HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

ePojištění radí: 5+1 vychytávek, které oceníte nejen při několikadenním treku

ePojištění radí: 5+1 vychytávek, které oceníte nejen při několikadenním treku

Brousíte si zuby na jarně zelené hory zalité sluncem, ale pěchování věcí do batohu vás láká už o poznání méně? Pak se inspirujte následujícími (nejen) outdoorovými vychytávkami.Naše rady vaše „backpacking“ dovednosti posunou zase o level výš. Staňte se mistry úsporného, a přesto maximálně efektivního balení a do svého batohu si přibalte:

1. Vak na pití (Camelbag)

Vaky na pití nebo tzv. camelbagy si vychvalují nejen běžci, ale i příležitostní sportovci napříč celým outdoor světem. Kouzlo věcičky, která mírně připomíná infúzní soupravu, spočívá především v tom, že nezabírá takřka žádné místo.

Vaky na pití převálcují klasické láhve rovněž větším objemem a snadnou přístupností tekutin. Disponují totiž hadičkou se sacím náustkem, takže z batohu nemusíte nic složitě lovit. Vak nezapomeňte důkladně vyplachovat a občas jej propláchněte i trochou jedlé sody, aby v něm zbytky vody nezahnívaly.

kempování v příroděkempování v přírodě

2. Rychleschnoucí ručník

Už jste si pořídili alespoň jeden rychleschnoucí ručník? Pokud ne, honem to napravte. Rychleschnoucí ručníky jsou vyrobeny z vysoce absorpčního mikrovlákna a kromě toho, že lépe sají a rychleji schnou, vás také potěší svou lehkostí a skladností.

3. Výkonná powerbanka se solárním panelem

Pro pocit alespoň částečného spojení s civilizací se v přírodě neobejdete bez určitého zdroje napájení pro svou elektroniku. Nabízí se vám v podstatě tři možnosti: výkonná powerbanka, solární panel, anebo kombinace obojího. Powerbanku fungující na principu solární energie přes den jednoduše vystavujete slunečnímu záření a poté si dobijete vše, co potřebujete. Pro delší treky zvolte určitě powerbanku s kapacitou vyšší než 16 000 mAh.

4. Kokosový olej

Nač zbytečně tahat spoustu drogerie, když si bohatě vystačíte s lahvičkou kokosového oleje? Jeho univerzálnost si okamžitězamilujete i vy, protože jej můžete použít například jako:

krém na obličej i tělo
odličovadlo
mast na léčbu ran, oděrek i popálenin
zdroj energie
máslo na toast

kempování v příroděkempování v přírodě

5. Citronella olej

Komáry sice možná mírně odpudí i kokosový olej, nicméně lépe uděláte, když si do batohu přibalíte i éterický olej z citronelly nebo trochu šalvěje. Při večerním táboráku vhoďte šalvěj do ohně a vězte, že komáři se k vašemu teritoriu ani nepřiblíží.

6. Vodotěsné sáčky

Že nejedete na vodu? No a, vodotěsné sáčky se vám hodí i v přírodě. Spolehlivě totiž ochrání vaši elektroniku, cennosti a další drobnosti, které by měly zůstat v suchu. Kvalitní slejvák vás totiž může potkat mezi alpskými velikány i v české kotlině. A suché sirky a telefon oceníte.

Kromě základních dokladů si před zahraniční horskou dovolenou nezapomeňte sbalit také kartičku pojištěnce a doklad o cestovním pojištění. Nenechte se zaskočit náhlými výdaji a nabídky od jednotlivých pojišťoven si srovnejte například na ePojištění nebo Srovnejto.


18.05.2018, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů