HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

HANWAG TATRA II BUNION LADY – BOTY NEJENOM PRO VBOČENÝ PALEC

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku HANWAG TATRA II BUNION LADY
Určení těžký treking, VHT
Základní vlastnosti outdoorových bot Kožená
Výška bot High (vysoká)
Pohlaví Dámský
Materiál: svršek Nubuck leather
Materiál: podrážka Vibram® AW Integral
Hmotnost 1 280 g
Velikost testované boty v UK 5
Dostupné velikosti 36–43 EU
Šněrování Dvouzónové
Infocena 7 190 Kč
Dodává Hudy, www.hudy.cz
Více info na www.hanwag.com/

Zaujalo mě

  • Rozšířené místo pro vbočený palec
  • Dvouzónové šněrování
  • Zvýšená ochrana špičky i paty

PODROBNÝ POPIS

Jedná se o kotníkové trekové boty speciálně dimenzované na dámskou nohu s ortopedickým problémem hallux valgus, tedy s vbočenými palci. Vršek bot je z jednoho kusu klasické voskované kůže s minimem švů. Na podrážce je Vibram® s dostatečně hrubým vzorem. Vyztužená mezipodešev podporuje stabilitu chodidla a vyrovnává nerovnosti terénu. Zadní okraj boty je snížený, měkký s otvory pro dobrou ventilaci. Šněrování je dvouzónové, aby se bota pohodlně utahovala. Na levé noze mám vbočený palec s výraznou deformitou kloubu a následně deformity ostatních prstů této nohy. Při výběru obuvi proto musím volit boty v přední části širší a zároveň i vyšší, což bývá problematické. Bota poskytuje dostatek prostoru v místě největší deformity nohy na výšku i na šířku, a to i při delší túře, kdy dochází k otoku deformované nohy. Není potřeba volit větší velikost, takže na druhé noze (bez deformity) není bota zbytečně volná.

Další informace

Hanwag-Logo

Hanwag – extrémně kvalitní boty do extrémně náročných podmínek. Když v roce 1921 Hanz Wagner založil v německém Bavorsku firmu na pohorky, nemohl jistě tušit, že odstartoval historii jedné z nejlepších značek v oblasti trekových bot na světě. Hanwag používá jen to nejlepší, co současné technologie nabízejí. GORE-TEX®, Vibram®, CORDURA® a MICHELIN® spolupracují s Hanwagem na vývoji a produkci unikátních výrobků.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: