HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Vařiče Coleman FyreStorm PCS

Recenze: Vařiče Coleman FyreStorm PCS

Vařič Coleman FyreStorm PCS je sestava vařiče včetně nádoby, která velmi usnadní vaření ve větrných a chladných podmínkách. Základem je větru odolný vařič FyreStorm PCS, který je s kartuší spojen připojenou hadičkou s piezozapalovačem.Údaje výrobce:

Hmotnost: 576 g
Palivo: směs PB
Výkon: 2200 W, 7507BTU/h
Doba ohřevu: Uvedení 1 l vody do varu: 4,5 min (v bezvětří)
Výbava:Obal
Infocena: 2399 Kč
Dodává: Camping Gaz CZ
Více info na www.coleman.eu

Takhle vypadá kompletní sestava vařiče i s dostatečně velkou nádobou, která velmi usnadní vaření ve větrných a chladných podmínkách. Základem je větru odolný vařič Fyrestorm systému PCS (Personal Cooking Systém) který je s kartuší spojen připojenou hadičkou s piezozapalovačem. Je vyroben z nerezového materiálu a působí pevným dojmem. Patentovaný konkávní hořák HyperFlame je doplněn integrovaným závětřím WindBlock a hoří i chrání plamen skutečně dobře. Snadným roztažením třech nožek je vařič připraven k nasazení podstavce nádoby.

 

COLEMAN Fyrestorm připravený na vaření.COLEMAN Fyrestorm připravený na vaření.

COLEMAN Fyrestorm Vařič s nasazeným hrncem při vaření tekutiny.COLEMAN Fyrestorm Vařič s nasazeným hrncem při vaření tekutiny.

COLEMAN Kompletní Fyrestorm PCS.COLEMAN Kompletní Fyrestorm PCS.

 

Video prezentace

 

Nádoba

Nádoba o obsahu 1,3 litru je izolována neoprénem a lehkým zašroubováním spojena s podstavcem na vařič, který ještě zlepšuje větruodolnost systému. Nádoba má textilní ucho a zdvihá se i spolu s lehkým podstavcem při přelévání tekutin. Na nádobu lze připevnit průhledné víko, s otvorem pro únik páry a pro pití horkých nápojů. Víko není poklička a po nasazení poměrně pevně drží, lze jej však jen na nádobu zlehka položit, potřebujeme-li obsahem promíchat. Coleman uvádí uvedení do varu i při rychlosti větru 6 m/s (21,6 km/h) což s běžným vařičem se závětřím těžko dosáhneme.

 

Hrnec s nasazeným podstavcem připravený k nasazení na vařič.Hrnec s nasazeným podstavcem připravený k nasazení na vařič.

Rysky objemu tekutiny v hrnci COLEMAN Fyrestorm.Rysky objemu tekutiny v hrnci COLEMAN Fyrestorm.

Víko hrnce  má otvory pro únik páry a nalévací, či picí.Víko hrnce má otvory pro únik páry a nalévací, či picí.

 

Parametry

Jak dlouho to trvá a při jaké teplotě se neuvádí, pouze pro 3 m/s 6 min 35 sekund pro 1 litr. Ochrana hořáku je provedena tak, že hořák předehřívá i plyn s kartuše, takže vařič má i velmi rychlý přechod do plného výkonu. Použitím kartuše Xtreme vařit můžeme do – 27 °C, což jsem nezkoušel a jsem na to zvědav. Po našroubování kartuše ventilem pustíme plyn a zapalovačem na přívodní hadičce vařič zapálíme. Ventilem lze dobře přívod plynu regulovat, nemusíme tedy vařit stále naplno. Hadička je dlouhá 33 cm, kartuše i ruka je proto vždy dostatečně daleko od plamene, spálení nehrozí. Spotřeba plynu se uvádí 158 až 165 g/h.

 

Hořící vařič před nasazením hrnce.Hořící vařič před nasazením hrnce.

 

Sbalení a transport

Systém PCS umožňuje kompletní sbalení kartuše C300 a vařiče do nádoby a uzavření víkem. S novou kartuší máme váhu přibližně 800 g. Rozbalení a uvedení do provozu jde zvládnout do ½ minuty, což je velmi dobré, zvlášť v extrémních podmínkách. Jediná nádoba je poněkud omezující pro pestrost vaření, nápoj včetně rozpuštění sněhu připravit je snadné, použít vřelou vodu na zalití různých instantních jídel také, ale guláš, mastnou polévku apod. musíme z nádoby pak pečlivě umýt, což už není vždy snadné. Znečištěný neoprénový obal lze ale sundat a vyprat samostatně.

 

Kartuše s plynem uložená pod vařičem.Kartuše s plynem uložená pod vařičem.

 

Hodnocení testera

Za výhodu považuji, že lze použít i samotný vařič s jiným nádobím, třeba i pánví, což na tábořišti, či v BC větší vaření usnadní. A větruvzdornost si vařič stále zachová. Vařič není samozřejmě vázaný na použití kartuší od fy Coleman, připojit jdou všechny systému EN 417, závit 7/16, jen problém nastane s jejich velikostí. Kartuše Coleman mají průměr do 106 mm, ostatní mají 110 mm a u nádoby při skládání nedolehnou pak až na dno, systém se proto obtížněji balí a vnitřní povrchová ochrana se také může poškodit.

Kompletní fotogalerie COLEMAN Fyrestorm PCS

Zaujalo mě:
  • Integrovaná nádoba se závětřím vařiče
  • Vaření až do rychlosti větru 6 m/s
  • Bezproblémové a rychlé vaření
  • Neoprenový izolační obal s velkým uchem

 


Další informace:

COLEMAN

Značka Coleman využívá vysoce kvalitních materiálů, znalosti v oboru a snahu o inovaci tak, aby mohla nabídnout praktické, odolné a výkonné produkty, ať už je potřebujete v kempu či v divočině. Proto se nemusíte bát říci si "POJĎME VEN S COLEMANEM, SPECIALISTOU NA VYBAVENÍ DO PŘÍRODY".
www.coleman.eu


27.10.2017, Pavel Krupka


Diskuse


Nacelnik
Nacelnik

Nejaka zimni zkusenost?

21. 08. 2018, 12:13:20
P. Krupka
P. Krupka

Bohužel v zimě jsem už vařič neměl k dispozici...

P.K.

26. 08. 2018, 16:43:09

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze