HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Ski&Bike Špičák - sportovní adrenalin i pohodové lyžování

Ski&Bike Špičák - sportovní adrenalin i pohodové lyžování

Šumavský Ski&Bike Špičák patří ke stálicím TOP českých lyžařských areálů, přitom cenově nejpřívětivějším. Užijete si tady sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi. Tady nenajdete přeplněné sjezdovky a dlouhé fronty, kde by se promenádovaly celebrity na zlatých lyžích. Čeká vás jak pohodové lyžování na tratích vhodných i pro děti či začátečníky, tak adrenalin a opravdové vyžití pro lyžařské fajnšmekry. Místní raritou je nejprudší česká sjezdovka – Šance, se sklonem až 100 % (45°).Co vás na Špičáku čeká?

Největší lyžařské středisko Plzeňského kraje aktuálně nabízí 8,5 kilometrů sjezdovek, z nichž je 88 % zasněžováno technickým sněhem. Z celkem 5 hlavních tratí je jedna černá (již zmíněná Šance), dvě červené a dvě modré. K tomu  snowpark Freestyle Area na někdejší sjezdovce Lubák a další příjemné svahy pro výuku dětí nebo začátečníků, například dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek, pohyblivý koberec a další hřiště pro děti hned poblíž lanovky. Nové parkoviště hned u sjezdovek pojme 230 aut, čtyřsedačková lanovka a 10 dalších vleků má celkovou kapacitu 7550 osob za hodinu. Pro běžkaře se tady připravuje speciální okruh a v okolí jsou desítky kilometrů upravovaných tratí.

 

Sjezdovky na Špičáku.Sjezdovky na Špičáku.

Na své si příjdou v našem středisku i děti.Na své si příjdou v našem středisku i děti.

Teď už vás čeká jenom jízda po upravených sjezdovkách na Špičáku.Teď už vás čeká jenom jízda po upravených sjezdovkách na Špičáku.

 

Za kolik se letos na Špičáku lyžuje?

Dobrou zprávou je, že Špičák letos nezdražuje hlavní druhy skipasů - jednodenní pro dospělého zůstává na loňských 610 korunách. Premiérově se zvýhodněných jízdenek dočká mládež ve věku 15 - 18 let (530 Kč). Děti od 6 do 14 let lyžují za 430 korun na den. Areál opět jako jeden z mála v ČR prodává rodinnou jízdenku, kdy platí pouze dva dospělí (1470 korun/den) a neomezený počet vlastních dětí lyžuje zdarma.

Těšit se můžete na rozšířenou nabídku společných skipasů s dalšími železnorudskými areály Belveder a Nad Nádražím. Na sjezdovce Spodní Šance se za umělého osvětlení vždy ve středu, pátek a v sobotu koná večerní lyžování od 18:30 hodin.

 

Čtyřsedačkou snadno a rychle na kopec.Čtyřsedačkou snadno a rychle na kopec.

Naše děvčata na Šičáku jistě nepřehlédnete.Naše děvčata na Špičáku jistě nepřehlédnete.

Akce na Špičáku mívají početnou diváckou podporu.Akce na Špičáku mívají početnou diváckou podporu.

 

Co je ještě letos nového?

Na sjezdovce Spodní Šance, kde stojí trať měřeného slalomu, přibyla fotobuňka a lyžaři si tady testují rychlost své jízdy. Zařízení se může přepínat – buď se jede slalom na čas, nebo se měří rychlost sjezdu. V únoru 2017 si tady odbude premiéra jednoho ze závodů světového poháru v nové disciplíně paraski (seskok padákem a obří slalom).

 

Závodní časomíra.Závodní časomíra.

I takhle může vypadat lyžařská škola na šumavském Špičáku.I takhle může vypadat lyžařská škola na šumavském Špičáku.

I takhle může vypadat lyžařská škola na Špičáku.I takhle může vypadat lyžařská škola na Špičáku.

 

Neumíte lyžovat? Nevadí, tady vás to naučí a na věku vůbec nezáleží

Letos na Špičáku zahajují už 43. ročník vlastní lyžařské školy s nejlepšími instruktory v oblasti. Nově nabízí i výuku freestylových základů ve fun parku. Pro nejmenší lyžaře již od 3 let organizují každý den zimní sezony kratší výukové bloky. Oblíbené víkendové lyžařské kurzy pro děti (od 6 let) i dospělé startují 14. ledna 2017. Instruktoři Ski&Bike Špičák zajišťují výuku lyžování/snowboardingu také v areálech Nad Nádražím a Belvederu.

 

Rádi děláte triky na lyžích? Vyzkoušejte náš snowpark.Rádi děláte triky na lyžích? Vyzkoušejte náš snowpark.

Snowpark nabízí vyžití pro všechny, který nestačí jenom jezdit špičkou z kopce dolů.Snowpark nabízí vyžití pro všechny, který nestačí jenom jezdit špičkou z kopce dolů.

Rozhledna Špičák.Rozhledna Špičák.

 

Spicak

Více na www.spicak.cz


02.01.2017, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů