HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Nejlepší outdoorové výrobky OUTDOOR AWARDS 2017

Nejlepší outdoorové výrobky OUTDOOR AWARDS 2017

Výstava OutDoor v německém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera se letos konala v mimořádném termínu od 18. – 21. června 2017. I na letošním 24. ročníku naše redakce SO nemohla chybět. Jaké byly letošní OUTDOOR INDUSTRY AWARDS?První dojem

Letos se nám zdálo, jakoby vystavovatelů ubylo a dokonce jedna hala byla úplně zavřená. Lidí méně a novinek, které jsme ještě neviděli taktéž méně, než jsme byli zvyklí. Uvidíme v příštích letech, jestli to bude trend či jestli to byla letos pouze náhoda.

Outdoor Industry Awards

Několikačlenná komise dlouho před veletrhem údajně testuje, zkoumá a vybírá z několika stovek přihlášených produktů. Jaké produkty vybrala a proč?
To by nás samotné zajímalo!
Protože výrobky nominované a oceněné OUTDOOR INDUSTRY AWARDS bývaly vždy hodně jiné, revoluční či inovativní. Na jejich prezentaci se slétali návštěvníci jako vosy na bonbón.

Jak tomu tedy bylo letos?

Většinou se pro naši redakci jednalo o zklamání a nebylo nic až na výjimky, nad čím bychom užasli.
Co bylo k vidění a co nás tedy zaujalo?

Americký Osprey Levity 60 je extrémně lehký, přitom plnohodnotný batoh pro turistiku a trekking, který využívá zajímavá technická řešení a dělá dlouhé putování opět o kousek snesitelnějším. Váží pouhých 850 g.

 

Osprey Levity 60 Ultralehký batoh - 850 gramů.Osprey Levity 60 Ultralehký batoh - 850 gramů.

 

Skylotec prezentoval další a konečně asi plně funkční feratový tlumič Rider 3.0. Ten při nasazení na ocelové lano zajištěné cesty, se zasekne tam, kde ji nasadíte nebo posunete a tím pádem zkracuje délku pádu. Jestli je tato pravděpodobně nejdražší položka (chňapka) v celém výrobku vyměnitelná, nevíme.

 

Skylotec Rider 3.0 Nový a vylepšený tlumič pádu.Skylotec Rider 3.0 Nový a vylepšený tlumič pádu.

 

Katadyn ukázal znovu (poprvé na ISPO 2017) svou láhev BeFree. Pružná lahev s filtrem. Výhodou je určitě sbalitelnost, když lahev nepotřebujete nebo když z ní postupně upíjíte.

Sympatická francouzská značka Blue Ice předvedla sedák vážící pouhých 90g. (Edelrid však už minule předvedl svůj sedák, který je stále ještě lehčí).

 

Ultralehký sedák Blue Ice s 90 gramy.Ultralehký sedák Blue Ice s 90 gramy.

 

EDELRID prezentoval vratný bod na umělé stěny od Edelridu. Stačí dolézt na konec cesty a lano od lezce pouze "hodit" do tohoto otočného háku na kloubu.

 

EDELRID Inteligentní vratný bod pro lezení na umělých stěnách.EDELRID Inteligentní vratný bod pro lezení na umělých stěnách.

 

Líbil se nám textilní řetěz tex – lock na zamykání kola. Je lehký a údajně ho nelze konvenčním i prostředky přeříznout. Lano váží v daném průměru pouhých 350 gramů / bm.

 

Textilní řetěz tex – lock na zamykání kola.Textilní řetěz tex – lock na zamykání kola.

 

Dále nás zaujalo

Sprcha na poušti

Rezervoár firmy NEMO Helio™ LX Pressure Shower na vodu k vytvoření sprchy, mytí nádobí apod. bez nutnosti však zavěšení. Stačí šlapat na nožní pumpu (vy nebo váš partner). Po použití skladné.

 

NEMO Helio LX Šlapací sprcha bez nutnosti zavěšení.NEMO Helio LX Šlapací sprcha bez nutnosti zavěšení.

 

Už nikdy nebloudit

Firma onTracks představila pár náramků, které když si nahrajete do jejich aplikace trasu, vás pomocí vibrací navádějí. Když vibruje levý náramek, zabočte doleva a pravý doprava. Kromě toho na nich můžete sledovat i další parametry a fáze vašeho tréninku. Když vibrují oba, znamená to, že máte zrychlit, nebo že jste zapnuli blikačky?

 

onTracks Chytré náramky, které vás pomocí vibrací navádějí.onTracks Chytré náramky, které vás pomocí vibrací navádějí.

 

Zásobování pitnou vodou

MSR představilo kompletní řešení pro získávání pitné vody v divočině včetně jejího uchování a uložení znečištěné jako zdroje na přefiltrování. Název: TrailBase Water Filter Kit.

Velký bratr tě sleduje

DMM údajně jako první firma integrovala RFID technologii (DMM iD) do karabin, spojek, kovových výrobků, ale i do smyček a lan. Pomocí čtečky můžete kontrolovat veškeré vybavení a vést si o něm dokumentaci. Uplatnění spíše u OOP než u lezení. Nebo to bude terno pro lezecké geeky?

 

DMM iD Technologie RFID.DMM iD Technologie RFID.

 

Kalhoty z rybářské sítě

Firma TERNUA předvedla kalhoty Ride on pant M & Ride on pant W, které jsou vyrobeny z rybářských síti baskických rybářů. Kompletně ekologické. Návrat do oběhu bez ztráty kvality původního materiálu.

 

Ternua Ride on pant M & Ride on pant W. Kalhoty vyrobené z rybářské sítě.Ternua Ride on pant M & Ride on pant W. Kalhoty vyrobené z rybářské sítě.

 

Kompletní fotogalerie OUTDOOR INDUSTRY AWARD 2017

Outdoor 2016

OUTDOOR Industry AWARD 2016

OUTDOOR GOLD Award 2016

České značky a firmy na outdoorovém veletrhu 2016


03.07.2017, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů