Časopis Svět outdooru – ročník 2017

SVĚT OUTDOORU 1/2017

Na stránkách Světa outdooru 1/2017 se vydáme na trekování kolem impozantní hory Alpamayo v Peru nebo do základního tábora Mt. Everestu. Z evropských hor vás zavedeme do méně známých rumunských pohoří Capatani a Paring. A k jarním toulkám rozkvetlými loukami vybízí článek o přechodu Bílých Karpat. V sedle kola prozkoumáme top oblasti Švýcarska, kde si můžete užít MTB a singletraily. Představíme singletrailové lahůdky v okolí Davos – Klosters, Engadin Sv. Mořic a Scuol, které si užijí jak zkušení bikeři, tak rodiny s dětmi. Jak nezůstat ani v přírodě bez šťávy? Přinášíme článek o dobíjení na cestách, který shrne základy, které by měl znát každý outdoorový nadšenec.

Petr a Olga Koskovi loni v létě během pěti měsíců prošli nejdelší a nejnáročnější dálkový trail v USA, Continental Divide Trail, dlouhý 4500 km! Jaké to je strávit půl roku na nohou a jak se jim podařilo sbalit vybavení do 5 kilo Špičkového českého triatleta Petra Vabrouška jsem se zeptali na jeho úspěch v závodě World Marathon Challenge. Zvládl při něm vyběhnout stříbro v 7 maratonech během 7 dní na 7 kontinentech!

Speciální příloha Svět běhu přináší 32 stran plných praktických tréninkových plánů pro závody na 5, 10 km a půlmaraton, tréninkové rady špičkových českých běžců i řadu recenzí novinek v běžeckém vybavení.

SVĚT OUTDOORU 1/2017 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 1/2017

SVĚT BĚHU 2017

Přečtěte si tréninkové plány na 5, 10 km a půlmaraton, rozhovor se Zdeňkem Křížem, rady odborníků: Miloše Škorpila, Roberta Krupičky, Evy Vrabcové-Nývltové a Zuzany Kocumové.

Poradíme i kam vyrazit za závody do zahraničí a provedeme vás po běžeckých trasách po méně známých českých vrcholech.

Nechybí ani recenze a tipy na horké novinky v běžeckém vybavení.

SVĚT BĚHU 2017 KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 2/2017

V druhém čísle 2017 jsme se vydali objevovat trekové krásy drsného severu –konkrétně islandských duhovýchhor, švédského Sareku, norského Jotunheimenu, Hardangerviddy, Trollheimenu a dalších míst. Dozvíte se také, kde v létě protáhnout pohorky v GruziiArménii a Ázerbájdžánu. Podíváme se jak do oblíbené gruzínské Svatenie, tak k arménským klášterům, až magicky zasazeným do okolní krajiny. Pro milovníky ferat, turistiky i VHT jsme připravili tipy na pohodovou turistiku ve slunných Korutanech, popis šestice oblíbených feratových lokalit v dojezdové vzdálenosti z ČR s tipy na feraty pro lezce každé pokročilosti i na náročnou VHT túru ve švýcarském Wallisu. Po Česku se vydáme na pohodovou plavbu po řece Ohři a na kole se projedeme po severní Moravě a nahlédneme také na krásy, které skrývá pod povrchem.

V rozhovorech jsme vyzpovídali extrémní bikerku Markétu Peggy Marvanovou, která se s přítelem Adamem vrátila úspěšně z 900 km dlouhého závodu laponskou tundrou, a ultramaratone Zbyňka Cypru.

V lezeckém speciálu, zaměřeném tentokrát na feraty, se podíváme na zoubek metodice a nejčastějším chybám na zajištěných cestách. Horský vůdce Vojta Dvořák připravil devět stran nabitých praktickými metodickými tipy, jak se na feratách pohybovat bezpečně. Poradíme také tipy na top lokality u nás i v Alpách.

SVĚT OUTDOORU 2/2017 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 2/2017

LEZECKÝ SVĚT 2017: FERATOVÝ SPECIÁL

Co dělat, nedělat a jak s lezením zajištěných cest začít. Tipy na lezení s dětmi.

Dále se můžete těšit na přehledný „obrázkový“ seznam doporučeného vybavení na feraty.

Dále jsme pro vás vybrali nejhezčí feraty v Alpách a v Česku. Navrch jsme přidali spousty recenzí a samozřejmě rozhovory.

LEZECKÝ SVĚT 2017 KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 3/2017

Svět outdooru 3/2017 přinesl rozhovor s Márou Holečkem o úspěšném výstupu novou cestou Satisfaction na Gasherbrum I. (8080 m). Na prodloužený víkend jsme vás pozvali k sousedům do Vysokých a Nízkých Tater, Roháčů nebo na Velkou Fatru. Pohorky protáhneme i na vulkanické Kamčatce nebo v neznámých Kamnických Alpách. Na expedice se vypravíme na nezlezené vrcholky v Pákistánu nebo na sólo přeběh Islandu za 9 dní.

Nevynecháme ani české hory, na kole se vypravíme třeba do Krušných hor a pěšky projdeme pohodovým tempem Orlické hory.. Těšit se můžete na články o cyklistice „na lehko“, tzv. bikepackingu. Sport, při kterém se snoubí požitek jízdy a večery u ohně, vás jistě nadchne stejně jako nás.

SVĚT OUTDOORU 3/2017 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 3/2017

SVĚT OUTDOORU 4/2017

V rozhovorech jsme vyzpovídali českou stálici v dálkových bězích Kateřinu Smutnou a musherku Janu Henchovou, která brázdí severské pláně se svými tažnými psy.

Zimní číslo přineslo 18 stran věnovaných běžeckému lyžování: na běžkách  v něm přejedem Krkonoše, Jizerky nebo Jeseníky, naučíme se správně vybrat lyže na klasiku, skate i backcoutra a odhalíme tajemství mazání běžek. Na sněžnicový přechod vyrazíme na Malou Fatru nebo na Šumavu. Na skialpech se vydáme do Vysokých Tater, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak milovníci úzkých strmých žlabů. Nebudou chybět ani tipy na túry v českých horách.

Projdeme trekové stezky skrz pralesy a hory divokého národního parku Kahurangi na Novém Zélandu. Vydáme se i na západní pobřeží ostrova Vancouver v  Britské Kolumbii – trasa treku West Coast Trail původně sloužila k záchraně ztroskotaných osadníků, dnes patří k nejdrsnějším, ale i nejkrásnějším trekům Kanady. Za teplem se vypravíme na skály ve slunné Andalusii nebo do Rumunska. Tep vám zvedne vyprávění o extrémní kajakářské expedici do Kyrgyzstánu. Jakub Šedivý sjel s parťáky z mezinárodní expedice teprve potřetí v historii divoké peřeje řeky Sary Jaz.

SVĚT OUTDOORU 4/2017 ONLINE
KE STAŽENÍ PRO PŘEDPLATITELE: SVĚT OUTDOORU 4/2017

CESTOVATELSKÝ A OUTDOOROVÝ MANUÁL 2018: 30 zemí na 6 kontinentech

V předposledním čísle 2017 jsme pro vás připravili přehled s praktickými radami na cesty do různých koutů světa. To nejlepší z 30 zemí a 6 kontinentů. Kompaktní a přehledné!

Vybrali jsme nejzajímavější destinace pro rok 2018. Manuál poradí, kam na trek či túru, kam se vydat za pádlováním, kam na skialpy a dalšími zimními radovánkami nebo kde si můžete zaběhat.

Objevte oblíbené lokality v Alpách – Raxalpe, Dachstein, Stubai, Ötztal, Dolomity a Brenta, Zillertal, Julské Alpy, Berchtesgaden nebo Vysoké Taury – a ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Přinášíme tipy, kam za dobrodružstvím v Gruzii, Turecku Maroku nebo evropských zemích jako Francie, Španělsko, Island, Rumunsko, Norsko, Řecko nebo Itálie. Pohorky nebo skialpy protáhneme i na Balkáně – v Černé Hoře, Chorvatsku, Makedonii, Bulharsku nebo Albánii. exotičtějších destinací jako Indie, Srí Lanka, Írán, Indonésie, Peru, Čína neboThajsko přiblížíme místní tradice, poradíme s bezpečnostní situací, dopravou i co ochutnat. Za outdoorem se podíváme i do USA Kanady.

CESTOVATELSKÝ A OUTDOOROVÝ MANUÁL 2018 KE STAŽENÍ ZDARMA