HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Dětské batohy Vaude

Dětské batohy Vaude

Batohy pro děti na cestách se už staly dostupnou součástí nabídky outdoorových výrobců. Firma Vaude nabízí dva kousky v této oblasti a rozšiřuje tím možnosti vybavení pro děti o propracované varianty batohů. V krátké recenzi představujeme batoh Puck 10 a jezdící batoh Gonzo.Údaje výrobce:
Batoh Vaude Puck 10
Objem: 10 l
Hmotnost: 560 g
Materiál: 600 D Polyester PU vrstvený
Infocena: 929 Kč

Taška na kolečkách Vaude Gonzo
Objem: 26 l
Hmotnost: 1 700 g
Materiál: 600 D Polyester PU vrstvený
Infocena: 1 890 Kč
Dodává: Vaude_cz

Dětský batoh Vaude Puck 10
Batoh Vaude Puck 10 je určen pro ty nejmenší. Svým zpracováním je opravdovou zmenšeninou outdoorového plně funkčního batohu do přírody. Vyniká vybavením, použitými materiály i velkým množstvím "vychytávek." Samozřejmostí je příprava pro použití hydratačního systému, reflexní prvky nebo integrovaná pláštěnka v horní kapse. Desítka v názvu odpovídá objemu 10 litrů. Záda jsou vyztužená a anatomicky tvarovaná. Ramenní popruhy jsou kvalitně provedeny s výškově stavitelným hrudním dotahem, samozřejmostí je také bederák (spíše tedy opět pouze dotah). Vnitřní prostor je klasicky přístupný horním otvorem pod víkem, uzavírá se jednoduchým stahováním a centrální přezkou. Batoh má řadu doplňkových prvků, které ocení nejen děti, ale zejména rodiče. Na bocích jsou síťované kapsy, uvnitř je nálepka pro podepsání batohu nebo uvedení adresy, batoh má ucho pro přenášení, na lanku je připevněna lupa pro malé průzkumníky. Reflexními prvky, které jsou zejména u dětských batohů nutností, výrobce nešetřil.

Co se použitých materiálů týká, batoh je vyroben z vrstveného polyesteru 600 D. Na dno batohu výrobce použil tvrdší pogumovanou hmotu, která je výhodná hlavně pro malé uživatele, kteří batoh často odkládají, různě s ním házejí a oproti dospělým ho více opotřebují. Pokud bychom batoh používali do hodně deštivého počasí, máme možnost využít pláštěnku batohu, která se nachází v horní kapse. Tuto pláštěnku je možno zcela vyndat a např. ji omýt, což považuji taktéž za vekou výhodu. Pláštěnka je v našem případě sytě oranžová a má na sobě reflexní prvky. Batoh Vaude Puck 10 má uvnitř na zádech plochou kapsu např. již na výše zmíněný vodní vak, či na podložku na sezení, která je součástí batůžku.

Batoh je na zádech příjemný. Čím více je naložený, tím více se dá ocenit jeho propracovanost. Nepříjemnou záležitostí, ale také zcela individuální, mohou být celkem blízko sebe vedené ramenní popruhy. Pro malý citlivý krk může tento fakt působit v letních měsících, kdy je krk odhalen, trošku nepříjemně.

Ruksáček je, dle mého názoru, ve své třídě propracovanou záležitostí. Nepodceňuje svého malého majitele, ba naopak mu dává možnosti, které ani dospělácký batoh mnohdy nemá. Vaude Puck 10 je outdoorový batůžek pro malé uživatele, který je také velmi vzhledný. A v barevném provedení, ve kterém jsem ho měla možnost vyzkoušet, je i celkem praktický na údržbu. Dcera se do tohoto batohu zamilovala na první pohled a dělá ji společníka každý den.

Taška na kolečkách Vaude Gonzo
Pro děti, které s rodiči často cestují a nechtějí svá zavazadla stále tahat na zádech, může být zajímavé zavazadlo Gonzo 26. Je to univerzálně zaměřená taška na kolečkách bez obvyklých nosných popruhů, která je díky své velikosti a vzhledu hlavně využitelná pro děti a dorost.

Gonzo má oválný tvar s větším prostorem ve spodní části, protože u zavazadel na kolečkách je výhodné dát těžké věci co nejvíce dolů. Dno je zpevněno tvrdším plastem, stejně jako zadní část tašky, kde je vysouvací tyč s rukojetí pro lehkou manipulaci. Taška z nepromokavého materiálu se nejlépe plní v poloze vleže, protože je možno ji skoro celou shora otevřít zipem. Gonzo má dvě ucha, jedno z horní části a druhé ze strany, tudíž je možné nosit ho klasicky, ale také jako kufr. Nejčastěji bude ovšem taška táhnuta na kolečkách, jež jsou umístěna ve zpevněných rozích spodní části. Kolečka jsou gumová a mají kvalitní bezúdržbová ložiska. Lehce outdoorově laděná taška na kolečkách je pro dítě jednoduše použitelná, nezatěžuje záda malého cestovatele a je zajímavým i vzhledným doplňkem při cestování s dětmi v civilizaci.

© Svět outdooru, krátká recenze listopad 2011, text a foto Lenka Černohorská

 

Placené odkazy k tomuto článku:
Dětské batůžky a tašky Vaude
Sháníte dětské batohy, batůžky a tašky Vaude? Vše skladem na e-shopu www.skibi.cz

Zde může být váš odkaz! Napište nám.

23.11.2011, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.