Časopis Svět outdooru – ročník 2015

SVĚT OUTDOORU 1/2015: ČESKÉ HŘEBENOVKY

Dvacet čtyři stran o běhání v přírodě, rozhovor s Davidem Švejnohou o mizejícím světě přírodních kmenů, články o vybavení pro trekování a samozřejmě novinky outdoorového vybavení.

Jarní pozvání na přechody hor „České hřebenovky“ naladí na outdoorovu notu a ve stejném duchu se nese i zasvěcený článek „ Pojeďte na vodu na jaře“ o přednostech jarního splouvání českých řek s mnoha tipy na víkendové i týdenní vodácké kratochvíle. A pokud dáváte přednost běžeckým zážitkům, nabízíme popisy a převýšení celkem osmi tras v článku „Zaběhejte si po českých hřebenech“.

Outdooorové vybavení jsme zaměřili na trekování. V článku „Pohory na hory“ se dozvíte, co zvážit před koupí nových trekových bot a v článku „Proti trudnomyslnosti“ najdete řadu zajímavých tipů pro vybavení, na které je dobré myslet už před cestou.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 2/2015: LÉTO V POHYBU

Toto číslo je věnováno aktivitám, které se dají v létě provozovat, a destinacím, kam se za nimi vypravit. Naleznete v něm také články o vybavení pro přespání, konkrétně pro vás máme připraveny rady kolem spacáků a karimatek, rozhovory se zajímavými osobnostmi a samozřejmě nechybí novinky v outdoorovém vybavení.

Dlouho jsme se vyhýbali kolům, i když je cyklistika společně s během jedna z nejoblíbenějších českých aktivit vůbec. Proto představíme nejznámější české singletrackové areály v článku „Jednosměrky lesem i mýtinou“. A v dalších článcích se dočtete, kam na kola vyrazit za naše hranice, např. do rakouských Korutan nebo do okolí Dachsteinu, známého také jako „Rakouské Kolorádo“ (i zde kolo musí být v názvu). A když kola, tak nesmí chybět rozhovor s jedním z našich nejlepších cyklistů – Jardou Kulhavým. Zapomenout jsme nemohli ani na feraty, tentokrát přinášíme tipy nad italským Lago di Garda. V článku „Skalní výstupy v Tatrách“ se dočtete, že i v těchto nejmenších velehorách se najdou lehké lezecké cesty. A aby i vodáci si přišli na své, objevíte s námi turisticky téměř nedotčenou polskou řeku v článku „Dvě stě třicet sedm zatáček v písku…“. Opomenut nezůstane ani pořádný trek, i když přeci jen trošku vzdálenější od našich krajin, a to patagonský, který absolvoval náš šéfredaktor Jirka Červinka. Jeho vyprávění jsou vždy zážitkem, určitě si přečtěte článek „Velmi větrná země“.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT BĚHU 2015: BĚH V PŘÍRODĚ

V prvním tištěném vydání speciálu Svět běhu čtenáře čekalo 24 stran nabitých čtením o běhání v přírodě.

Nechyběly rozhovory s osobnostmi jako Núria Picas nebo Zdeněk Kříž.

Najdete v něm tipy na běžecké trasy po českých horách, rady a tipy o běžeckém tréninku a výbavě i doporučené závody na jaro a léto.

SVĚT BĚHU 2015: PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 3/2015: FOCENÍ NA CESTÁCH

Technika se prosazuje na cestách do přírody stále razantněji. Focení jde skoro samo a roste i počet outdoorových elektronických hraček. Jedni tento vývoj vítají, jiní nejsou příliš nadšeni, ale málokdo se bez techniky obejde. Ve třetím letošním čísle Světa outdooru jsme se proto zaměřili na techniku. Najdete tady jednak články věnované novým možnostem focení na cestách, jak najít kvalitní záběr a další tipy a nápady například kolem fotografické dokumentace. Nechte se inspirovat od třech fotografů, kteří vám poradí, jak se zdokonalit ve focení krajiny, na co si dávat pozor při vodních aktivitách a jak nemít přepálené snímky na sněhu. V článku „S prstem na spoušti“ najdete obecné rady, čím je outdoorové fotografování výjimečné a jak chránit svou výbavu před poškozením. Druhá skupina textů mapuje, kam míří svět outdoorové techniky. Dozvíte se nejen o možnostech tradičních GPS přístrojů nebo odolných chytrých telefonů. Podíváme se společně na čím dál rozšířenější Open Street mapy. V článku „Víte co je POV?“ představujeme také outdoorové akční kamery. Rozebíráme žhavé téma dronů, takže jestli vás zajímá pohled z ptačí perspektivy, určitě si článek přečtěte.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 4/2015

Tématem prolínajícím se celým číslem jsou zimní aktivity od těch tradičních až po adrenalinové – vyzkoušejte s námi lezení v ledusnowkite nebo jízdu na fatbiku. Pokud hledáte méně adrenalinové zimní radovánky, zalistujte na strany o skialpu v bulharském Pirinusněžnicových túrách v Krkonoších, Nízkých Tatrách i pod Dachsteinem nebo tipech na běžkování v českých horách.

Dočtete o možnostech trekování v australském Queenslandu nebo kam se vydat v zimě s pádlem. Blíž se v rozhovoru můžete seznámit s českou ledolezkyní Luckou Hrozovou. Olympijského medailisty v biatlonu Ondry Moravce jsme se zeptali, proč tráví dovolenou zase na lyžích. Borci z Beton ski teamu nám popsali své osmiměsíční dobrodružství se skialpy podél Hedvábné stezky až na osmitisícovou nepálskou Manáslu.

Nechsbí článek o peří a oblékání v chladném počasí, poradíme jak vybrat ten nejlepší vařič a s jakým vybavení se pustit do ledolezení. Důkladně jsme probrali také lavinovou výbavu, včetně novinek a vychytávek, dozvíte se nejen, co mít s sebou, ale i zásady, jak postupovat, když už se něco utrhne.

PDF KE STAŽENÍ