Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp

Recenze: Plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp

Univerzální a ultra lehký přístřešek pro dvojici nebo i více dobrodruhů, kteří šetří na váze, ale ne na kvalitě a pohodlí? Na kolik způsobů lze postavit příbytek z plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp?Údaje výrobce:

Materiál:svršek - 15-denier Silicone/Polyurethane-coated Ultra-Sil® Nano Fabric
Hmotnost: 402 g (Rozměr: 3 x 3 m)
Použití stanu: turistické, camping
Barevné varianty: khaki
Dostupné velikosti: ??
Počet osob: řeší se?
Výbava:Počet zesílených ok: 8
Infocena: 4024 Kč
Dodává: Warmpeace
Více info na www.warmpeace.cz

Velice lehký a kvalitně zpracovaný přístřešek by měl poskytnout útočiště pro dva dobrodruhy na několik způsobů, kteří preferují cestování nalehko. Pravděpodobně by se nouzově vešlo pod plachtu i osob více. V minulosti jsme spávali pod stejně velkou plachtou i ve čtyřech. Avšak jsme ji kdysi vypínali více „naplocho“ bez možnosti krytí z boku.

 

Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete i technické údaje.Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete i technické údaje.

Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete návod a návrhy na různé přístřešky.Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete návod a návrhy na různé přístřešky.

Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete návod a návrhy na různé přístřešky.Na obalu plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp naleznete návod a návrhy na různé přístřešky.

 

Sbaleno na cestu

Sbalená plachta Escapist 15D Tarp zabere minimálně místa a stejně tak i váží. Materiál je opravdu tak trochu kosmický a tak je tenký, že se snadno sbalí do malého válečku. Ten se dá vložit do pytlíku se samosvorkou a poutkem. Celý pytlík je navíc opatřen potiskem s návrhy na zbudování různých typů přístřešku včetně slovního doprovodu (pouze v angličtině) a technických parametrů (rozměry x hmotnost). Na obalu je natištěno celkem 12 návrhů na různé využití této kouzelné plachty.

 

Obal plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp je opatřen poutkem k zavěšení a stahováním na samosvorku.Obal plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp je opatřen poutkem k zavěšení a stahováním na samosvorku.

 

Materiál

Vlastní plachta je vyrobena z lehkého a pevného nylonu Ultra-Sil Nano, který je na líci potažený silikonem a z rubu kvalitním PU zátěrem. To zajišťuje maximální voděodolnost. Šňůry jsou reflexní. Kotvíci body zesíleny Hypalonem.

Kompletní fotogalerie Escapist 15D Tarp (20)

Kotvení

Osm ok zesílených pevným Hypalonem, umístěných v rozích a na bocích, slouží pro uchycení napínacími šňůrami ke stromům nebo umožňují postavení přístřešku pomocí trekových holí či větví. Reflexní napínací šňůry je možno vypínat a povolovat pomocí plastových táhel. Napínací šňůry mají různé délky a různé barvy pro rychlé rozlišení nebo orientaci. Dotahování pomocí táhel je šikovná věc, protože je možno přístřešek „nahrubo“ postavit, zkontrolovat tvar či zamýšlený koncept a pak celé dílo napnout či zkorigovat. Při práci s plastovými táhly se však ujistěte, že tenké vypínací šňůry leží na sobě a dochází tak k jejich blokaci. V případě, že činíte tak nedbale, může se vám stát, že se zadrhnou či povolí. V noci vy i další noční chodci ocení to, že jsou šňůry reflexní.

Plachta není dodávána s kolíky. Proto si je musíte buď v přírodě vytvořit z klacků, větví či kamenů a nebo si nějaké pořídit extra.

Kotvit buď můžete přímo do zesílených hypalonových ok nebo do vypínacích šňůr.
V případě, že je při napínaní plachty rozestup např. stromů větší než je plachta + délka šňůr, pořiďte si i záložní prodlužovací šňůru pro takové případy.

 

Kotvení plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp.Kotvení plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp.

Napnutí plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp lze snadno regulovat pomocí těchto spon.Napnutí plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp lze snadno regulovat pomocí těchto spon.

Roh plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp se zesílením a regulační sponou.Roh plachty Sea to Summit Escapist 15D Tarp se zesílením a regulační sponou.

 

Spaní a ležení

Vyzkoušeli jsme několik způsobů spaní v letním období. S deštěm i bez deště. V kreativitě se meze nekladou. Popisovat jak spát pod Tarpem by bylo na samostatný článek. Proto pouze několik pravidel. V případě nízkého přístřešku počítejte s kondenzátem na plachtě. Protože spíte pouze pod plachtou, buďte v případě vydatného deště připraveni na vodu zespodu. Učiňte tak preventivní opatření či doporučujeme vhodný výběr místa (ne dolík). Nebudete-li mít zakotvenou plachtu až k zemi, bude vám případě silného větru přístřeškem protahovat ...

 

Postavení přístřešku s pomocí stromu a jedné větve.Postavení přístřešku s pomocí stromu a jedné větve.

 

Závěr

Taková ultralehká a sofistikovaná plachta by mohla přinést vašemu cestování nový rozměr. Buď jako spaní skoro pod širákem nebo vytváření doplňkových přístřešku ke stanu či k autu, jako odpočinkové nebo piknikové místo. Pro místa bez dřeva na výrobu kolíku si nezapomeňte nějaké kolíky pořídit. Nejlépe nějaké ultra lehké, ať si nezkazíte hmotnostní průměr!

 

Vytvoření přístřešku pomocí otočeného kola na řidítka.Vytvoření přístřešku pomocí otočeného kola na řidítka.

Zaujalo mě:
  • Zesílená oka s plastovými táhly
  • Nízká hmotnost
  • Skvělá sbalitelnost
  • Totální univerzálnost

 


Další informace:

Sea to Summit

Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.
www.warmpeace.cz


24.07.2017, Petr Barna


Diskuse


KubaN
KubaN

Hezký, plachta 3x3 za 4 000 a ještě ani ty ultralehký kolíky k tomu nejsou.

31. 07. 2017, 10:40:11

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze