HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Recenze: Spacáku Marmot Trestles Elite 20

Recenze: Spacáku Marmot Trestles Elite 20

Marmot Trestles Elite 20 je spacák se syntetickou náplní HL-ElixR, který je dobrou volbou pro každého, kdo potřebuje být v teple od jara do podzimu. Komfortní teplota pro muže je -5,8 °C, pro ženy 0 °C (EN 13537).Údaje výrobce:

Materiál:svršek - 70D 100% Polyester
vnitřek - 70D 100% Polyester
náplň - Syntetická náplň HL-ElixR
Hmotnost: 1100 g (Regular)
Použití spacáku:  Na letní výlety, Na běžnou turistiku od jara do podzimu
Tvar spacáku: mumie
komfort M -6 °C
extrém -23 °C
Výbava:Kompresní obal
Skladovací obal
Vnitřní kapsa
Dva zipy
Poutka na zavěšení
Infocena: 4590 Kč
Dodává: Martin Rak
Více info na www.marmot.de

 

Dlouhý boční zip slouží dobře k větrání.Dlouhý boční zip slouží dobře k větrání.

Spací pytel jde rozepnout po obou stranách.Spací pytel jde rozepnout po obou stranách.

Spacák je ve verzi Regular dostatečně velký pro postavu cca 180 cm.Spacák je ve verzi Regular dostatečně velký pro postavu cca 180 cm.

 

Charakteristika

Spacák je klasické mumiové konstrukce, verze REGULAR je pro moji výšku 176 cm dostačující (k nohám by se ještě vešlo oblečení). Na levé straně se nachází dlouhý standardní zip (cca 140 cm), zajímavostí je kratší zip na pravé straně (cca 40 cm), který slouží k dodatečnému větrání v teplejších podmínkách. Zipy jsou ukončeny „garážemi“ a není možné dodatečné zajištění např. suchým zipem. Delší zip má jezdce zevnitř i zvenku pro pohodlné zapínání/rozepínání zevnitř spacáku. Kratší zip má jezdec pouze zvenku.

Uvnitř spacáku se nachází kapsička na zip 15x12 cm.

Otvor kolem obličeje můžeme regulovat oddělenými stahovacími tkanicemi (kvůli druhému zipu). Kapuce je anatomicky tvarovaná a umožňuje dopnout přesně kolem obličeje, v případě potřeby jde stáhnout tak, že zůstane jenom maličký otvor pro dýchání.

Krycí léga u krku je pouze v části pod krkem a jedná se spíš takový límec, který nejde stahovat.

Velmi mě potěšilo, že výrobce ke spacáku dává také velký síťovaný skladovací obal. Pro udržení deklarovaných vlastností spacáku je totiž jeho skladování stěžejní. Skladovací obal má rozměry 90x35 cm. Spacák se do kompresního vaku vejde komfortně, velikost je cca 49x25 cm, při důkladném stlačení se dostaneme na tvar cca 28x29 cm.

 

Velikost po kompresi cca fotbalový míč.Velikost po kompresi cca fotbalový míč.

Velmi prostorný skladovací obal.Velmi prostorný skladovací obal.

Teplotní určení spacího pytle.Teplotní určení spacího pytle.

 

Používání

Spacák má tendenci nafouknutí ihned po vybalení podobně jako konkurence s péřovou výplní. Bude-li tomu tak i např. po roce používání ukáže až dlouhodobější test. Vnitřní materiál je až návykově příjemný. Člověk se už ráno těší, až zase půjde spát. Dlouhý boční zip se i při rychlejší zapínání nezadrhává, léga funguje bezchybně (jezdec je opravdu masivní). Kratší doplňkový zip na druhé straně je potřeba ovládat s citem. Pokud jsem měl rozepnuty oba zipy a chtěl je opět zapnout, musel jsem dodržet následující postup. Nejprve je třeba zapnout kratší doplňkový zip, až potom klasický dlouhý. Zapínání/rozepínání krátkého zipu zevnitř spacáku bylo pro mě dost složité.

 

Srovnání velikosti sbaleného spacáku s trekovými hůlkami.Srovnání velikosti sbaleného spacáku s trekovými hůlkami.

Detail dvoucestného dlouhého bočního zipu.Detail dvoucestného dlouhého bočního zipu.

Možnosti utažení kolem obličeje.Možnosti utažení kolem obličeje.

 

Hodnocení

V kombinaci s kvalitní karimatkou je spacák velmi dobře použitelný od jara do podzimu. Při vyšších teplotách oceníme možnost důmyslného rozepnutí po obou stranách. Dodávaný skladovací obal je příjemným bonusem. Syntetické spacáky mají, i přes silnou konkurenci péřových kolegů, důležité místo v batozích cestovatelů vydávajících se do oblastí s vlhkým klimatem. Pokud tedy plánujete výpravu do takových míst, zařaďte Marmot Trestles Elite 20 mezi kandidáty do vašeho batohu nebo zavazadla.

Kompletní fotogalerie ke spacáku Marmot Trestles Elite 20

Zaujalo mě:
  • podložení zipu proti zadrhávání látky
  • skladovací a kompresní obal
  • skvělá sbalitelnost

 


Další informace:

Logo značky MARMOT.

Firma Marmot byla založena roku 1974. Prvními produkty se staly péřová bunda a spacák. Později Marmot začal šít oblečení z Gore-Texu a řady produktů se začala rychle rozšiřovat. Produkty Marmot jsou synonymem pro kvalitu, výkon a odolnost.
www.marmot.com

{Hodnocení - Rich snippet}


24.04.2017, Martin Slezáček


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Trek údolími Karavshin a Laylak
  Oblastem Karavshin a Laylak se také říká Asijská Patagonie, protože se zde nachází množství granitových vrcholů a stěn, jejichž parametry jsou srovnatelné s mnohem známějšími horami v jižním Chile.