5 důvodů, proč letos nejet do Krkonoš a vyrazit na zimní dovolenou do zahraničí

5 důvodů, proč letos nejet do Krkonoš a vyrazit na zimní dovolenou do zahraničí

Prozatím jste si vystačili s naším malým českým rybníčkem? Každoročně zimu trávíte u nás na horách? Pak je nejvyšší čas vylétnout do světa a vyzkoušet zasněžené svahy v zahraničí. Uvidíte sami, že jednou okusíte majestátní Alpy a do Krkonoš se vám už chtít nebude.

Říká se, že v zahraničí je tráva zelenější, to o lyžařských střediscích rozhodně neplatí, možná ale zjistíte, že sníh je bělejší, nebe modřejší a jídlo chutnější. Pojďme se podívat na to, proč je lepší strávit zimní dovolenou na horách v zahraničí.

Dražší ceny, kvalitnější služby

Je pravdou, že za týden na horách v Alpách zaplatíte nejspíš více než za týdenní dovolenou v Krkonoších, avšak až zas takový cenový rozdíl nečekejte. I u nás se ceny ubytování a skipasů zvyšují. Při porovnávání cen je ale nutné zohlednit služby a těm v Alpách se jen tak něco nevyrovná. Dlouhé několikakilometrové svahy, které nabízí Rakousko, vám Špindl a ani žádné jiné české lyžařské středisko nenabídne.

Jistota slunečného počasí

Bohužel zima v Česku je nestálá a zarezervovat si dovolenou na poslední chvíli na základě předpovědi počasí je nejen finančně drahé, ale mnohdy i nemožné, většina hotelů a penzionů má plno už na začátku sezóny. Skutečně ukázkové počasí vám zajistí země na jihu, čím níž tak pojedete, tím máte větší jistotu, že budete sjíždět zasněženými svahy se sluncem nad hlavou. V tomto směru jsou správnou volbou italské Dolomity nebo francouzské Jižní Alpy.

Žádné fronty a dlouhé sjezdovky

Zimní dovolená na českých horách obvykle vypadá tak, že půl hodiny čekáte na vlek, deset minut jedete lanovkou nahoru a dvě minuty si užíváte toho slastného pocitu při sjezdu dolů. To v zahraničí je to jiné kafe. Fronty na lanovky se netvoří téměř žádné, a tak obavy z toho, že budete při čekání mrznout, můžete hodit za hlavu. A ani z davů lyžařů se nemusíte strachovat na sjezdovce, ty jsou v Alpách dlouhé, široké a je jich nespočet.

Výtečné jídlo na svahu

Kiosky na sjezdovkách jsou předražené, a to platí jak pro české, tak i zahraniční hory. S vysokohorskou přirážkou je nutné počítat. Rozdíl je ale v tom, že u nás si obvykle budete muset vystačit se smaženým sýrem nebo s obyčejnou klobásou, zato v Rakousku můžete ochutnat oblíbený řízek alias známý schnitzel, sladké knedlíky nebo se zahřát teplou polévkou, Švýcarsko zas na svazích nejčastěji nabízí tradiční sýrové fondue a v Itálii se dočkáte výtečné pizzy.

Zábava i mimo sjezdovky

V neposlední řadě na vás na horách v zahraničí čeká nespočet možností, lyžařská střediska jsou obvykle lépe vybavena, a tak si dovolenou v zimě užijí i nelyžaři. Vydat se můžete na výlety do okolí, procházet se po promenádě v centru města nebo si odpočinout ve wellness. Vířivka, sauna a bazén jsou častou součástí hotelů i penzionů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: