HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Výlet na hory bez cestovního pojištění se dokáže prodražit. Sjednání je přitom snadné

Výlet na hory bez cestovního pojištění se dokáže prodražit. Sjednání je přitom snadné

Při jakékoliv cestě do zahraničí by cestovní pojištění mělo být samozřejmostí. V případě, že vyrážíte za sportem nebo na jinou aktivní dovolenou, to platí dvojnásob. Vybrat si správný produkt, který pokryje všechna rizika, přitom nemusí a v praxi ani není složité.Proč je pojištění nutnost?

I ošetření relativně běžného zranění na horách, jako je třeba zlomená noha, vás může v zahraničí přijít nečekaně draho. Výdaje za léčbu při banálních úrazech nebo zdravotních problémech hravě překročí cenu celé dovolené a mohou vám způsobit vážné finanční problémy.

Za minimální částku přitom máte příležitost získat cestovní pojištění, v rámci kterého za vás pojišťovna uhradí veškeré léčebné výlohy nebo i převoz zpět do České republiky. Obvyklou součástí jsou také asistenční a poradenské služby, nezřídka je součástí balíčku další připojištění a služby od pojištění odpovědnosti po ochranu zavazadel.

Základní varianty různých pojistných produktů začínají na několika korunách za osobu na den. Což je směšná suma ve srovnání s riziky, která vám hrozí bez pojistky.

Jak pojištění vybrat?

Pojištění nevybírejte jen podle nejnižší ceny, ale i podle toho, jaké krytí a služby budete potřebovat. V případě aktivní dovolené si zvolte produkt, který skutečně kryje všechny sporty nebo rizikové aktivity. Dejte si pozor na rozdělení sportů. U některých pojišťoven je například snowboarding považován za extrémní sport.

Klíčové jsou pro vás pojistné limity pro lékařské výdaje – ty by měly být alespoň 2 miliony Kč. Dále se zajímejte o limity pojištění odpovědnosti, které by rozhodně mělo být součástí nabídky. Ochrání vás v případě zaviněné nehody a způsobené škody na zdraví či majetku.

Pojištění online? Za zmínku stojí nabídka Allianz

Kvalitní a obsáhlé pojištění na zimní dovolenou nabízí Allianz, jedna z největších českých pojišťoven. Sjednat si jej můžete online, a to na dobu až 90 dnů. Už v základní variantě získáte 3milionové limity na výlohy spojené s lékařskou péčí a až 5milionové limity na pojištění odpovědnosti.

Pojištění je velmi obsáhlé a zahrnuje na 150 běžných sportů. Zásadní je možnost sjednání připojištění na rizikové sporty. Také se můžete těšit na nonstop asistenční služby.

Další varianty, které např. cestovní pojištění Allianz nabízí, jsou vhodné pro velmi náročné cestovatele. Limity zdravotních výloh jsou neomezené a limity pojištění odpovědnosti dosahují až 15 milionů. V ceně je navíc pojištění zavazadel, právní pomoc, odškodné při trvalých následcích nebo úmrtí a mnoho dalších výhod.

Srovnávejte…

Pokud hledáte pojištění na míru s co nejvýhodnější cenou, zkuste využít online kalkulačku pro srovnání nabídek cestovního připojištění. Optimální produkt pro vaše potřeby můžete najít za pár minut.


21.01.2019, PR


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Trek Dorogawa - Zenki-guchi
Trek Dorogawa – Zenki-guchi v národním parku Yoshino-Kumano je pohodový trek, vhodný zejména pro začátečníky.