HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Outdoorové chytré hodinky pro ženy? Zkuste Fitbit Ionic!

Outdoorové chytré hodinky pro ženy? Zkuste Fitbit Ionic!

Chytrých hodinek pro pány, zejména těch outdoorových, jsou v obchodech a v e-shopech plné regály. Pánové si mohou vybrat ze spousty značek, modelů a cenových kategorií. Dámy to však mají o poznání těžší, protože dámské outdoorové chytré hodinky příliš nabízeny nejsou.Na dámskou ruku patří dámské outdoorové hodinky!

Samozřejmě, že hodinkám je úplně fuk, zda je má na sobě muž nebo žena. Ušlápnutou trasu nebo uběhnutou vzdálenost budou zaznamenávat vždycky stejně. Jde však o design a velikost samotných hodinek, kvůli kterým jsou s ženskou rukou často neslučitelné.

Hodinky pro pány jsou zkrátka příliš velké, mohutné a těžké a přes většinu z nich navíc nejde ani přetáhnout rukáv dámské mikiny nebo termo trika s dlouhým rukávem. Vyndat pánské hodinky zpod rukávu dámské zimní bundy je téměř nemožné.

Pak je vám k ničemu, že jste si z Tesco letáku pořídila první vrstvu funkčního prádla za výbornou cenu, když rukáv přes hodinky prostě nepřetáhnete. V důsledku jej musíte mít až ve třetině předloktí, což samozřejmě znamená nepříjemný chlad na ruce. Navíc se hodinky venku ani nemůžete podívat, protože se vám zaseknou pod rukávem bundy.

My ovšem víme, jak z toho ven. Značka Fitbit totiž obohatila trh s outdoorovými chytrými hodinkami o model s názvem Fitbit Ionic. Jsou příjemně malé, jejich linie nejsou ničím rušeny, takže se pod oblečením nezaseknou a dokonce jsou i lehoučké. Co dalšího od nich můžete čekat?

Outdoorové hodinky pro ženyOutdoorové hodinky pro ženy

 

Kompaktní tvar i rozměry

Hodinky Fitbit Ionic se perfektně hodí i na dámskou ruku. Jsou vyrobeny tak, že tělo hodinek netrčí nad pásek a naopak na něj plynule navazuje. Jde o hodinky s malou hloubkou těla, něco málo přes 12 mm, což je ve srovnání s velkými pánskými modely příjemná změna.

I rukáv termoprádla se přes takové hodinky snadno přetahuje, mikina vám na nich neuvízne a nebudete s nimi nikde zachytávat. Navíc váží jen 50 g, takže jsou na ruce pohodlné, netíží a při běhu nebudou narážet na zápěstí, což pak může pro ženy znamenat velmi nepříjemnou, až bolestivou zkušenost.

Kvalitní GPS

Kdo chce využívat hodinky pro outdoorové sporty, ten jistě bude trvat na sledování trasy, jejím mapování, vyhodnocení překonaných výškových rozdílů, výpočtu průměrné rychlosti nebo také na možnosti si trasu uložit a sdílet s kamarády. Samozřejmostí je pochopitelně i možnost si trasu v aplikaci předem naplánovat třeba právě na základě tipů od kamarádů či podle tras sdílených ostatními uživateli aplikace od Fitbit.

K tomu všemu je nutné mít v hodinkách kvalitní GPS. Fitbit tuhle podmínku splňuje, komunikuje totiž nejen se systémem GPS, ale i s GLONASS. Na spojení si sice asi minutu počkáte, ale pak vám nevypadne ani v hustě zarostlém lese nebo v nepříznivém počasí.

Vodotěsnost

Vodotěsnost znamená v podání Fitbit Ionic odolnost až do hloubky padesáti metrů (5 ATM). S hodinkami můžete směle plavat, a když zadáte délku bazénu, hodinky vám změří uplavanou vzdálenost v interiéru. Ve venkovní vodě pak pojedete opět na GPS. S hodinkami se můžete i potápět, zde si ale pohlídejte doporučené hloubky na základě dat od výrobce.

Automatické měření aktivit i spánku

Fitbit Ionic jsou navrženy tak, aby byly díky několika vestavěným senzorům schopné poznat, jakou aktivitu právě děláte. To sice nevypadá nijak výhodně, ale tuhle schopnost oceníte okamžitě po té, co zjistíte, že jste si běh, jízdu na kole nebo turistický výšlap zapomněli v hodinkách zapnout. Nevadí, hodinky to zvládly za vás.

