HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Čelovka Sencor SLL 55

Recenze: Čelovka Sencor SLL 55

Malá, lehká a přesto dostatečně výkonná je tato čelovka Sencor SLL 55 a proto vhodná pro nejširší řady uživatelů. Ideální pro všechny vyznavače napájení klasickými tužkovými bateriemi. Co umí a jak svítí? To se dozvíte v našem redakčním testu.Údaje výrobce:

Materiál:plast
Použité LED diody: 1x 3 W a 2x červené ledky CREE XPE Q3
Mody svícení: 4
Napájení: baterie
Druh napájení: AAA
Pozice napájení: interní
Počet napájecích článků: 3
Hmotnost: 50 g
Barevné varianty: bílá, tmavě šedá
Výbava:Stupeň krytí: ipx5
Infocena: 439 Kč
Dodává: www.sencor.cz
Více info na www.sencor.cz

Uplatnění najde v opravdu rozličných činnostech v běžném životě, tak i ve sportech a různých nouzových situacích. Napájení je třemi AAA bateriemi skrytými v těle čelovky a vodotěsně chráněných ipx5 (proti stříkající vodě, dešti).

 

Baterie AAA se dobře vkládají a v držáku jistě drží.Baterie AAA se dobře vkládají a v držáku jistě drží.

Čelovka Sencor SLL 55 GREY je malá a celkem nenápadná.Čelovka Sencor SLL 55 GREY je malá a celkem nenápadná.

Pro noční či nenápadné vidění jsou dvě červené LEDky.Pro noční či nenápadné vidění jsou dvě červené LEDky.

 

 

Módy svícení

Hmotnost pouhých 50 gramů při maximálním světelném toku až 150 lm svědčí o výkonném 3 W Led chipu CREE XPE Q3. Samozřejmě, že čelovka pracuje v různých režimech, nejen maximálním, ale i 30%, což na běžnou činnost bohatě stačí a šetří energii z baterií. V čelovce jsou také 2 Ledky červené barvy, pro využití v noci, přičemž neztrácíme citlivost oka na tmu. Zvolit jde i výstražné svícení, kdy bílá a dvě červené Ledky rychle blikají.

Kompletní fotogalerie čelovky Sencor SLL 55

Sencor uvádí i max. dobu svícení až 60 hodin, ale neuvádí ve kterém režimu a asi těžko toho lze běžně dosáhnout. Posouzení uvedeného parametru dosvitu 100 m je subjektivní. Na takovou vzdálenost lze určitě v dáli rozeznat například oči zvěře a reflexní prvky na oblečení nebo i dopravní značky.

 

Červené světlo čelovky Sencor SLL 55 GREY se využije nejlépe ve tmě.Červené světlo čelovky Sencor SLL 55 GREY se využije nejlépe ve tmě.

Signální blikání třemi LEDkami současně.Signální blikání třemi LEDkami současně.

Jasné bílé světlo 100 lm, nebo úsporné 30%.Jasné bílé světlo 100 lm, nebo úsporné 30%.

 

Materiály

Plast čelovky je šedé barvy se žlutozeleným tlačítkem na její horní části. Upevnění na hlavě, helmě je pomocí 2,5 cm široké regulovatelné pružence, přičemž čelovku lze sklápět do pěti různých stupňů, podle okamžité potřeby svícení. V čelovce je možno používat alkalinové baterie nebo lehčí a výkonnější baterie LiIontové. Levnější standardní baterie lze využít jen při sníženém výkonu, nebo pro červené světlo, ale nemohu je, jinak než nouzově, doporučit.

 

Balení čelovky Sencor SLL 55 Grey.Balení čelovky Sencor SLL 55 Grey.

Čelovka Sencor SLL 55 Grey - detail těla svítilny.Čelovka Sencor SLL 55 Grey - detail těla svítilny.

Při pohybu v chodeckém terénu dostačuje i méně světla a šetříme tak baterii.Při pohybu v chodeckém terénu dostačuje i méně světla a šetříme tak baterii.

