HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Vaude Gamplüt 450 SYN - spacák pro aktivní outdoorové nadšence

Recenze: Vaude Gamplüt 450 SYN - spacák pro aktivní outdoorové nadšence

Univerzální spacák s mnoha možnostmi Vaude Gamplüt 450 SYN. Jaký je spacák ve kterém si můžete číst, snídat nebo i chodit po lese?Údaje výrobce:

Materiál:svršek - polyester
vnitřek - polyester
náplň - 7D sensofiber polyester
Hmotnost: 1450 g (220)
Použití stanu: camping, turistické
Použití spacáku:  Na letní výlety
Tvar spacáku: mumie
Barevné varianty: cherrywood
Výška postavy: 190 cm
Rozměry v obalu: 23 × 40 × 40 cm
Rozměry v kompresním obalu: 38 × 22 × 22 cm
Teplotní parametry: komfort Ž 5 °C
extrém -11 °C
Infocena: 4160 Kč
Dodává: Vaude
Více info na www.vaudecz.cz

Charakteristika

Zdánlivě je to jen lehčí mumiový spacák, který ale mnoha táborníkům může splnit jejich sen. Avšak jedná se o univerzální spacák s mnoha možnostmi. Celý je vyroben s polyesterové tkaniny s náplní polyesterovým rounem 7D Sensofiber, ta je nejen rychleschnoucí, ale zahřeje i když je vlhká. Vnější tkanina Ripstop 50D je v barvě třešňového dřeva (cherrywood) a to vše celé je s hmotností 1550 g. Dodávaný obal umožňuje i částečnou kompresi.

 

Na spacáku jsou dobře vidět kapsy a zip v plné délceNa spacáku jsou dobře vidět kapsy a zip v plné délce

Spacák se v nohách uzavírá zatažením a na drukSpacák se v nohách uzavírá zatažením a na druk

Ruce v kapsách a nohy venku, to jiný spacák jen tak neumí.Ruce v kapsách a nohy venku, to jiný spacák jen tak neumí.

 

 

Nasazení a využití spacáku

Použití spacáku je však překvapivě mnohostranné. První čím asi zaujme, jsou otvory, krátké rukávy pro paže, které nám umožní různou činnost, vaření, čtení a psaní apod. i když jsme skryti v teple spacáku. Naopak v teple, v noclehárně lze rozepnutím celého zipu utvořit lehkou přikrývku pro jednoho i dva spáče. Další možnost je něco po čem jsem už dávno toužil, rozepnutím a podhrnutím spodní části se spacák změní na teplý kabát i se dvěma zateplenými kapsami, potřebujeme-li bez velké ztráty tepla krátce někam jít a nemuset se převlékat, a hlavně vylézat z vyhřátého spacáčku. Rovněž nám v krizové situaci může nahradit zapomenutou teplou bundu, kabát, i když ne nepromokavý!

 

Rukávy spacáku umožní v teple a suchu vyřídit všechnu korespondenciRukávy spacáku umožní v teple a suchu vyřídit všechnu korespondenci

Tuto možnost jsem zatím u spacáků postrádal.Tuto možnost jsem zatím u spacáků postrádal.

Spacák jako kabát i s kapucí.Spacák jako kabát i s kapucí.

 

Teploty

Pro spacák výrobce uvádí komfortní teplotu 5 stupňů a limit 0 stupňů, pro běžné letní táboření myslím dostatečný rozsah. Extrém podle normy EN 13537 je -15 stupňů. Celková délka mumie je 220 cm, což i dlouhánům do 190 cm s rezervou dostačuje, šíře v ramenou 80 cm a v nohách 65 cm a je přiměřená běžným velikostem uživatelů. Samozřejmostí je také zateplovací límec a stahovací tvarovaná kapuce. Velikost po sbalení je přibližně 40x22 cm, což se na dno batohů obvykle vejde. Obal spacáku však není nepromokavý, jen pevný, odolný a částečně jde i zkompresovat.

Kompletní fotogalerie Vaude Gamplüt 450 SYN

Rozměry

Vzhledem k mé délce přesahující 190 cm, bylo pro mě trochu obtížnější vsunout a vysunout ruce do rukávů, ale menším lidem to problém nepůsobí. Na délku jsem se ale do spacáku vešel dobře…

 

Takto sbalený spacák se vejde do většiny batohůTakto sbalený spacák se vejde do většiny batohů

Vnitřek spacáku se zateplovacím límcemVnitřek spacáku se zateplovacím límcem

Otevřený otvor ze spacáku pro ruceOtevřený otvor ze spacáku pro ruce

 

Kabát ze spacáku

Trochu přemýšlení mě dalo, jak uzpůsobit spacák jako tříčtvrteční kabát. Vyřešil jsem to podvlečením spodní části do pasu a tam jej stáhnout pomocí samosvorky, kterou se spacák dole uzavírá. Snad je to tak správně. Na sezení lze pak tuto spodní část spustit opět dolů, aby v teple byly celé nohy, jen boty koukají. Zateplené vnější kapsy jsou univerzální ve využití, na věci, či ruce. Levá je uzavíratelná na zip. Takto univerzálně využitelný spacák jsem na našem trhu dosud neviděl a myslím, že některé táborníky potěší. Ti co měli možnost si ho vyzkoušet, byli překvapeni a spokojeni.

 

Spacák lze kdykoliv využít jako dost teplý kabátSpacák lze kdykoliv využít jako dost teplý kabát

 

Ekologické okénko

Značkou Green Shape nám firmy Vaude pak zaručuje, že se jedná o ekologický výrobek z udržitelných materiálů. Kritéria se sledují po celou životnost spacáku od jeho návrhu, výroby, oprav až po obnovu.

Zaujalo mě:
  • Možnost používat ruce pro běžné činnosti přímo ze zapnutého teplého spacáku
  • Snadná proměna na prošívanou deku z mumie
  • Využití spacáku jako prošívaného kabátu je také skvělá možnost jak se udržet v teple

 


Další informace:

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz


24.10.2018, Pavel Krupka


Sem vložte diskusní příspěvek.