HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Nafukovací karimatka YATE Scout

Recenze: Nafukovací karimatka YATE Scout

Nafukovací karimatka YATE Scout je z nové generace nafukovacích matrací s oddělenými komorami. Tloušťka je více než 5 cm. Spaní je komfortní. Po sbalení nabízí minimální objem. Je těžké ji nafouknout nebo sbalit? A jak se na ni během testování spalo?Údaje výrobce:

Hmotnost: 400 g
Barevné varianty: červená
Výbava:Tepelný odpor: 1,2
Rozměry v obalu: 10 x 23 cm
Rozměry: 185 x 55 x 5,5 cm
Materiál: Nylon 20D
Infocena: 1490 Kč
Dodává: YATE
Více info na www.yate.cz

Sbaleno na cestu

Součástí nafukovací karimatky je i obal se zavíráním na tkanici se samosvorkou. Obal je velkoryse naddimenzován a i když si se sbalením nedáte žádnou práci, lehce karimatku do něho vložíte. Přidat můžete klidně třeba opravnou sadu, která není součástí karimatky nebo nafukovací polštářek.

 

Ležení na nafukovací karimatce YATE Scout je komfortní.Ležení na nafukovací karimatce YATE Scout je komfortní.

Když si dáte záležet, tak se vám sbalená karimatka Scout vejde takto do ruky.Když si dáte záležet, tak se vám sbalená karimatka Scout vejde takto do ruky.

Nafukovací karimatka YATE Scout má kulaté rohy.Nafukovací karimatka YATE Scout má kulaté rohy.

 

Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Nafouknutí je dílem okamžiku. Unikátní ventil se zpětnou klapkou umožňuje pohodlné nafukování a vyfukování. Pro nafouknutí mi stačilo jedenáct výdechů. Po dostatečném nafouknutí už stačí ventil zajistit víčkem, který je součástí ventilu. Zatlačit na něj můžete přímo na zemi nebo na podlaze. Snadno se promáčkne.

Karimatka nemá podélné nebo příčné komory, jak tomu bylo dosud, ale soustavu malých komor, které vytvářejí strukturu, která připomíná bublinkovou folii. Povrch zajišťuje pohodlné spaní. Ani při ležení na boku nedochází k promáčknutí až na podložku. V případě, že si však kleknete či sednete, karimatku promáčknete. Pro pohodlné a vyšší sezení se mi osvědčilo přeložit karimatku na polovinu. Zkušel jsem i na třetiny a bez problému to vydržela.

 

YATE Scout díky malým rozměrům posloužila i jako karimatka pro cyklovýlet.YATE Scout díky malým rozměrům posloužila i jako karimatka pro cyklovýlet.

 

Když jsem však nechal karimatku ve stanu vystavenému slunci nebo při spaní v autě, před odchodem jsem raději karimatku upustil a před spaním opět malinko dofouknul.

Vyfouknutí jde snadno do úplného splasknutí bez nutnosti činit tak na několikrát.

Mechanická odolnost je otázkou štěstí a samozřejmě prevence, proto vzhledem k tomu, že se jedná o lehkou nafukovací karimatku, bych doporučil před ležením zkontrolovat podklad a odstranit ostré předměty.

 

Pro vyfouknutí je třeba otevřít kryt ventilu a zmáčknout záklopku.Pro vyfouknutí je třeba otevřít kryt ventilu a zmáčknout záklopku.

Zajištění uzávěrem jde snadno a je možno na něj přímo zatlačit i o zem nebo o podlahu.Zajištění uzávěrem jde snadno a je možno na něj přímo zatlačit i o zem nebo o podlahu.

Pro sezení je lepší nafukovací karimatku YATE Scout přehnout.Pro sezení je lepší nafukovací karimatku YATE Scout přehnout.

 

Závěr

Překvapil mě malý objem sbalené karimatky. Vzhledem ke konstrukci podložky bych doporučil i přikoupení YATE opravné sady nebo samolepících záplat a jejich nošení v obalu, který je její součástí. Spaní bylo vždy komfortní. Sbalení (vyfouknutí) je dílem okamžiku.

 

Takto vypadá balení nafukovací karimatky YATE Scout. Doporučuji balit na třetiny a pak smotat.Takto vypadá balení nafukovací karimatky YATE Scout. Doporučuji balit na třetiny a pak smotat.

 

Kompletní fotogalerie YATE Scout (17)

Zaujalo mě:
  • Sbalitelnost
  • Komfort
  • Ventil
  • Hmotnost

 


Další informace:

YATEFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.


10.07.2017, Petr Barna


Diskuse


Dušan
Dušan

No a kolik tedy váží? Vím, že to dohledám na netu, ale u recenze bych takový základní údaj čekal automaticky..

20. 07. 2017, 12:41:54
Roman, YATE
Roman, YATE

Zdravím, hmotnost je 400 g.

13. 10. 2017, 13:34:08
Vojtěch Dvořák
Vojtěch Dvořák

Dobrý den,

Váží 400 gramů. Výrobce uvádí kolísání hmotnosti +- 10%.

Konkrétní karimatku,  až se vrátím z výpravy převážim a samozřejmě údaje doplním.

Děkuji za pochopení

Vojtěch Dvořák

Svět outdooru

24. 07. 2017, 11:13:18
Karel Pacák
Karel Pacák

Zajímalo by mě proč je třeba karimatka Yate Extreme Lite těžší cca o 250 gramů, když je tenčí. V čem je rozdíl?

28. 07. 2017, 00:00:31
Roman, YATE
Roman, YATE

Karimatka Extreme Lite má izolační výplň z PU, kdežto SCOUT výplň nemá. Tím pádem má SCOUT sice nižší tepelný odpor, ale je lehčí a menší po sbalení. Do zimy zas ale bude lepší Extreme Lite nebo jiná samonafukovací karimatka.

13. 10. 2017, 13:38:29
Pedro
Pedro

Ta pumpička je naprosto skvělá. Přes noc se mi tou pumpičkou karimatka vypustí, takže ležím na zemi. Oprava pumpičky ? - karimatku vyhodit.

12. 10. 2017, 15:04:25

Dobrý den,

můžete prosím specifikovat, co se vám přesně přihodilo? U jaké karimatky (přesný název)? Případně co myslíte tou "pumpičkou"?

Děkuji

S pozdravem

Vojtěch Dvořák, Svět Outdooru

13. 10. 2017, 09:40:00
Roman, YATE
Roman, YATE

Zdravím Pedro, SCOUT pumpičku nemá, zřejmě máte na mysli Buřtovku? Asi by bylo nejlepší jí k nám poslat na prozkoumání. Opravit se dá spousta věcí - ale musím to vidět.

13. 10. 2017, 13:41:18

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze