HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Dětské prádlo Smartwool Kids Crew & Bottom

Děti milují lyžování a jiné sněhové radovánky a letos si zimu opravdu pořádně užily. Každý rok, ať už lyžovaly, či se jen nudily pod kopcem, jsme řešili, jak jim zabezpečit dostatek tepla. O funkčním prádle jsem uvažovala dlouho a když se mi do ruky dostal výrobek firmy Smartwool, těšila jsem se na jeho vyzkoušení.Údaje výrobce:
Dětské funkční prádlo Smartwool Kids Crew & Bottom
Materiál: 100% Merino vlna, 250 g/m2 (7,4 oz/yd)
Barevné kombinace: růžová/magenta stripe a černá/black
Velikosti: Dětské 5-6, 7-8, 10, 12, 14
Infocena: 1490 Kč ( zvýhodněná cena setu)
Dodává: Rock Point

Děti milují lyžování a jiné sněhové radovánky a letos si zimu opravdu pořádně užily. Každý rok, ať už lyžovaly, či se jen nudily pod kopcem, jsme řešili, jak jim zabezpečit dostatek tepla. O funkčním prádle jsem uvažovala dlouho a když se mi do ruky dostal výrobek firmy Smartwool, těšila jsem se na jeho vyzkoušení.

Pro letošní zimu přišla firma Smartwool na trh s novinkou, zbrusu novým funkčním prádlem Kids Crew & Bottom. Set obsahuje triko s dlouhým rukávem a spodky. Provedení je možno dívčí v barvě růžové či chlapecké v barvě černé. Firma je známa svým průkopnictvím v používání vlny ve funkčním prádle jako takovém. Již před více než deseti lety získala tato firma více ocenění za výrobky obsahující merino vlnu. Než se mi prádlo dostalo do rukou, zjišťovala jsem si, jak si stojí vlna oproti syntetice. O vlně je známo že lépe udržuje vlastní mikroklima než syntetické materiály a tudíž by měla být lépe použitelná i při nižších aktivitách, právě třeba u dětí. Vlna díky své struktuře a také tomu, že vlhkost pohlcuje dovnitř vlákna a postupně ji zase odpařuje, neposkytuje živnou půdu pro uchycení bakterií, což je ovšem výhodnější pro dospělé uživatele, kteří díky tomu nemusí tolik řešit známý zápach. U dětí tento problém tolik nenastává.

Prádlo Kids Crew & Bottom je vyrobeno ze 100% merino vlny. Výrobce uvádí gramáž 250 g/m3 .

Prádlo je určeno na tzv. stop-and-go aktivity v zimním počasí. V našem případě je toto prádlo využitelné často i na běžné činnosti doma, kdy je tzv. ještě „zima od země“. Triko i spodky, které moje dcera užívá, jsou v barvě růžové. Na prádle je skoro neznatelný jemný bílý proužek, který dodává prádlu na vzhledu. Všechny švy jsou standardně v plochém a pružném provedení, neomezují tudíž základní pružnost úpletu. V našem případě se ještě přidává fakt, že prádlo je dceři trochu větší, protože firma Smartwool začíná u dětských velikostí pro 5-6 leté děti.

Co se týče funkčnosti prádla, merino vlna je příjemná na dotek, podle dcery na holém těle nijak nekouše. Vypovídající je i fakt, že si dcera při testu prádlo velmi oblíbila a trávila v něm dost času, nejen při venkovních aktivitách, ale i při domácích hrách. Ačkoliv je obecně těžké zjistit pocity dětských testerů, dcera si po celou dobu nestěžovala na žádný rušivý element, snad kromě délky rukávů, které jsou pro ni ještě dlouhé. Já jsem ocenila hlavně možnost prát prádlo Kids Crew & Bottom v pračce a to na 40 °C, je možné jej i sušit v sušičce či žehlit. Žehlení ovšem není nutné, prádlo je i po vyprání hezky měkké a poddajné.

Firma uvádí, že prádlo je pocitově chladné, když je vám horko a teplé, když je vám zima. Toto samozřejmě nedokážu posoudit, ale pravda je, že dcera si při zimních aktivitách, jako je lyžování či bobování na zimu nestěžovala. Pokud jsem při větší zimě průběh testu kontrolovala, bylo dítě v prádle vždycky prohřáté. Triko je dostatečně dlouhé přes záda, či se dají spodky relativně dost vytáhnout nahoru, aby záda malých sportovců byla kryta. Prádlo je měkké a příjemné, nikde nic nepřekáží, nevadí. Guma u spodek je široká a tudíž nedře. Za dobu, co jsme prádlo užívali, jsem zaznamenala mírné opotřebení a to hlavně v oblasti rukávů a konce nohavic a musela zastřihnout pár vyčnívajících zakončení nití.

Celkově je prádlo Kids Crew & Bottom od firmy Smartwool na dotek jemné, dostatečně elastické, drží tvar, kolena a lokty nejsou vytahané. Hřeje a udržuje teplotu malého sportovce na správném bodu, je ale i dostatečně prodyšné, aby při vyšších aktivitách zabraňovalo přehřátí. Pokud se při delším používání neprojeví nějaké závady, není co tomuto funkčnímu prádlu vytknout.

© Svět outdooru, test březen 2011, text Lenka Černohorská, foto autorka a Martina Kalousová

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

18.04.2011, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.