Stejné je to s měřením spánku a sledováním, jak během spaní dýcháte, jaký máte tep, kdy jste ve fázi spánku hlubokého nebo kdy se vám zdají sny (REM). Hodinky Fitbit Ionic dokáží odhalit spánkovou apnoe, a to díky snímači SpO2, který měří saturaci krve kyslíkem. Vše se děje automaticky, bez vašeho zásahu, jen samotné výsledky si pak prohlédnete v hodinkách i v mobilu.

Relaxační režim

Důležitá je během celého aktivního dne i důkladná relaxace. Hodinky dokáží změřit úroveň stresu a nabídnou vám možnost se zklidnit díky řízenému dýchání - ukazují vám, jak a kdy se máte nadechnout a vydechnout. Na obrazovce se objevuje uklidňující grafika a vy se díky řízenému dýchání postupně dostanete do lepší nálady.

Streamování hudby

Kdo sportuje venku sám, rád si k tomu pustí hudbu. Většinou je na hudbu potřeba mobil, abyste z něj pouštěli muziku do sluchátek. Jenže běhat s telefonem, to je dost nepohodlné. Hodinky Fitbit Ionic nabídnou lepší řešení.

Mají totiž 4 GB vnitřní paměti, kam si přes aplikaci Deezer můžete stáhnout spoustu vaší oblíbené hudby. Pak ji budete přímo z hodinek streamovat do bezdrátových sluchátek pomocí Bluetooth. Mobil můžete s klidným svědomím nechat doma, protože hodinky zvládnou všechno samy – jak streamování hudby, tak sledování vaší činnosti i trasy.

Baterie vydrží čtyři dny běžného provozu a cirka den se zapnutou GPS i streamováním hudby. Jak Bluetooth, tak GPS jsou velkými žrouty energie. Proto si GPS zapínejte opravdu jen v době, kdy chcete sledovat svou trasu.

Stejné je to s Bluetooth, které je v hodinkách ve verzi 4.0, abyste je mohli spárovat i se staršími telefony. Jakmile nepotřebujete streamovat hudbu nebo posílat informace z hodinek do mobilu a opačně, mějte Bluetooth vypnuté. Jestliže však chcete dostávat notifikace z vašeho telefonu, ponechte Bluetooth zapnuté po celý čas nošení.

Přehledný displej a více možností ovládání

Výrobce počítal s tím, že ženy budou hodinky používat z velké části při outdoorových aktivitách. Vybavil je proto přehledným a kvalitním Color LCD displejem s úhlopříčkou 1,42 palce a vysokým rozlišením 348 x 250 pixelů.

Ale samotné rozlišení displeje nestačí, pro čtení venku na slunci je nutné mít dostatečné podsvícení. Zde je možno nastavit jas až na téměř 1 000 nitů, což je dost pro dobrou viditelnost displeje i na přímém slunci.

Hodinky lze ovládat jak dotykově, tak pomocí hardwarových tlačítek usazených po stranách těla hodinek. Tohle ocení každý, kdo se pohybuje v terénu s rukavicemi. Bez speciálních vodivých rukavic totiž s dotykovým ovládáním neuspějete, a tak se výrobce rozhodl uživatelům poskytnout ituto alternativu.

Aktuální informace o počasí

Při outdoorových aktivitách oceníme přehled o počasí na nadcházející hodiny. Hodinky Fitbit Ionic sice nemají Wi-Fi ani LTE, takže bez mobilu informace o počasí nezjistí, ale všichni se asi shodneme na tom, že na několikahodinovou výpravu stejně bez mobilu nepůjdeme.

Pokud máte v mobilu data, předpověď počasí se bude automaticky aktualizovat podle toho, jak se budete v terénu posouvat. Takže vás nepřekvapí ani změna počasí vlivem toho, že jste se na kole přesunuli o desítky kilometrů dále. Hodinky vás vždy stihnou informovat o tom, co je očekáváno v místech, kde zrovna jste a kam míříte (dle naplánované trasy).

Hodinky Fitbit Ionic se tak mohou stát užitečným pomocníkem na všech vašich výpravách do přírody, do terénu, na kolo nebo i na pravidelné běhání. Mají příjemnou velikost, dobře vymyšlený tvar, který vám nebude na zápěstí překážet, ani když jste subtilní ženou. Nicméně ani na pánském zápěstí se tyto hodinky rozhodně neztratí. Mobil tedy můžete nechat doma, stačí jen přibalit pití a nějakou dobrotu z akčního letáku Kaufland a můžete vyrazit na trasu, kterou za vás budou hodinky vždy pečlivě sledovat.14.01.2019, PR


Sem vložte diskusní příspěvek.