Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

PODZIMNÍ SOUTĚŽ UKONČENA: S Helly Hansen a LIFA® o cestovní tašky

PODZIMNÍ SOUTĚŽ UKONČENA: S Helly Hansen a LIFA® o cestovní tašky

Vyhrajte v podzimní soutěži s Helly Hansen například cestovní tašku. Stačí odpovědět na tři soutěžní otázky. Z nich se dozvíte více o technologii Helly Hansen Lifa®.Co je to LIFA®?

LIFA je obchodní název značky Helly Hansen pro speciálně tkané polypropylenové vlákno. Značka Helly Hansen toto vlákno představila před více než 40 lety.

Helly Hansen Baselayer.

Lifa® Stay Dry Technology

Tato technická řada je založena na kombinaci specifických vláken tkaných a kombinovaných tak, aby optimalizovala odvod potu. Základním materiálem je pletený polypropylen, který disponuje minimální absorpcí vody (navlhavost 0,05 %) a u většiny modelů tvoří kontaktní vrstvu s kůží. Zachycuje pot a transportuje ho pryč od těla. Technologie se neustále vyvíjí, jen za posledních 15 let bylo uvedeno dalších 50 vylepšení a na řadu přišlo i nezbytné merino. Více o této technologii naleznte také v dalších článcích na Světě outdooru.

 

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

 

Lifa® - řešení na všechny sportovní aktivity

Dnes kolekce sestává ze čtyř řad, jež korespondují s typem provozované aktivity, potažmo uživatele. Pěkně tak demonstruje strukturu možných využití technického prádla a korespondující aplikace materiálů.

Rozdělení Helly Hansen Lifa.

HH Dry

Oděvy pro nejvyšší výkon/vysoký odvod potu (HH Dry) určené třeba pro skialp/skitouring, běh na lyžích apod. a pro sportovce, kteří sportují naplno. Primární funkce je odvod potu. Skládá se pouze ze 100% polypropylenové pleteniny Lifa®.

HH Active

Univerzální a mnohostranné oděvy pro střední až vyšší intenzitu pohybu (HH Active) určené třeba pro sportovní lyžaře. Vedle odvodu potu a udržení sucha (superodpařování) mají vyšší tepelně izolační schopnost a volnější střih. Tato řada je tvořena dvouvrstvou technologií, kdy vnitřní kontaktní materiál je Lifa® a vrchní vrstva je tvořena polyesterem. Tato kombinace zajišťuje extrémně rychlý odvod vlhkosti od těla a její „uzamčení“ ve vrchní vrstvě.

HH Warm

Řada HH Warm, jak naznačuje název, se zaměřuje na udržení tepla. K tomu je samozřejmě sucho podmínkou, takže kontaktní materiál je Lifa® (PP pletenina) odvádějící pot. Ve spojení se svrchní vlnou merino, která udržuje teplo (i vlhká), tak vzniká kus vhodný do studených podmínek a pro činnosti, kdy se střídá aktivita (tvorba potu) a klid – například lyžování a jízda lanovkou.

HH Wool

Poslední řada HH Wool pak už jen využívá přirozených předností a kouzla vlny merino, která je hřejivá, přírodní (tedy nikoli syntetická), má (sic omezenou) schopnost odvádět pot a mimořádně dobře a dlouhodobě odolává zápachu. Pro tuto řadu produktů používá značka Helly Hansen pouze 100% novozélandské merino, a to pouze ze šetrných chovů. Pochopitelně si tak vytvořila širokou skupinu uživatelů.

Ideálni zdroj informaci je www.hellyhansen.com/baselayer, kde se z videa dozvíte, jak Lifa® funguje.

A věděli jste, že HELLY HANSEN - funkční a technické oblečení slaví už 140 let?

 

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

Helly Hansen Baselayer.

 

O co hrajeme?

Transportní tašky do divočiny, na cesty Duffel bagy

1. cena HH Duffel bag 2 90L MOC 2890 Kč
2. cena HH Classic Duffel bag 30L MOC 2190 Kč
3. cena HH wash bag, MOC 550 Kč

Poznámka: barvy se mohou lišit (ilustrační foto).

 

HH Duffel bag 2 90LHH Duffel bag 2 90L

HH Classic Duffel bag 30LHH Classic Duffel bag 30L

HH Wash bagHH Wash bag

 

Soutěžní otázky


Pravidla soutěže

1. Odpovězte na následující otázky nejpozději do 5. 11. 2017
2. Účastníci s duplicitními odpověďmi nebudou zařazeni do slosování
3. Výherce oslovíme emailem a zveřejníme jeho jméno

Nápovědu hledejte přímo na webu www.hellyhansen.com/baselayer

Z došlých správných odpovědí vylosujeme výherce, kterého kontaktujeme e-mailem.
Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru novinek Světa outdooru. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Výherci

1. Jan Beran
2. Tomáš Koulák
3. Štěpán Kolár

Gratulujeme!


09.10.2017, PR


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Trek Lýkijskou stezkou – oblast Tahtali Dagi
  Trek nabízí rozmanité zážitky: divoký kaňon Göynük, husté lesy, mohutné cedry pod Tahtali Dagi, skalnaté vrcholy s výhledy na moře i vzdálené třítisícovky, věčné ohně Chiméry, krásné pláže okolo Cirali, vynikající pstruhy v restauracích v Ulupinaru, ruiny starověkého Olympu.