Časopis Svět outdooru – ročník 2018

Svět outdooru 1/2018

Toulky rumunským Retezatem, bulharskou Rilou a Pirinem nebo několika ukrajinskými poloninami! Okružní túra po horských chatách okolo masivu Dachsteinu. Vzdušné feraty v okolí Ramsau am Dachstein. Stüdlgratem na Großglockner.

ROZHOVORY: Jiří Bína, který už 20 let na etapy objíždí svět na kole. Šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz Katka Petríková prozradila své tipy na zajímavé destinace.

SVĚT OUTDOORU 1/2018 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2018

Svět outdooru 2/2018

Hned na úvod vás okouzlí povedený článek o trekování v Jižní Americe od cestovatele Pavla Svobody, který vás provede pěticí nádherných treků v Peru a Bolívii. Vydáme se také na sever Norska na magické souostroví Lofoty, kde podnikneme několik kratších túr s překrásnými výhledy na ostrově Moskenesøya.

Projdeme okruh GR 54 neboli Tour de I’Oisans ve francouzských Dauphinéských Alpách, který se řadí k nejkrásnější evropským trekům. Projdeme také Pyreneje, chorvatský Velebit nebo balkánská pohoří Prokletije, Stará planina Planina Šar.

Horolezce a extrémního sportovce Tomáše Petrečka jsme vyzpovídali o plánované expedici Rupálskou stěnou na Nanga Parbat, kam se s Márou Holečkem vydají v létě 2018.

Dál jsme připravili výběr pěti méně známých národních parků, které stojí za objevitelskou výpravu: katalánský Aigüestortes, estonský Lahemaa, sicilské Nebrodi, finská Oulanka nebo portugalský Peneda-Gerés a představíme i n ěmecký národní park Müritz nebo okolí slovinské Soči. Pro milovníky cyklistiky máme pozvánku na pohodovou projížďku po Drávské cyklostezce po slunečné straně Alp.

SVĚT OUTDOORU 2/2018 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2018

LEZECKÝ SVĚT 2018

V květnovém Světa outdooru jsme připravili lezecký speciál!

Najdete v něm:

Metodiku pohybu po ledovci od horského vůdce Vojty Dvořáka.

Tipy na zajímavé VHT túry v Alpách, rozhovory s Adamem Ondrou nebo Radkem Jarošem či recenze lezeckého vybavení a další zajímavé čtení pro všechny milovníky vertikálního pohybu.

KE STAŽENÍ, PŘEDPLATITELÉ: LEZECKÝ SVĚT 2018

Svět outdooru 3/2018

V podzimním čísle najdete tipy na trekování opomíjenými kouty naší krásné domoviny – vypravíme se do podzimních Rychlebek. Podzimními barvami trekové Sibiře nás provede cestovatel a fotograf Pavel Svoboda Až na dohled osmitisícových velikánů se dostaneme při treku kolem nepálské Manaslu. Za trekováním vás pozveme do větrné a nehostinné Patagonie, která okouzlí svým drsným půvabem. Přejít napříč od jihu na sever Nového Zélandu se letos povedlo Martinu Maříkovi – připravili jsme rozhovor o cestě za dobrodružstvím, poznáním i za životním snem… Na seakajaku obkroužíme s dvojicí dobrodruhů vulkanický Island a na kole projedeme po zajímavostech Balkánu z Atén až do ČR. Jak na výstup na oblíbený vrchol Grossvenediger neboli Velký Benátčan, poradí horský vůdce Vojta Dvořák.

Těšit se můžete i na pořádnou porci rozhovorů. Horolezece Máru Holečka jsme vyzpovídali hned po návratu z expedice na Naga Parbat. Na povídání se můžete těšit také s Markem Jelínkem o jeho cestě na koloběžce Asií.

Polárník Vašek Sůra přiblíží základní pravidla a tipy pro oblékání v mrazivém počasí – troufáme si říct, že povinná četba pro každého, kdo se v zimě chystá na hory. Horský vůdce Vojta Dvořák poradí, jak na výběr technických kalhot na hory – ať už pro chození, lezení nebo VHT. Na zoubek se podíváme také GPSkám. Co tenhle přístroj umí, jak se čtou souřadnice z mapy, a podle čeho vybírat GPS?

SVĚT OUTDOORU 3/2018 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 3/2018

Svět outdooru 4/2018

Na běžkách projedeme krásné kouty Jeseníků, Beskyd a české i německé části Šumavy. Na sněžnicích se vydáme napříč mrazivým RaxalpeTotes Gebirge, finským Laponskem nebo rumunským Fagarašem. Na tuleních pásech se sklouzneme v rakouských a švýcarských Alpách i na Malé Fatře. Na fatbiku se probojujeme zavátou norskou Hardangerviddou.

Za lezením do Thajska a Laosu, za trekováním do utajeného ráje na Reunionu či na věčně zelené Azory a do pedálů šlápneme na turisticky neprávem podceňovaném Taiwanu.

ROZHOVOR: horolezec Tomáš Petreček, který se s Márou Holečkem pokoušel o prvovýstup Rupálskou stěnou Nanga Parbat.

Kde se vzal fenomén dálkových treků jako je Svatojakubská cesta, Pacific Crest Trail a další? Počty lidí na dálkových trasách každoročně výrazně stoupají. V čem je jejich kouzlo?

Na zoubek jsme se podívali také vybavení – jak je to s tepelným odporem karimatek a podle čeho vybrat kvalitní hardshell bundu?

SVĚT OUTDOORU 4/2018 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 4/2018