Časopis Svět outdooru – ročník 2014

SVĚT OUTDOORU 1/2014: NAD 6000 METRŮ

Možná nevíte, že výstupu do výšky 6000 m není třeba se tolik bát, pokud máte dost natrénováno a máte dostatečné zkušenosti z nižších hor. V novém čísle tištěného magazínu Svět outdooru se dozvíte o potřebném vybavení, o tréninku, expediční stravu přibližuje Radek Jaroš a máme pro vás i tipy, kam do takových výšek nejlépe vyrazit.

Pokud vás velehorské výšiny nelákají, můžete zůstat na úrovni mořské hladiny s expedicí Petra Majora na kajaku kolem Skandinávie, vydat se do výšky desítek až stovek metrů nad zem s highlinerkou Ančou Kuchařovou, nebo se zúčastnit antarktické expedice Marka Holečka a také si přečíst o plánech Tomáše Petrečka, jeho parťáka pro dokončení prvovýstupu na Gasherbrum. Z dalších článků o vybavení nejdete třeba přehled specializovaných batohů nebo exkluzivní info o vyhřívaných botách Radka Jaroše.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 2/2014: VIA FERRATY

Neláká vás podívat se ze zajištené horské cesty ho hloubky pod sebou, i když nepatříte mezi horolezce? Ochutnávku alpských, světových a dokonce i malých ale našich českých ferat nabízí nové číslo tištěného magazínu Svět outdooru.

U článků k tématu ferat nazvaném Uprostřed vertikály se rozhodně nudit nebudete. A kdo exponované zajištěné cesty moc nemusí, může si s Radkem Jarošem zatrénovat na K2, přečíst si rozhovor s horolezcem Pavlem Vrtíkem, vydat se s kajakem do pralesa na Borneu nebo vyšlápnout na kole do nejvyššího silničního sedla. To vše je jen zlomkem toho, co nové vydání magazínu Svět outdooru nabízí.

Mezi hodně čtené články se určitě zařadí už zmiňovaný rozhovor s Radkem Jarošem o jeho přípravě na další expedici v článku K2 se neptá. Půjde o mediálně sledovaný výstup na tuto osmitisícovku, která českému horolezci jako poslední chybí k dovršení Koruny Himálaje. Nebezpečí výškové nemoci se podrobně věnuje článek Bojte se, ne však příliš.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 3/2014: PŘEŽITÍ

Příběhy neuvěřitelných přežití, dobíjení elektroniky v divočině, trio expedic Radka JarošeLibora Uhra a Zoltána Pála a osobnosti Pavol Barabáš a Jaromír Štětina v novém vydání Světa outdooru.

Kolik dní byste si troufli bloudit divočinou bez vody a bez jídla jen s tím co najdete a ulovíte vlastníma rukama? Bylo by to 8 dní, jak to zažil český dobrodruh v článku „Ztracen na Jamajce„, nebo hned 71 dní jako Australan Ricky v článku „Přežít svou smrt„, který ztratil plných 55 % své hmotnosti? Nejde jen o příběhy, které se už staly, je třeba znát své možnosti a být připraven se o sebe postarat, jak radí v článku „Hranice lidských možností“ odborník na vlivy extrémních podmínek Ladislav Sieger.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 4/2014: SKIALP

Skialpové lahůdky, možnosti sněžnic, lavinové batohy, jak otestovat riziko laviny, vodácký „Mistr světa“ Sam Sutton a rozhovor s Jiřím Švihálkem o tragédii pod Dhaulágirí, to vše v novém čísle Světa outdooru.

Víte, jak zjistit nebezpečí laviny přímo v terénu? Jak na to se dozvíte v článku „Jak otestovat riziko laviny“. K tématu v čísle dále najdete tipy na zajímavé skialpové terény v zahraničí nebo skromné možnosti skialpu u nás. Určitě nepřehlédněte obsáhlé články „Zůstat na povrchu“ o novinkách mezi lavinovými batohy a „Šup do pastičky“ o trendech ve skialpinistickém vázání. Otázky bezpečnosti řeší článek o tragické chybě skialpinisty a číslo přináší také velké rozhovory s předním „big mountain“ lyžařem současnosti Američanem Chrisem Davenportem a se slovenskou osobností strmých sjezdů Ivou Sikulovou-Filovou.

PDF KE STAŽENÍ