 

Hodnocení testera

Na této, ale i na podobných čelovkách mi nevyhovuje to, že si nejde navolit režim svícení, třeba v noci tu červenou, ale po novém zapnutí se musím k červené proklikat přes dvě jasné bílé… a vypnutí přes výstražné svícení. Čelovku tedy musím buď z hlavy sundat nebo světla rukou zakrýt a nastavit si pak požadovanou funkci, či vypnutí. Bohužel je to vlastnost většiny čelovek co znám. Čelovka SLL 55 přesto spolehlivě splňuje běžné požadavky na kvalitní světlo a to je myslím hlavní požadavek všech uživatelů. K dostání i v bílé variantě jako Sencor SLL 55 WHITE.

 

Čelovka jde sklopit v 5 různých sklonech asi o 30 stupňů.Čelovka jde sklopit v 5 různých sklonech asi o 30 stupňů.


Zaujalo mě:
  • klasická bateriová konstrukce
  • noční režim
  • odolnost ipx5

 


Další informace:

SencorSENCOR dnes dodává své výrobky do více než 25 zemí světa a reaguje na každý podnět, který současný život přináší a neustále rozšiřuje portfolio svých výrobků, kterých je dnes už více než tisíc v šesti sortimentních skupinách (spotřební elektronika, tablety a telefony, kancelářská technika, autoelektronika kuchyň, domácnost, zdraví a krása) a měsíc co měsíc přibývá několik nových.  A tak zatímco ostatní značky o inovacích neustále mluví, SENCOR je pravidelně promítá do své nabídky.


06.12.2017, Pavel Krupka


Diskuse


Kuba
Kuba

Dobrý den,

 

tento web jsem navštěvoval rád. Poslední dobou zda však vidím recenze/nerecenze. Co je na "článku" recenzního?

Jedná se o soupis parametrů daných výrobcem, bez jakéhokoliv ověření a formální pocit hodnotitele.

Co takhle parametry ověřit? vyzkoušet dobu svícení na jednotlivé režimy atd.

 

Fotogalerie je zajímavá snímky pána s čelovkou na hlavě.

 

Mrzí mne, že tento web směřuje tam kam směřuje. Chápu však, že ekonomický tlak je neúprosný :-(

 

Kuba

06. 12. 2017, 11:08:36
Martin
Martin
Taky se musim bohuzel pripojit ke kritice recenze. Nic se z ni clovek nedozvi. Na forech bez reklam jako candlepowerforums*com recenzenti meri grafy a svitivosti v casech v jednotlivych rezimech a opravdu to cloveku muze pomoct v rozhodovani. Tady je informace, ze vyrobce udava 60 hodin. To je s prominutim vysmech. Kdyby se alespon tester zeptal vyrobce, jake jsou presne svetelne mody a jaka je v nich vydrz - duveryhodny vyrobce by mu mel byt schopen odpovedet. Skoro mam pocit, ze fotky s hlavou testera jsou v recenzi proto, aby bylo zrejme, ze mel celovku v ruce (tedy vlastne na hlave). Na druhou stranu recenzent ma smysl pro humor, i kdyz to mozna tak nemyslel. Popisek "Červené světlo čelovky Sencor SLL 55 GREY se využije nejlépe ve tmě." je zkratka tak objevny, ze jsem ho musel citovat. Chapu, jak to recenzent myslel, ale ta veta ma vypovidajici hodnotu asi jako "Celovku vyuzijete nejlepe ve tme."

Z Ciny (Aliexpress apod.) jde objednat celovky s presne stejnym designem za cca. 2 USD. Bylo by zajimave porovnat, jestli ta celovka od Sencoru nejak lisi a nebo si jen clovek priplaci 400 Kc za nabis Sencor a distribuci. Mozna ze zvyseni nakladu na clanek o 50 Kc by mohlo dokonce i stat za to, nemyslite?

06. 12. 2017, 18:22:03

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze