Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest

Léto pod stanem. Ultralehký, kempingový nebo bavlněný stan Nordisk?

Léto pod stanem. Ultralehký, kempingový nebo bavlněný stan Nordisk?

Dánská firma Nordisk patří s víc než stoletou tradicí ke špičkám v oboru. V její produkci najdeme sofistikovanou kolekci stanů, včetně těch ultralight, kempingových nebo bavlněných, která by určitě neměla ujít vaší pozornosti.Ultralehké stany

V posledním desetiletí se Nordisk intenzivně věnuje vývoji ultralehkých stanů. Napomáhá tomu jak synergie s vývojem tkanin pro firmu Yeti, tak i těsná spolupráce s japonským textilním gigantem Toray. To umožňuje zkonstruovat stany, které posouvají rekordy. Před pár lety tvořily světovou špičku stany Nordisk Telemark (770 g), dnes je nejlehčím stanem na světě Nordisk Lofoten, u kterého se hmotnost dvouplášťového stanu pro jednu osobu povedlo stlačit na 490 g. Tunelová konstrukce, typická pro stany Nordisk, poskytuje nejlepší poměr obytného prostoru k hmotnosti. Minimalizace prostoru vyžaduje také promyšlenou regulaci ventilace, aby se potlačila kondenzace vlhkosti.

 

NORDISK na veletrhu OUTDOOR ukázal svůj nejlehčí stan na světě Lofoten 1, který váží pouhých 490 gramů.NORDISK na veletrhu OUTDOOR ukázal svůj nejlehčí stan na světě Lofoten 1, který váží pouhých 490 gramů.

Ultralehký stan NORDISK Lofoten 1 váží pouhých 490 gramů a je ideální pro sólové akce.Ultralehký stan NORDISK Lofoten 1 váží pouhých 490 gramů a je ideální pro sólové akce.

Lehký stan NORDISK Telemark 2.Lehký stan NORDISK Telemark 2.

 

Kempingové stany

Veškeré zkušenosti z konstrukce ultralehkých stanů se promítají i do výroby stanů pro běžné táboření. Na stanech Nordisk zaujmou nejen promyšlené konstrukční detaily, ale i prostorné ložnice. Ukázkou je modulární turistický stan Nordisk Rago, který jednoduše změníte z kempingového stanu pro dva na prostorný rodinný stan pro čtyři s velkou předsíní.

 

NORDISK Halland 2. Pohled na klasickou tunelovou konstrukci.NORDISK Halland 2. Pohled na klasickou tunelovou konstrukci.

NORDISK Dvoumístný stan tunelového typu Halland 2.NORDISK Dvoumístný stan tunelového typu Halland 2.

NORDISK Oppland 3.NORDISK Oppland 3.

 

Bavlněné stany Legacy

Zcela osobitou kategorií jsou luxusní, a přitom cenově dostupné plátěné bavlněné stany Legacy, jak rodinné, tak i obytné pro větší skupinu osob. Výhodou bavlněné celtoviny oproti syntetickým materiálům je vysoký komfort při vyšších teplotách. Většina stanů se dá dovybavit bavlněnými vnitřními ložnicemi, které poskytují větší soukromí. V poslední době roste i obliba bavlněných stanů jako zahradního bydlení pro letní měsíce.

 

Bavlněný stan NORDISK Alfheim 2.Bavlněný stan NORDISK Alfheim 2.

I takto pohodlně a stylově můžete bydlet v bavlněných stanech NORDISK.I takto pohodlně a stylově můžete bydlet v bavlněných stanech NORDISK.

NORDISK bavlněné stany poskytují unikátní komfort. Prostorem, ale i ventilací.NORDISK bavlněné stany poskytují unikátní komfort. Prostorem, ale i ventilací.

 

Nordisk

Nordisk

Dánská firma byla založena v roce 1901 jako výrobce péřových produktů pro domácnost s názvem Nordisk Feather. V roce 1967 vznikla její outdoorová sekce Nordisk Freizeit.

Od roku 1991 se datuje výrazná profilace na hi-tech outdoorové produkty a změna názvu na Nordisk.

V té době také došlo ke spojení s německou firmou Yeti, specializovanou na ultralehké péřové vybavení.

PROSPORTSHOP.CZ

Propsortshop

Kompletní nabídku stanů Nordisk najdete na www.prosportshop.cz. Při výběru vám pomůžou česká videa s návody ke stavbě i s představením nejdůležitějších vlastností a podrobnými technickými popisy s půdorysy.

Jak postupovat při výběru stanu, najdete na www.prosport.cz.


02.06.2017, PR


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů