HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Test dětských sněžnic Ferrino Baldas Baby

Test dětských sněžnic Ferrino Baldas Baby

Italská firma Ferrino vyrábí pod značkou Baldas sedm druhů sněžnic pro širokou řadu uživatelů. Pro děti je to jednoduchý a lehký model Baby, který v barvě oranžové s motivem tygra nebo modré s motivem tuleně potěší nejmenší adepty toulání hlubokým sněhem.Údaje výrobce:
Dětské sněžnice Baldas Baby
Hmotnost: 600 g
Rozměry: 18 x 50 cm
Pro velikost bot: 28 - 38
Nosnost: 40 kg
Infocena: 1 161 Kč
Dodává: Ferrino CZ

Tvarem sněžnice připomínají trochu rybu, dlouhé jsou 51 cm a v nejširším místě mají 18 cm. Jedna sněžnice váží 277 g (tedy dokonce méně než udává výrobce), což i dítě na noze snadno unese. Kapkovitý tvar umožňuje snadnou chůzi bez toho, aby sněžnice při pokládání do sněhu překážely, a není proto třeba chodit ze široka, jako u některých jiných tvarů sněžnic. Tak zvaný „ocas“ sněžnic dobře vede při přímé chůzi a nijak nepřekáží při změnách směru. Sněžnice jsou navíc vyváženy tak, že při pohybu se špička vždy nadzvedá a usnadní tím chůzi v měkkém sněhu, kdy se špička nepotápí a nezachytává ve sněhu.

Vázání na těchto sněžnicích je to nejednoduší, jaké si dokážeme představit, po zasunutí boty do plastové špičky se popruhem přes patu bota přitáhne a tak se zafixuje do vázání. Nutná je ale pevnější dětská zimní bota, zvlášť na patě. U měkké "textilní" (byť teplé) boty nastal trochu problém, protože se nedá dobře utáhnout a popruh sněžnic bylo nutno na botě stále upravovat. Sklouzával někdy až nad kotník. Pata boty jen volně dosedá na plastové hroty, které mají podrážce bránit sklouzávání stranou. Celá špička se volně pohybuje v otočném uchycení a usnadňuje tak chůzi i stoupání do svahu.

Dětské sněžnice nejsou samozřejmě určeny do příliš náročného terénu, ale jsou obratné a dítě se s nimi snadno sžije. Záběr na měkkém sněhu zajišťuje plastový výlisek sněžnice s výraznými žebry a na tvrdém sněhu pomáhá k bezpečné chůzi šest ocelových hrotů. Chůzi do svahu účinně pomáhá i plastový drapák, který je součástí pohyblivé plastové špičky. Ve strmějších traverzech nestačí jednoduché vázání botu dostatečně fixovat, takže je třeba v takovýchto pasážích dávat větší pozor nebo se jim vyhýbat, ale tento problém je společný všem sněžnicím s volnou patou. Závisí samozřejmě i na podrážce boty a pomůže také, pokud jde o boty se zpevněným kotníkem. Nevýhodou volné paty ale je, že se s tímto vázáním obtížněji chodí dozadu, pozpátku, což může vadit třeba při dětských honičkách, nebo při stavění ze sněhu, ať už jde o iglú nebo třeba jen o stavění sněhuláka.

Vázání je určeno pro velikosti bot mezi 28 až 38 a pro maximální váhu 40 kg. Naše testerka měla botu velikosti 32 a vážila něco přes 22 kg a se sněžnicemi se snadno pohybovala různorodým terénem v měkkém jarním firnu, který by byl bez sněžnic už téměř neprůstupný. Důležitou součástí sněžnic je také praktický a pevný obal. Je vybaven dvěma nastavitelnými popruhy a dítě si sněžnice snadno může nést, v případě potřeby, na zádech.

Děti se na sněžnicích asi tak od tří let pohybují zcela bez problémů a zvládají je snadno, tedy mnohem dříve než lyže, běžky. Samozřejmě, že ideální je, má-li sněžnice víc dětí nebo také jejich rodiče, aby mohli společně vyrazit do hlubokého sněhu. Děti třeba právě na sněžnicích Baldas Baby.

© Svět outdooru, test říjen 2012, text i foto Pavel Krupka

 

Placené odkazy k tomuto článku:
Skvělým centrem pro rekreaci i trénink je například i italské Livigno

Zde může být váš odkaz! Napište nám.

03.12.2012, Pavel Krupka


Diskuse


Sumavak
Sumavak
Dotaz na redakci: nechcete se uz na ty PR clanky vykaslat? Nemam na mysli tehle o sneznicich, ale ty dva predchozi, kam jste yakayali vkladani komentaru. Ctenari pak totiz nevedi jestli nectou reklamni vestnik, a neveri uz ani tomuhle testu sneznic. Co kdyz si ho taky nekdo zaplatil? Jinak ja nedam dopustit na klasicke bambusove sneznice s pevnou, ktere jsem si koupil jeste v 80. letech z exportniho soubehu do Norska. Uz se tesim az u nas na Spicaku poradne nasnezi. Skol!
03. 12. 2012, 07:13:00
Filip Černoch
Filip Černoch
@Sumavak - nechápu moc tvůj koment. Prostě PR články pomáhají financovat ten web. A pokud jsou označené, tak v čem je problém? Kde se ty prachy na provoz mají vzít, když ne z reklamy?
03. 12. 2012, 11:10:00
Ondra
Ondra
Přesně tak. Když se ti Šumaváku ty PR články nelíbí tak je normálně přeskoč (proto je u nich to PR aby ses nespletl). Podle čteností článku to vypadá, že to tak dělá většina lidí... např. já :-)
03. 12. 2012, 17:19:00
Ondra
Ondra
myslíš třeba tyhle: http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108416-sneznice-asi-tak-z-poloviny-dvacateho-stoleti-
03. 12. 2012, 17:21:00

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Trek do pohoří Binalud v Iránu
Pohoří Kopet Dag (Kopet Dagh, Koppe Dagh a pod.) leží na severovýchodě Íránu a táhne se jako hradba podél hranice z Turkmenistánem. Celou horskou soustavu tvoří několik paralelních třítisícových hřebenů, mezi které patří kromě vlastního Kopet Dagu také Kuh Shah Gahan, Mazar Masged a Binalud.