019 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 3/2019

Svět outdooru 4/2019

Tongariro Northern Circuit na Novém Zélandu, 1300 km na kolech z Peru do Ekvádoru. Skialpové túry hřebenem Ďumbierských a Západních Tater, ze švýcarského Andermattu do Ticina, tipy jak začít s dětmi jejich skialpové dobrodružství a nebo za prašanem do Gruzie. Traverz zubatého hřebene Grandes Jorasses, jarní běžkování v polských Jakuszycích. Omrzliny: prevence a léčba. Jak vybrat zateplovací bundu.

ROZHOVORY: s Milanem Jurkou, zakladatelem značky Sensor, Pavel Habětín z Warmpeace o testování spacáků, laufařka Heli Heiskannen o nadcházející sezoně.

SVĚT OUTDOORU 4/2019 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 4/2019