Bulharsko a Turecko vám zaručí levnou dovolenou i výhodné nákupy

Bulharsko a Turecko vám zaručí levnou dovolenou i výhodné nákupy

Konec léta už ťuká na dveře, pokud jste tak ještě o prázdninách nestihli dovolenou u moře, je nejvyšší čas. V rámci last minute zájezdů můžete vyrazit do Chorvatska, Egypta, Španělska i Řecka. Kam ale vyrazit, abyste ušetřili nejen za dovolenou, ale i na dovolené?

Last minute dovolená s sebou přináší nespočet výhod, tou hlavní je, že je levná. Na poslední chvíli lze pořídit zájezd k moři za pár tisíc korun, ceny se samozřejmě liší na základě destinace, typu ubytování, stravování a dopravy. Ušetřit lze jak na dovolené v kempu, tak i na dovolené v hotelu s all inclusive stravováním.

Jak vybrat last minute dovolenou?

Zájezd na poslední chvíli nemusí být vůbec snadné najít. Zapotřebí je trocha iniciativy. Jestliže chcete ušetřit i více jak polovinu z ceny zájezdu, vyrazte se zabalenými kufry rovnou na letiště. Pokud vám stačí 20 až 30% sleva, pak budete mít na sbalení a vyřízení nejnutnějších věcí ještě pár dní.

Vybírat dovolenou lze buď osobně v některé z cestovních kanceláří, nebo na internetu. V případě druhé varianty využijte například cestovatelský portál cestolino.cz, kde porovnáte aktuální nabídky od mnoha cestovních kanceláří i agentur. Navíc si můžete sami korigovat typ zájezdu a určit si vaše preference. Na základě filtrů si najdete takovou dovolenou, po které toužíte, a to i na poslední chvíli a za super cenu.

Za levnými nákupy vyrazte do Turecka a Bulharska

Říkáte si, že když už ušetříte na dovolené, pak byste rádi jen lehce provětrali peněženku i v průběhu dovolené? Potom vyrazte do Turecka, nebo Bulharska. To jsou dva státy, které vám nabídnou nejen moře a teplé počasí, ale i pocit, že jste bohatí.

Last minute do Turecka seženete už od 8 980 Kč na osobu, k tomu navíc budete na tamních trzích nakupovat za pár korun. Turecká lira v současné době velmi oslabuje vůči euru, dolaru i české koruně, čehož Češi mohou náležitě využít. Levněji než u nás tak v Turecku pořídíte jídlo, alkohol, koření, oblečení, obuv, kabelky, oblíbené vodní dýmky i látky. Výhodněji na konci léta vyjdou také fakultativní výlety a vodní atrakce.

Zatímco před třemi lety se turecká lira prodávala za více než 10,50 Kč, dnes je tomu méně než 3,70 Kč. Například tamní pivo tak zlevnilo z 53,50 Kč na necelých 32 Kč. Turecko bylo i před oslabením měny nákupním rájem, na trzích se dá sehnat mnoho druhů kvalitního zboží. Pokud k tomu navíc nyní přidáte oslabení měny a trochu toho smlouvání, pak si můžete z dovolené přivést nespočet suvenýrů za pakatel. Nutné je ale s nakupováním počítat dopředu a nechat si místo v kufru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: