Časopis Svět outdooru – ročník 2016

SVĚT OUTDOORU 1/2016

Připravili jsme tipy na dálkové treky v Evropě, rozhovor s Jánem Smoleněm nebo Kilianem Jornetem a nechybí ani recenze a rady k vybavení. První číslo navíc obsahuje speciál Svět běhu!

Batoh si připravte a boty nakrémujte na korsickou GR20, nebo pochod švédskou divočinou Kungsleden, na pyrenejskou GR11 a toulat se s námi můžete i skotskou vysočinou po West Highland Way. Nepřeberné trekové možnosti nabízí také Balkán, představíme mozaiku těch nejzajímavějších trekových cílů tohoto poloostrova. V rozhovoru s horolezcem Jánem Smoleňem se dozvíte podrobnosti o prvovýstupu na legendární Fitz Roy v Patagonii. Pro méně vzdálené cesty v sedle kola se můžete inspirovat v článcích o cykloterénech v Alpách – podívat se s námi můžete do rakouských Korutan nebo k italskému Lago di Garda. Dále vám pomůžeme s výběrem správného batohu v praktickém článku „Jak vybrat batoh?“ A na co nezapomenout na cestě do divočiny, se dozvíte v článku od experta na přežití Ladislava Siegera „Příprava je půl úspěchu aneb Co nepodcenit“? V recenzích jsme si doslova posvítili na čelovky, vařiče, boty, batohy a spacáky světových i domácích značek.

Jarní speciál Svět běhu přinese praktické tréninkové tipy, rady k výživě běžce a doporučí řadu zajímavých závodů této sezony. Těšit se můžete na rozhovory s inspirativními běžci, včetně legendy horského běhu, Kiliana Jorneta. Ani běžce neochudíme o recenze a novinky ve vybavení.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT BĚHU 2016

Každému vyhovuje něco jiného, pro trénink tedy neexistují univerzálně platná pravidla. Na stránkách Světa běhu jsme připravili 44 tréninkových tipů, dozvíte se, jak se připravit na závod typu Beskydská sedmička nebo čím může váš trénink zpestřit třeba orientační běhnebo kolečkové lyže. O plánech pro nadcházející sezonu jsme si povídali s Radanem GrohemTomášem Lichým, ale po mailu jsme se ptali také Kiliana Jorneta. Pokud Vám chybí inspirace na neokoukané běžecké trasy, vybrali jsme do časopisu z naší databáze Salomon běžeckých tras některé z těch nejzajímavějších.

SVĚT BĚHU 2016: PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 2/2016

Druhé číslo časopisu Svět outdooru 2016 přineslo našlápnuté tipy na letní výpravy na nejvyšší vrcholy Balkánu nebo do hor, kam se (ne)jezdí v Kyrgyzstánu. Dannyho Menšíka jsme se zeptali na detaily jeho světového rekordu v délce highline. Vyzpovídali jsme také Markétu Peggy Marvanovou, která se vrátila z extrémního cyklozávodu ve Finsku. A do světa sněhu a ledu se vrátíme ještě s expedicí českých polárníků Václava Sůry a Petra Horkého, kteří zřejmě jako první na světě přešli severomongolské jezero Khuvsghul. Ve druhém čísle vyšel navíc lezecký speciál!

SO2/2016 KE STAŽENÍ

LEZECKÝ SVĚT 2016

Součástí druhého čísla je speciál Lezecký svět, ve kterém jsme pod vedením horského vůdce Vojty Dvořák a připravili 32 stran metodických vychytávek, recenze novinek ve vybavení, rozhovory s Martinem Stráníkem Jakubem Konečným nebo tipy na lezecké oblasti v Česku i zahraničí.

PDF KE STAŽENÍ

.

.

SVĚT OUTDOORU 3/2016

V podzimním čísle 2016 vystoupíme na nejvyšší hory MadeiryMaroka nebo Mexika. Podíváme se také do sluncem zalité Kalifornie nebo načerpáme klid ve sněhem zavátém Ladákhu. Připravili jsme rozhovor se skialpovýmimistry bratry Švihálkovými, kteří se letos vypravili s lyžemi nad modré hladiny norských fjordů. Dozvíte se také, jak trénují čeští mistři, jestli dbají na výživu nebo zda jim v tréninku pomáhá nějaká „chytrá“ aplikace. S horolezkyní Markétu Hanákovou, která s implantovaným kardiostimulátorem podniká výpravy do vysokých hor, jsme si povídali o neúspěšném pokusu vylézt na afghánský Nošak. Po řece Alatně propujeme společně s expedicí Fjolls aljašskou divočinou až k polárnímu kruhu. Připomeneme si, jak se v horách orientovat bez mobilu, pěkně klasicky s buzolou. V podzimním nečasu jistě uvítáte návod, jak se správně starat a impregnovat outdoorové boty.

SO3/2016 KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 4/2016

Ve posledním Světě outdooru 2016 jsme přichystali tipy na skialp v zajímavých i exotických destinacích, jako je ÍránNorsko nebo ruský Kavkaz. Za heliskiingem se vypravíme do prašanem pokryté Britské Kolumbie. Pokud vás zajímá jízda volným terénem, nechte si od horského vůdce Karla Kříže poradit, jak a kde s freeridem začít. Zaměříme se i na běžky – kromě tipů na trasy v Jizerkách, Krušných horách, na Vysočině nebo v Beskydech a Javorníkách na Valašsku představíme nejhezčí dálkové běhy na lyžích v Evropě i ve světě. Načerpáte tipy na tři víkendové sněžnicové výpravy v rakouských Alpách (Totes Gebirge, Raxalpe nebo Vysokých Taurách). Za treky, ale i pádlováním se vypravíme na Nový Zéland.

V rozhovorech jsme vyzpovídali extrémního bikera Jana Kopku, který má za sebou závody v drsných mrazech Aljašky, v pouštních oblastech Austrálie nebo Maroka, stepích Mongolska nebo horách Kanady, i členy expedice SKI Nošak. Zdeňkovi „Háčkovi“ Hákovi se dokonce podařilo sjet nejvyšší vrchol Afghánistánu na lyžích – jako prvnímu Čechovi a druhému člověku v historii! Nenechte si ujít článek o novinkách v lavinové výbavě ani nezávislé recenzevybavení.

SVĚT OUTDOORU 4/2016 KE STAŽENÍ

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA: CESTOVATELSKÝ A OUTDOOROVÝ MANUÁL 2017

V posledním čísle 2016 jsme pro vás připravili přehled s praktickými radami na cesty do různých koutů světa. Kompaktní a přehledné!

Vybrali jsme nejzajímavější destinace pro rok 2017. Manuál poradí, kam na trek či túru, kam se vydat za pádlováním, kam na skialpy a dalšími zimními radovánkami nebo kde si můžete zaběhat. Objevte oblíbené lokality Česka, Sovenska i dalších sousedních zemí. Přinášíme tipy, kam za dobrodružstvím v Evropě i mimo ni. U exotičtějších destinací přiblížíme místní tradice, poradíme s bezpečnostní situací, dopravou i co ochutnat.

CESTOVATELSKÝ A OUTDOOROVÝ MANUÁL 2017 KE STAŽENÍ