HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Zimní výbava se vyplatí pořídit ještě před začátkem „jarních“ prázdnin - proč?

Zimní výbava se vyplatí pořídit ještě před začátkem „jarních“ prázdnin - proč?

Sice se jim říká jarní prázdniny, ale ve skutečnosti jsou prakticky zimní. V některých okresech probíhají už během prvních únorových dnů a v těch, které přichází na řadu jako poslední, končí v polovině března, takže do jara opravdu nezasáhnou.I proto si velká část českých rodin zvykla trávit jarní prázdniny na horách, kde je plno sněhu, což pro děti znamená úžasné vyžití v mnoha zimních sportech. Lyže, běžky, snowboard a s nimi související výbavu si můžete půjčit až na svahu, avšak speciální zimní oblečení byste měli mít svoje. Na co se zaměřit a jak využít výhodné slevy v obchodech ve svůj prospěch?

Češi se zbláznili do lyží, běžek i snowboardu

Lyžování, běžkování a jízda na snowboardu u nás zažívá období velké oblíbenosti. Snad nenajdeme rodinu, která by se svými malými i většímu dětmi čas od času nevyrazila na hory nebo alespoň na nějaký větší kopec, kde se společně oddají sjezdovému lyžování nebo úchvatným horským túrám na běžkách.

Češi si na sjezdovkách stále více osvojují snowboard nebo i freeskiing, tedy lyžování ve volném terénu. Běžkaře potkáváme už i v okolí měst, když jsou dobré sněhové podmínky, a pochopitelně nesmíme zapomenout ani na přechody hor se sněžnicemi, na které se Češi vydávají čím dál tím častěji.

Kdo není fandou lyžování, ten si zajde alespoň zabruslit. Na vesnicích se čeká, až zamrznou rybníky, zatímco větší města už na rostoucí oblibu bruslení reagují výstavbou sezónních ledových ploch, díky čemuž můžeme po celou zimu jezdit si na bruslích třeba uprostřed náměstí.

Kde si nejraději zalyžujeme?

Podle statistik se nejčastěji a nejraději vydáváme do skiareálů v našich nejvyšších pohořích situovaných jak v Čechách, tak i na Moravě. Zmiňme například Skiareál Plešivec v Krušných horách, Ski areál Čertova hora v Harrachově, Říčky v Orlických horách, Lyžařský areál Ramzová nebo Ski areál Praděd, který je nejvýše položeným centrem lyžování v ČR. Hodně se lyžuje třeba i na Šumavě, kde Češi navštěvují Lyžařský areál Zadov ležící na hranici Národního parku Šumava.

Pozornost lyžařů se však postupně posouvá i do oblastí s nižší nadmořskou výškou. Díky technologiím umělého zasněžování, které jsou stále účinnější, můžeme pohodlně lyžovat na Lipně, v okolí Prahy (Areál Monínec), na Vysočině (areál Čeřínek) nebo třeba v Chřibech (areál Stupava).

Vyberte si výbavu na zimu už nyníVyberte si výbavu na zimu už nyní

Bez důkladné přípravy to nejde

Ať už se chystáme na hory nebo za město na běžky, vždy se na sportování musíme důkladně připravit. Rozhodně není radno podceňovat nároky na kondičku, a to hlavně v případě běžkování nebo lyžování ve volném terénu. Proto se hodí předešlá příprava v podobě zimního běhání nebo alespoň dlouhých procházek rychlým tempem.

Jestli nemáte možnost vyjít nebo vyběhnout do terénu, můžete na pobyt na horách trénovat i doma. Stačí využít akčních cen třeba v letáku Lidl, kde najdete domácí fitness výbavu za bezkonkurenční ceny - například swing stepper Crivit za 999 Kč nebo fitness roller Crivit za 249 Kč. S takovým příslušenstvím se fyzička bude rychle zlepšovat, díky čemuž vás v terénu téměř nic nepřekvapí.

Zimní oblečení nikdy nepodceňujme

Pobyt venku, respektive na horách, vyžaduje speciální oblečení. Zatímco lyže, běžky, snowboard nebo sněžnice si můžete pohodlně půjčit v půjčovně, a to i přímo ve skiareálu, oblečení si musíte obstarat vlastní.

Obchody, a to nejen ty sportovní, nabízejí speciální materiály i střihy, které zimnímu sportovnímu oblečení dodávají speciální vlastnosti. Oceníte je zejména poté, co se na kopci řádně zpotíte. Díky funkčním materiálům se pot se odvede od těla, takže chlad mokrého oblečení nikdy nepocítíte.

Kde pořídit opravdu kvalitní zimní oblečení za přijatelné ceny? To můžete snadno zjistit díky Kimbinu. S ním totiž máte online letáky stále u sebe v kapse - ve vašem mobilu. Kimbino vám ukáže všechny aktuální i budoucí slevy, kdykoliv potřebujete, a jelikož se jedná o online službu, tak je zároveň i ekologické, protože šetří tuny papíru, bez nichž se tištění papírových letáků přirozeně neobejde.

Velkou nabídku funkčního oblečení s příjemnými cenovkami pravidelně přináší leták Decathlon. Pokud jste milovníky zimních sportů, tak jistě oceníte spodní funkční triko Wedze z hřejivého česaného materiálu za 279 Kč nebo speciální elastické lyžařské kalhoty Wedze za 1 999 Kč, které disponují velmi praktickými prvky jako nepropustnými švy, nastavitelným odvětráváním a výztuhami na koncích nohavic.

Kimbino vám doručí každou slevu

Kimbino logo Jak na stránkách Kimbino.cz, tak v mobilní aplikaci Kimbino, najdete všechny aktuální i budoucí letáky, katalogy a slevy, takže se postará o to, aby vám už žádná akce nikdy neunikla. A jelikož vám online prostředí pomůžete být ekologičtější, ušetříte nejen spoustu peněz a času, ale také tisíce tun papíru, jelikož už žádné tištěné letáky nebudete potřebovat.

 

 


15.01.2019, PR


Sem vložte diskusní příspěvek.