Časopis Svět outdooru – ročník 2013

SVĚT OUTDOORU 1/2013

Tentokrát se s lyžařskou expedicí podíváme do Grónska. V rozhovoru s velkou osobností světového paraglidingu, Daliborem Carbolem, se zaměříme na krásy a záludnosti extrémních bivakovacích přeletů ve velehorách.

V článku „Indický pětiboj“ si můžete podrobněji přečíst, co vše se dá zažít a objevit v Indii, a to na kole, kajaku, pěšky nebo na skalách. A pro nadšence do techniky jsme připravili článek o outdoorových aplikacích do chytrých telefonů.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 2/2013

Rozhovory s Markem Holečkem nebo Sashou DiGiulian a tipy na exotické lezecké zážitky, to je první co upoutá z obsahu magazínu Svět outdooru.

Lezecké číslo vás zavede na skály do Jordánska, Kyrgyzstánu nebo s Adamem Ondrou na Madagaskar. 

Článek o expedicích mapuje lezecký úspěch českých horolezců na Baffinově ostrově, kde Jakub Novák a Pavel Krýže zaujali v květnu 2012 svým prvovýstupem na Great Cross Pilar.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 3/2013

Přečtěte si rozhovor s britským dobrodruhem Alastairem Humphreysem, osudovou expedici na stolovou horu či pestrou paletu nejhezčích trekových možností. Další pozoruhodnou osobností je dvojnásobný vítěz českého extrémního cyklozávodu 1000 mil Adventure Zdeněk Kříž a také povídání o outdoorových zážitcích zpěváka Václava Bárty, mezi jiným o podivuhodném koncertu s vlčí smečkou v Laponsku.

Článek o trekařských lahůdkách přibližuje rozdílné možnosti trekových zážitků v nejrůznějších koutech naší planety. Věříme, že nabídka od chladného Islandu přes putování do Santiago de Compostela, ománské horské treky či trek Arizonou v sedle koně až k džungli kolem papuánské hory Trikora zaujme a inspiruje.

PDF KE STAŽENÍ

SVĚT OUTDOORU 4/2013

Poslední vydání roku 2013 přináší mimo jiné rozhovor se slovenskými horolezci, kteří začátkem roku 2013 dokázali bez podpory uskutečnit zimní přechod kompletního hřebene Tater po neuvěřitelných 35 letech. Honza Haráč se s námi podělil o zážitky z afghánské expedice na tamní nejvyšší vrchol Noshaq (7492 m) a Jack Bright se Zdeňkem Tlamichou přiblížili, co obnáší přeplavání Beringovy úžiny mezi Aljaškou a Čukotkou.

Dále v něm najdete třeba inspiraci pro zimní aktivity v Alpách. Co takhle na příští skialpový výlet vyrazit letecky, třeba do údolí Aosty? Vyzkoušet můžete také ledolezení v rakouském Pitztalu, mushing nebo snowkiting v Obertauern. Samozřejmě nechybí články o vybavení, tipy na cesty a recenze konkrétních výrobků.

PDF KE STAŽENÍ