Burgenland – země jako stvořená pro výlety

Burgenland – země jako stvořená pro výlety

(PR ČLÁNEK) Nejvýchodnější rakouská spolková země Burgenland je rájem pro všechny vyznavače aktivní dovolené. Někteří hosté rádi upírají své pohledy na rozlehlou hladinu Neziderského jezera, druzí se zase těší z 2.500 km cyklostezek a 7 cyklistických okruhů či z dalších četných možností sportovního vyžití, jako je golf, jachting, jezdectví a mnoho dalšího.

Dovolenou plnou aktivit slibuje Neziderské jezero. Zde lze úspěšně provozovat nejen koupání, jízdu na loďkách a plavbu na výletních lodích po jezeře, ale také jachting a windsurfing. Neziderské jezero je totiž jedna z nejoblíbenějších středoevropských lokalit pro tyto druhy sportu. A zatímco rekreační „kapitáni“ brázdí hladinu na loďkách s vesly, šlapadlech a elektro člunech, ostatní vodomilové se oddávají odpočinku a zábavě na mnoha výborně vybavených plovárnách.

2.500 km kvalitně vybudovaných a značených cyklostezek a 7 prémiových okružních tras poskytuje jedinečný požitek z jízdy cyklistům každého věku a zdatnosti. Nově otevřená 65 km dlouhá Festivalová cyklostezka „Festivalradweg“ spojuje místa konání známých festivalů v Mörbischi a St. Margarethen s hlavním městem Burgenlandu Eisenstadtem, proslaveným, mimo jiné, působením slavného hudebního skladatele Josepha Haydna.

Více informací o dovolené v Burgenlandu najdete na www.burgenland.info/cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: