HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

K členství v Alpenverein na rok 2019 získáš předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde...

K členství v Alpenverein na rok 2019 získáš předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde...

Právě teď je ideální doba k obnovení členství v Alpenvereinu na další sezónu. Na SvetOutdooru.cz/alpenverein navíc získáš k registraci symbolicky za korunu roční předplatné časopisu Svět outdooru - nejčtenějšího outdoorového magazínu pro outdoorové nadšence u nás. Svět outdooru je plný tipů na treky, túry, feraty a další aktivity v horách. Přináší inspiraci pro výpravy do Alp i dalších bližších i vzdálenějších pohoří. Nechybí ani skialpinismus, kolo a lezení. Vše o horách 4x ročně až do schránky.Ukázka ze Světa outdooru

Perfektní vzdušné lezení v okolí Ramsau am Dachstein. Objevte s námi feratové eldorádo!Perfektní vzdušné lezení v okolí Ramsau am Dachstein. Objevte s námi feratové eldorádo!

Romanticky zvlněné kopce ukrajinských polonin projdeme ve třech krásných hřebenovkách.Romanticky zvlněné kopce ukrajinských polonin projdeme ve třech krásných hřebenovkách.

Podnikněte náročný podzimní přechod Roháčů.Podnikněte náročný podzimní přechod Roháčů.

Kamnické Alpy patří k méně známým slovinským pohořím. Milovníkům hor ale mají co nabídnout!Kamnické Alpy patří k méně známým slovinským pohořím. Milovníkům hor ale mají co nabídnout!

O fenomenálním úspěchu při výstupu na Gasherbrum I jsme si povídali s Márou Holečkem.O fenomenálním úspěchu při výstupu na Gasherbrum I jsme si povídali s Márou Holečkem.

Na běžkách přejedeme Krkonoše, Jeseníky i Jizerky.Na běžkách přejedeme Krkonoše, Jeseníky i Jizerky.

 

Alpenverein je největší alpský spolek v Rakousku, jehož členy jsou aktivní lidé provozující outdoorové aktivity. Členové Alpenvereinu získávají slevy na horských chatách a také velmi užitečné pojištění do hor.

Více než 500.000 členů Alpenvereinu svým členským příspěvkem přispívá již více než 150 let mimo jiné na údržbě 40.000 km horských stezek a 425 turistických chat v Alpách. Odměnou za to jim je garantovaná sleva min. 10 EUR při přenocování na chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu. Zároveň užívají recipročně stejných práv, jako mají členové spolků, kterým patří dalších 1.300 chat ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Luxembursku, Holandsku a Itálii.

Nabídka pro rodiny – partneři členů Alpenvereinu platí snížený členský příspěvek a jejich děti – na to je Alpenverein obzvláště hrdý – mají členství včetně všech výhod zdarma.

pojištění Alpenverein je pro členy Alpského spolkupojištění Alpenverein je pro členy Alpského spolku

Někdy se i při trekování dostanete do pěkně izolovaných místNěkdy se i při trekování dostanete do pěkně izolovaných míst

Pojištění se nevztahuje na sporty ve vzduchuPojištění se nevztahuje na sporty ve vzduchu


Být dobře pojištěn na cestách

Víte, jaké jsou výhody, podmínky a třeba i omezení pojištění Alpenverein Weltweit Service, které členové získávají?

Stručný informační přehled o pojištění v rámci členství Alpenverein

Pojištění Alpenverein Weltweit Service v rámci členství Alpenverein je výjimečné především pojištěním výdajů na záchranné a pátrací akce na horách a na vodě (krytí do 25.000 EUR) a to vždy v případě ohrožení života i bez přítomnosti zranění.

Jistě si dokážete představit situaci např. na skialpové túře, kdy se změní počasí a v mlze či vánici sjedete do jiného údolí, ztratíte orientaci a hrozí nocování v nepříznivých podmínkách a umrznutí. Nebo se vydáte s dětmi na přechod od chaty k chatě, máte zpoždění, hrozí nocování s dětmi na hřebeni. Při změně počasí (např.bouře) jsou vaše životy v bezprostředním ohrožení. A právě v těchto případech ohrožení života je možné si zavolat záchranu v rámci Alpenverein Weltweit Service.

Alpenverein Weltweit Service dále zahrnuje pojištění výdajů za převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, výdajů za repatriaci a výdajů za léčebné výlohy (krytí do 10.000 EUR).

Výše uvedené body platí celosvětově, ale vzhledem k výši krytí léčebných výloh je určeno především pro evropský prostor, respektive pro státy Evropské unie a smluvní státy, kde platí reciprocita na proplácení léčebných výloh v rámci veřejného zdravotního pojištění. Je proto potřeba vždy dle cílového státu zhodnotit, zda je pojištění v rámci členství v Alpenvereinu dostatečné a případně si připojistit léčebné výlohy.

ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE zahrnuje i pojištění povinného ručení (odpovědnost za škodu) a právní ochrany, které se vztahují pouze na oblast Evropy a na vybrané sporty. Pojistná ochrana se nevztahuje na úrazy během cest s plánovaným výstupem na hory s vyšší nadmořskou výškou než 6000mnm a na cestách do Arktidy (destinace za severním polárním kruhem), Antarktidy (destinace za jižním polárním kruhem) a do Grónska. Členství v Alpenvereinu a zároveň i pojištění platí kalendářní rok s přesahem do 31. ledna následujícího roku. Více viz všeobecné podmínky.

Kolik to stojí?

SKUPINA A: 1690 Kč - dospělý člověk ve věkové skupině 26-60 let

SKUPINA B: 1290 Kč - zvýhodněné členství pro seniory, juniory od 19-25 let, studenty do 27 let aj.

SKUPINA C: 700 Kč - děti/mládež do 18 let

6000 metrů je hranice k přenocování6000 metrů je hranice k přenocování


Edelweiss CZ

Sekci Edelweiss CZ více přiblíží její jednatelka Hana Veselá, která také vysvětluje, proč má Alpenverein smysl i v širším pohledu ...

Čím je členství v této sekci výhodnější než v jiných sekcích?

Naše sekce nabízí stabilní léty prověřené zkušenosti nasbírané spoluprací jak s centrem Alpenverein Edelweiss ve Vídni tak v Innsbrucku, kde se nachází centrála celého Alpenvereinu. Naše stabilní spolupráce s Alpenverein Edelweiss trvá více jak 15 let a za tu dobu jsme měli možnost podrobně se seznámit s chodem a myšlenkami Alpenvereinu.

Vždy vycházíme z informací přímo od činovníků Alpenverein. Na základě toho jsme schopni každému zájemci podrobně vysvětlit, co je Alpenverein a co nabízí. Prostřednictvím našeho portálu Cesty do přírody, který koresponduje s mottem Alpenvereinu Wege ins Freie, se snažíme přiblížit alpský prostor formou nabídky tipů na různé outdoorové aktivity, především na horské a skialpinistické túry. Zároveň umíme našim členům poskytnout podporu v případě řešení pojistných událostí časovou flexibilitou i zprostředkováním kontaktů a vedením celého procesu likvidace. Díky jazykové vybavenosti dokážeme reagovat flexibilně na vzniklé situace.

Co Vy osobně pokládáte za nejlepší na Alpenvereinu?

Opravdovost. Alpenverein je organizací, která sdružuje lidi, kteří se snaží s upřímným nasazením udržet alpský prostor pro další generace alespoň takový, jaký je. Stará se o stezky, o chaty a dbá na jejich ekologický provoz, a o přírodu obecně. Vyjednává podmínky pohybu nás všech v Alpách a snaží se je ochránit před tlaky investorských zájmů.

Organizuje kempy za účelem úklidu hor, výsadby nových stromů atd. Má zpracovaný široký edukační systém pro vzdělávání mládeže v ohledech ochrany životního prostředí. A to nesmím zapomenout na samotný základ a tím je výchova k bezpečnému pohybu v horách.

 

logo AV


15.01.2019, Redakce