HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Denver ACK-8060W - Sportovní outdoorová kamera s 4K

Recenze: Denver ACK-8060W - Sportovní outdoorová kamera s 4K

Předmětem naší krátké úvodní recenze je akční kamera dánské Firmy Denver Electronics a.s. pro záznam sportovních aktivit - Denver ACK-8060W s 4K rozlišením. Jaká je další akční kamerka, která zamířila na český trh?Údaje výrobce:

Hmotnost: 56 g
Paměťové karty: Podporované paměťové karty: MicroSD
Rozlišení předního fotoaparátu: Max. rozlišení kamery: 4K (Ultra HD)
Druh baterie: vlastní akumulátor
Rozměry: 41 × 59 × 24 mm
Konektivita: Wi-Fi, MicroUSB, MicroSD, mini HDMI™
Další funkce:

Fixní zorný úhel: 130°
Rozlišení senzoru: 8 MPx
Typ senzoru: CMOS
Výbava:Napájení: Li-Ion akumulátor 1100 mAh
Podporované paměťové karty: MicroSD
Kapacita paměťové SD karty: 32 GB (není součástí balení)
Napájení: Li-Ion akumulátor
Optické rozlišení videa: 3840 x 2160 Px
Infocena: 2390 Kč
Dodává: Conrad
Více info na www.conrad.cz

 

Kamera Denver ACK-8060W ve vodotěsném pouzdře.Kamera Denver ACK-8060W ve vodotěsném pouzdře.

Polohovatelný držák kamery Denver ACK-8060W.Polohovatelný držák kamery Denver ACK-8060W.

Zadní displej kamery Denver ACK-8060W.Zadní displej kamery Denver ACK-8060W.

 

Určení kamery

Kamera je určena pro nejrůznější aktivity, které si uživatel chce zaznamenat v co nejlepší kvalitě a s možností pohodlného ovládání pomocí mobilního telefonu. Celý set se dodává ve formě elegantní krabice s vrcholem z průhledného plastu, ve kterém je samotná kamera ve vodotěsném pouzdře. Zbytek balení obsahuje mnoho dalších pomůcek pro upevnění kamery na nejrůznější místa sportovního vybavení, jako jsou řídítka kola, přilba, čelní sklo v automobilu nebo popruh pro navázání na větev či trubku zábradlí. Nechybí samolepící 3M oboustranné podložky pro upevnění držáků na ploché či mírně zakřivené předměty. Součástí balení je jedna nabíjecí LiOn baterie, nabíječka a propojovací kabel USB.

 

Sportovní outdoorová kamera Denver ACK-8060W.Sportovní outdoorová kamera Denver ACK-8060W.

Pouzdro a displej

Voděodolné pouzdro kamery lze otevřít odjištěným zámku a vyklopením západky, která tiskne zadní stěnu pouzdra k přední části s tlačítky a objektivem. Vložením baterie do kamery a připojením k nabíječce je kamera po nabití připravena k použití. Na horní straně kamery jsou tlačítka pro zapnutí a potvrzení výběru, na boční straně dvě tlačítka pro pohyb v menu. Všechny potřebné informace jsou pak k dispozici na displeji kamery, kde je jak snímaný obraz, tak informace z menu. Druhá boční strana má pod gumovou krytkou všechny konektory pro připojení a slot pro paměťovou kartu. Ta je doporučena v maximální velikosti 32 GB. Co doporučeno není je Ultra high-speed varianta paměťové karty, které dle manuálu nemusí být 100% spolehlivá.

 

Sportovní outdoorová kamera Denver ACK-8060W.Sportovní outdoorová kamera Denver ACK-8060W.

 

Ovládání

Ovládání kamery je snadné a po krátkém seznámení bez problémů můžeme nastavit požadovaný režim a jeho vlastnosti. Snímání akčních scén je možné od maximálního rozlišení 4K v 30 FPS, při 1080 Px je rychlost snímání scény 60 FPS a při 720 Px dokonce 90 FPS. Při přehrávání je tak k dispozici zpomalený záznam v příslušném poměru rychlostí. Dalším zajímavým režimem je časosběrný mód „Time-lapse“ s možností volby prodlevy mezi jednotlivými snímky od 0,5 sec. do 1 minuty. Pokud chceme kameru využít ve voze k záznamu případných havarijních situací, je možné zvolit délku záznamové smyčky 2, 3, nebo 5 minut. Pokud je kamera v režimu snímání a je zapnuto WiFi je udávaná výdrž baterie 30 minut. Bez WiFi je výdrž 50 minut. Odolnost při ponoření je IPX8 do hloubky 30 m.

 

Aplikace Denver pro kameru Denver ACK-8060W.Aplikace Denver pro kameru Denver ACK-8060W.

Kamera Denver ACK-8060W a telefon s ovládací aplikací.Kamera Denver ACK-8060W a telefon s ovládací aplikací.

WiFi propojení s kamerou Denver ACK-8060W.WiFi propojení s kamerou Denver ACK-8060W.

 

Aplikace a propojení

Propojení kamery s mobilním telefonem nebo počítačem umožňuje konektivita kamery pomocí WiFi připojení. Doporučená aplikace je zdarma k dispozici pro systém Android, i iOS. Na obrazovce mobilního telefonu je po spárování vidět obraz snímaný kamerou a symboly pro ovládání. Uživatel má možnost měnit všechna nastavení, jak pro snímání pohyblivých scén, tak pro záznam statických fotografií a časosběr. Jediným úkonem na kameře samotné je tedy zapnutí a inicializace WiFi. Všechna další nastavení a ovládání je pohodlně realizovatelné na dotykovém displeji telefonu. Citlivost kamery odpovídá technologii snímače a jeho velikosti. V horších světelných podmínkách poskytuje obraz úměrný osvětlení a nevybočuje z průměru.

Záznam

Záznam z testované kamery splňuje všechny základní požadavky na akční outdoorovou kameru. Ani potápění v mělkých vodách s dostatkem světla jí nečiní potíže. Je občas možné polemizovat nad vyvážením bílé barvy v interiérech se smíšeným osvětlením ze zdrojů s nejednotnou barevnou teplotou, ale s tím má potíž většina zařízení založených na principu použitého snímače. Ve zhoršených světelných podmínkách už je patrný zvýšený šum a potřeba delších časů závěrky pro záznam ostrého obrazu. Opět se jedná o fyzikální závislosti a bez použití nákladných technologií a výkonných obrazových procesorů nelze v dané cenové kategorii očekávat jiné vlastnosti. Vysoká citlivost CMOS snímače na infračervené záření je pak určující, pokud chceme zhotovit záznam večerního posezení u táboráku. Ten se věrně barevně zachytit bez IR-cut filtru nedá. Upozorňuji na to úmyslně, aby se tento všeobecně opomíjený fakt u těchto zařízení nestal předmětem neoprávněné kritiky testovaného výrobku.

Zaujalo mě:
  • velký rozsah režimů záznamu
  • sortiment příslušenství v základním balení
  • WiFi konektivita a ovládání chytrým telefonem

 


Další informace:

ConradConrad je jedna z největších zasilatelských společností na poli elektroniky v Evropě. Jde o rodinnou firmu, která již po čtyři generace působí jako holdingová společnost. Založena byla v Berlíně v roce 1923. Od roku 1946 působí ve městě Hirschau v Horním Falcku. Více než 90 let činnosti firmy Conrad znamená tradici a pokrok. Jméno Conrad se stalo pojmem ve světě elektroniky a techniky napříč celou Evropou.


01.02.2018, Petr Sysala


Sem vložte diskusní příspěvek.