HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: SOCOMPA GTX – dobře padnoucí trekový přítel

Recenze: SOCOMPA GTX – dobře padnoucí trekový přítel

Český výrobce outdoorové a služební obuvi Prabos přichází s novinkou, pohorkami do středně náročného terénu SOCOMPA GTX. Jaké jsou tyto boty s GORE-TEX membránou, značkovou podrážkou? Vyrobeny v Česku a testovány v poušti?Údaje výrobce:

Materiál:svršek - hovězinový Velur tl. 1,8 – 2,0 v kombinaci s textilem
membrána - GORE-TEX Duracom MS Sportive
podešev - lepená Vibram Vinkler v kombinaci s PU podešví
Stélka: Anatomicky tvarovaná
Dostupné velikosti: 36 - 48
Infocena: 4490 Kč
Dodává: Prabos
Více info na www.prabos.cz

Charakteristika

Český výrobce outdoorové a služební obuvi Prabos přichází s novinkou, pohorkami do středně náročného terénu SOCOMPA GTX, vyráběnými ve čtyřech barevných kombinacích s reflexními prvky. Díky Gore-texové membráně Duracom MS Sportive je lze používat celoročně i na více denní túry a přechody hor, a to i proto, že dobře drží teplo.

 

Boty Prabos SOCOMPA GTX uspěly v testu i na poušti.Boty Prabos SOCOMPA GTX uspěly v testu i na poušti.

Boty Prabos SOCOMPA GTX byly testovány i na nejnižším místě zemské pevniny na březích Mrtvého moře.Boty Prabos SOCOMPA GTX byly testovány i na nejnižším místě zemské pevniny na březích Mrtvého moře.

Outdoorová obuv Prabos SOCOMPA GTX je spolehlivou součástí vybavení na treky (nejen) do drsné pouště.Outdoorová obuv Prabos SOCOMPA GTX je spolehlivou součástí vybavení na treky (nejen) do drsné pouště.

 

 

Na první pohled

Na první pohled zaujme bytelná podešev PU se vzorkem Vibram Vinkler, který dobře drží i na vlhké skále, svršek je tvořený hovězinovým Velurem o tl. 1,8 – 2,0 kombinovaným s textilem. Šněrování je dole přes očka, od kotníků přes zasekávací háčky pro rozdílné stažení nártu a kotníku, díky kterým se bota rychle zavazuje. Na středně vysoké pohorky SOCOMPA GTX, se kterými lze i řídit auto, lze díky hrazdičce na patě také nasadit poloautomatické mačky.

 

Detail podrážky bot Prabos SOCOMPA GTX.Detail podrážky bot Prabos SOCOMPA GTX.

Šněrování bot Prabos SOCOMPA GTX.Šněrování bot Prabos SOCOMPA GTX.

Testování bot Prabos SOCOMPA GTX ve skalním terénu.Testování bot Prabos SOCOMPA GTX ve skalním terénu.

 

Testování

Outdoorové boty SOCOMPA byly postupně usilovně testovány jak v podzimních a zimních plískanicích a blátu středoevropského podnebního pásu, tak horách a pouštích Jordánska. Jak ukazují fotografie, spolehlivě mně donesly až do míst, kde opravdu „chcípl velbloud“, přičemž ani intenzivní sluneční světlo a teplota nebyla v těchto polovysokých botách od Prabosu nějak negativně pociťována. Ani rozžhavený písek nebyl díky silné podešvi PU cítit. Vzorek Vibram Vinkler navíc překvapivě dobře zabíral i na čistě písečných dunách.

Kompletní fotogalerie Prabos SOCOMPA GTX

Extrémní podmínky

SOCOMPA GTX nevadily ani extrémně silná slanost vody z Mrtvého moře, jehož salinita (cca 30 procent je skoro 10krát silnější jak normální mořská voda). I po potřísnění od příboje z rozbouřených vln „Moře soli“ během příchodu silné bouře a ničivých záplav, během kterých v Jordánsku zahynuly přes dvě desítky lidí, agresivní sůl jejich povrch nijak viditelně neponičila a Gore-texová membrána Duracom MS Sportive umožnila bezproblémové, bezpečné a suché překonávání náhle vzniklých potoků, říček a brodů.

 

Boty Prabos SOCOMPA GTX byla testovány v samém srdci jordánské pouště.Boty Prabos SOCOMPA GTX byla testovány v samém srdci jordánské pouště.

Outdoorová obuv Prabos SOCOMPA GTX byla testována i v jordánských skalách a pouštích.Outdoorová obuv Prabos SOCOMPA GTX byla testována i v jordánských skalách a pouštích.

Mezi výhody bot Prabos SOCOMPA GTX je i skutečnost, že membrána Goretex dobře odvází vlhkost od nohou a brání tak jejich přehřátí.Mezi výhody bot Prabos SOCOMPA GTX je i skutečnost, že membrána Goretex dobře odvází vlhkost od nohou a brání tak jejich přehřátí.

 

Hodnocení

Pohorky SOCOMPA GTX, ktreré jsou vyrobeny v Česku mohou směle vyrazit i do exotických končin jakou jsou pouště nebo hory. Hmotnost páru 1500 g je přijatelná. Šněrování je provedeno pomocí oček a zasekávacích háčků. Značková podrážka Vibram Vinkler odolává agresivnímu prostředí skal a jeví se jako odolná i pro dlouhé těžké treky.

 

Boty Prabos SOCOMPA GTX byla testovány v samém srdci jordánské pouště.Boty Prabos SOCOMPA GTX byla testovány v samém srdci jordánské pouště.

Zaujalo mě:
  • Pevné stažení kotníku a zároveň pohyblivost nohy v botě, umožňující i řízení auta
  • Kvalitní podrážka tlumící nárazy, zároveň dobře držící i na vlhké skále
  • Dobrá termoregulace umožňující udržet nohu v teple a zároveň díky Gore-Texu dobře odvětrávaná a přitom voděodolná bota

 


Další informace:

PrabosSpolečnost Prabos plus a.s. vyrábí obuv, která splňuje všechny požadavky na zajištění bezpečnosti našich zákazníků při práci i v těch nejtěžších podmínkách. V nabídce máme také špičkovou obuv vhodnou pro turistiku, vybavenou membránou Gore-tex® a značkovými podešvemi Vibram.


20.12.2018, Petr Blahuš


Diskuse


rudolph77
rudolph77

Určitě budou tyto trekové boty skvělé, já však nedám dopustit na svoje klasické vojenské kanady z http://armik.cz/ , které mi na výpravy do lesa vyhovují ze všeho nejvíce. Mám to naučené z vojny.

14. 02. 2019, 15:57:24

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze