HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Podívejte se, jak se vyrábí švýcarské armádní nože

Podívejte se, jak se vyrábí švýcarské armádní nože

Švýcarská firma Victorinox je v outdooru známá především výrobou kapesních multifunkčních nožů, díky nimž můžete mít vždy po ruce nožík, otvírák, šroubovák, pilník, vývrtku, pinzetu nebo některý z mnoha dalších nástrojů. Jak a kde se tyto nože vyrábí?Celá produkce Victorinoxu vzniká v domovském Švýcarsku, v Ibachu, který není průmyslovým předměstím velkoměsta, ale malou vesnicí uprostřed hor, kde firma Victorinox v roce 1884 vznikla. V letošním roce tak Victorinox, který je stále rodinnou firmou, oslaví 130 let existence.


Nože Victorinox jsou v nabídce i s dřevěným povrchem střenkyNože Victorinox jsou v nabídce i s dřevěným povrchem střenky

Wenger, tedy vlastně Victorinox DelémontWenger, tedy vlastně Victorinox Delémont

Představení nožů Victorinox DelémontPředstavení nožů Victorinox Delémont

 

 

 

 

 

 

 

 


Podívejte se na zajímavé video ukazující vznik švýcarského armádního nože od přivezení oceli do výrobního závodu po její zpracování, vyřezání čepelí jednotlivých nástrojů, broušení a kompletaci různých typů nožů. Těch firma denně vyrobí 60000 a každý z nich je před odesláním kontrolován.

Victorinox představil kolekci Delémont, nástupce nožů Wenger

VictorinoxUž v roce 2005 Victorinox převzal svého největšího švýcarského i světového konkurenta na poli nářaďových nožů, společnost Wenger sídlící v Delémontu ve frankofonní části Švýcarska. V loňském roce došlo k ukončení výroby nožů pod značkou Wenger.

Prioritou Victorinoxu ale bylo zachování pracovních míst v závodě Delémontu, tedy byla připravena kolekce Victorinox Delémont, která pod logem Victorinox vychází z původních modelů Wenger vylepšených o několik "vychytávek" typických pro nože Victorinox. Doplněny byly klasické párátko a pinzeta, přepracován byl především otvírák. Některá chytrá řešení Wengeru zůstanou v Delémont kolekci zachovány – odlišně řešené nůžky, univerzální klíč nebo nastavitelné kleště.

V rámci kolekce Delémont je k dispozici 64 různých modelů ve třech základních řadách podobně jako původně u Victorinoxu, které jsou ale různě velké než základní řady Victorinoxu, pro uživatele to tak nabízí větší výběr a možnost volby nejlépe vyhovující velikosti nože a tedy délky čepele. Dohromady tak Victorinox vyrábí 900 různých produktů v 5000 odlišných variantách.

Více informací k Victorinoxu naleznete na www.victorinox.cz.


06.06.2014,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Výstup na Esence Tepe a Aygir Gölü
  Koncem jara kvete na svazích Esence Tepe spousta horských bylin, které jsou dodnes domorodci používány k léčebným účelům. Snad odtud je odvozen podivný název hory. Cizinci o horu Esence Tepezatím příliš nejeví zájem, přestože vypadá skutečně impozantně, je snadno dostupná a mnozí cestovatelé ji těsně míjejí.