HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Trekových karbonových holí Altus Acebo

Recenze: Trekových karbonových holí Altus Acebo

Karbonové trekové hole Altus Acebo mají velice propracovaný design. Jako ženu mě opravdu zaujalo barevné červeno-černé zpracování. Podívejme se na to, jak vidí trekového hole aktivní žena - testerka.Údaje výrobce:

Hmotnost: 190 g (1 hole)
Délka: od 60 - 125 cm
Talířky: 8,5 a 5,5 cm (vyměnitelné)
Výbava: bezpečnostní krytky
Infocena: 1681 Kč
Dodává: Český Ráj
Více info na www.ceskyraj.com

 

Díky kovovým hrotům se dobře chodí i ve vrstvě listí.Díky kovovým hrotům se dobře chodí i ve vrstvě listí.

Při sestupu se bez hůlek neobejdete.Při sestupu se bez hůlek neobejdete.

V hlubokém sněhu, který před vámi nikdo nešel, musíte mít velké talířky.V hlubokém sněhu, který před vámi nikdo nešel, musíte mít velké talířky.

 

Charakteristika

Ale teď už k praktickým věcem. Díky karbonovému materiálu, přesněji řečeno se jedná o uhlíkový kompozit, jsou opravdu lehké. Jedna hole váží pouhých 190 g. Skládá se ze tří trubek o rozměrech 16; 14 a 12 mm v průměru.

Nastavení délky

Nejdelší nastavení hole je 125 cm, nejkratší 60 cm. Spodní i horní část hole je zakončena nápisem „STOP", abychom zachovali bezpečné upnutí. Nastavení délky je díky klipům, které na rozdíl od závitů v mrazech nezamrzají. Když potřebujete změnit délku holí, nemusíte poslouchat vrzání, tak jako u závitových, protože tady žádný závit není. Díky tomu také drží a nezajíždějí. Jdou krásně otevřít i zavřít a to v rukavicích. Nepotřebujete mužskou sílu, zvládla jsem to i já. Tyčky se velmi lehce vysouvají i zasouvají. Hole se samozřejmě prodávají v páru a součástí balení je spojka, díky které drží u sebe.

 

I hole Altus Acebo mají dvojí stupnici, na spodní i horní části hole.I hole Altus Acebo mají dvojí stupnici, na spodní i horní části hole.

Změna délky holí je díky klipům otázkou okamžiku a hůl je zakončena kovovým hrotem.Změna délky holí je díky klipům otázkou okamžiku a hůl je zakončena kovovým hrotem.

Na výběr máte ze dvou velikostí talířků, menších o průměru 5,5cm a větších o průměru 8,5cm.Na výběr máte ze dvou velikostí talířků, menších o průměru 5,5cm a větších o průměru 8,5cm.

 

Příslušenství

Hole mají kovové ostré hroty, vhodné do travnatého či listnatého terénu. Nebo na ně můžete nasadit gumové bezpečnostní kryty a jen tak někde neuklouznete. K holím neodmyslitelně patří i talířky. Do hlubokého sněhu o průměru 8,5 cm a pro jarní - podzimní túry o průměru 5,5 cm. Oboje talířky jsou na závit. V těchto místech je závit naopak výhodou, protože talířky lépe drží a nepadají tak, jako tomu často bývá u těch nasouvacích.

Kompletní fotogalerie teleskopických holí Altus Acebo (27)

Jak se drží

Rukojeť z tuhé pěny a je anatomicky tvarovaná. A nejen to, je i protiskluzová, měkká a na dotek velice příjemná. Dobře se drží v rukavicích i bez nich a opravdu neklouže. Když jsem šla v zimě bez rukavic, rukojeť mě nestudila, naopak jsem si ji i trošku zahřála. V létě zase saje pot. Pouze horní část rukojeti je vyrobena z plastu a to proto, že jsou v ní ukotveny textilní poutka. Ty jsem si nastavila na svoje zápěstí jen jednou a drží dodnes, nepovolují se.

 

Rukojeť je anatomicky tvarovaná a je vyrobena z tuhé pěny.Rukojeť je anatomicky tvarovaná a je vyrobena z tuhé pěny.

Textilní pásky stačí nastavit jednou, nepovolují se.Textilní pásky stačí nastavit jednou, nepovolují se.

Pouze horní části rukojeti je vyrobena z plastu, aby v ní dobře držel textilní pásek.Pouze horní části rukojeti je vyrobena z plastu, aby v ní dobře držel textilní pásek.

 

Hodnocení

Tyto hole nejen dokonale plní svůj účel výroby, ale navíc jsou velmi dobře designově zpracované a krásné. Zatím bez poškození nebo ztráty funkčnosti mě provázejí na zimních, jarních i letních výpravách. Díky třem dílům se dají snadno složit a nepřečuhují ani přes menší turistický batoh.

 

Bližší pohled na kovový hrot holí Altus Acebo.Bližší pohled na kovový hrot holí Altus Acebo.

Zaujalo mě:
  • Nízká hmotnost
  • Prodloužené pěnové madlo
  • Aretační klipy

Autor: Radka Svobodová


Další informace:

AltusUž víc než 70 let vyrábí firma Altus praktické a spolehlivé vybavení po milovníky trekingu a horolezectví. Ačkoli je u nás tato outdoorová značka méně známá, vyvinula se postupně z malé španělské firmy v globální značku, jejíž výrobky se těší oblibě kromě Španělska třeba v Latinské Americe a stále více i v Evropě. Prodejce: www.ceskyraj.com


08.06.2018, Radka Svobodová


Sem vložte diskusní příspěvek.