Časopis Svět outdooru – ročník 2023

Svět outdooru 1/2023

V prvním čísle roku 2023 na váš čekají na vás opět zajímavé články od lidí, kteří své zážitky z cest rádi přetvářejí v řádky. Tradičně i v tomto čísle si najde každý to své.

S Matúšem a Annou Lašanovými projdeme 6300 km Pešo horami Európy. Vylezeme několikrát na švýcarský Bietschhorn, po ferratách přejdeme italskou Brentu a přes ledovce na známé trase Haute Route překonáme hranice z Francie do Švýcarska. Zatrekujeme si v Rodopech, španělské Sierra Nevadě, v divočině švédského Sareku, na Slovensku nebo v Kyrgyzstánu.

Tipy na trip nás tentokrát zavedou na Madeiru nebo stopem do Arménie a Gruzie za kavkazskými horami. Speciálním obsahem prvního čísla je outdoorová satira, která představuje 10 tipů hikerských osobností. A ještě více!

SVĚT OUTDOORU 1/2023 ONLINE

Svět outdooru 2/2023

Letní číslo nabízí inspiraci pro trekaře, ferratisty, cyklisty, koloběžkáře nebo i rodiny s dětmi. Společně s Pavlínou Adam nasajte atmosféru divokého nepálského Great Himalaya Trailu, který absolvovala jako první Češka, a s Veronikou Jiříčkovou si projeďte Irsko na koloběžce.

Začtěte se do zajímavých rozhovorů s českým horolezcem Márou Holečkem a dánským thru-hikerem Chrisem Langem. Milovníci ferrat jistě ocení 10 tipů pro lepší zajištěné cesty a místa se na zajímavé výstupy v Lienzských Dolomitech. Pokud rádi trekujete načerpejte inspiraci ve španělských Pyrenejích a Picos de Europa, projděte se kolem osamělého italského obra Rocciamelone nebo v americké Sierra Nevadě po John Muir Trailu.

Pro rodiny jsou doslova stvořené cyklotrasy zapomenutým severem Čech nebo tipy, kam do Alp s malými dětmi i kočárkem. A mnoho dalšího! Inspirujte se i vy na své letní toulky.

SVĚT OUTDOORU 2/2023 ONLINE