HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Recenze: Moderních zateplených pohorek KEEN Revel III M

Recenze: Moderních zateplených pohorek KEEN Revel III M

Robustní zimní outdoorové boty, které jsou určeny do náročných zimních podmínek. Kvalitní kožený svršek a membrána KEEN.DRY uchovají vaše nohy v suchu a v teple. Je to pravda? A co všechno umí?



Údaje výrobce:

membrána - KEEN.DRY
mezipodešev - EVA
podešev - KEEN Dual Climate Rubber
Hmotnost: 1132 g (UK 8)
Stélka: KEEN Thermal Insole
Barevné varianty: magnet/tawny olive, great wall/canteen
Infocena: 4199 Kč
Dodává: ROCK POINT
Více info na www.keenfootwear.cz

Charakteristika

Jedná se o zimní botu určenou na vycházky nebo pobyt v zimní krajině. Pěšky nebo na sněžnicích. Dále jako ideální bota do města, když se ozve zima či na hory a na lyže jako bota na všechny aktivity mimo primárního lyžování. Tedy na cestu, přístup nebo na chození po středisku, sáňkování, apod. Nejedná se tedy o horolezeckou obuv.

 

KEEN Revel III M.KEEN Revel III M.

KEEN Warm se stará o teplo v botech KEEN Revel III M.KEEN Warm se stará o teplo v botech KEEN Revel III M.

Opancéřovaná patní část boty KEEN Revel III M.Opancéřovaná patní část boty KEEN Revel III M.

 

Testování

Zateplené pohorky KEEN Revel III M se mnou prošly několik měst (včetně vánočních trhů), doprovázely na několika lyžařských výjezdech a v obdobích sněhové nadílky ve městě jsem je nosil i do práce a na vycházky. Taktéž jako nástupovky na běžky. To pak byla slast se z běžkových bot nebo z lyžáků přezout zpátky do Revelů. Při chůzi po cestách bez sněhu, neboli při normální turistice je podešev dobře odpružená a chůze příjemná. I při došlapu na patu též dobře tlumí. Dlouhodobější stání v mokrém sněhu a ve vodě boty přestály bez úhony.

 

Po skialpové túře je to radost se přezout do zateplených pohorek KEEN Revel III M.Po skialpové túře je to radost se přezout do zateplených pohorek KEEN Revel III M.

Odjezd na testování pohorek KEEN Revel III M na sněžnice.Odjezd na testování pohorek KEEN Revel III M na sněžnice.

Testování bot KEEN Revel III M ve vodě a chůzí v roztátém sněhu.Testování bot KEEN Revel III M ve vodě a chůzí v roztátém sněhu.

 

Popis

Zateplené pohorky KEEN Revel III M díky kombinaci dvojího zateplení materiálem KEEN.WARM a unikátní technologií KEEN.HEAT TRAPOLATOR izolují vaše nohy i v mrazech. Kvalitní ochrana špice (u KEEN typické), ale i paty ShellBack jsou vhodné pro chůzi na sněžnicích. Komín boty je na achilovce hodně vykrojený a umožňuje natáhnout krok, zvednout nohu vysoko a dává noze volnost. Nová zimní podešev KEEN.DCR (Dual Climate Rubber), patentovaná ochrana prstů a kovové očko na uchycení návleků určují tenhle model pro zimní dobrodružství a pro vyznavače zimního outdooru. Bota ale dobře slouží i do zimního města nebo na hory jako aprés ski obuv.

Keen. Heat Trapolator

V popisu této boty se uvádí, že o teplo se stará technologi: KEEN.WARM Plus Heat Trapolator. Na stránkách výrobce ani prodejce jsem však nenašel více informací. Tak jsem pátral. Jak to tedy ve firmě KEEN vymysleli, aby byly zimní boty teplejší, ale bez nárůstu hmotnosti? KEEN přišel s technologií KEEN.WARM Plus Heat Trapolator. Tato izolace zachycuje teplo ve třech vrstvách, čímž chrání nohy před chladem.

Technologie KEEN.WARM Plus Heat Trapolator používá mezipodešev tvořenou třemi různými vrstvami materiálu pro zachycování tepla, které chrání nohy před chladem. Vrchní plástová vrstva pružného EVA ve tvaru voštiny zachycuje teplý vzduch pod nohou. Střední vlněná plstěná vrstva dodává teplo a konečná spodní vrstva z termo fólie odráží teplo zpátky na nohu a zabraňuje ochlazování.

Kompletní fotogalerie KEEN Revel III M (29)

Šněrování

O šněrování se starají 4 páry masivních oček a dva páry háčků. Žádný z háčků však nemá "zasekávací" funkci a nedrží tak tkaničky rozdílně dotažené v nártové nebo v holení části, tak jak jste zvyklí u lezeckých pohorek. Tkaničky zkrátka procházejí skrz. Tkaničky jdou spodnými očky relativně snadno a můžete tak bodu dotáhnout na jedno zatažení a pak překřížit přes háčky. Mezi prvním párem oček na tkaničky naleznete kovové očko na zajištění návleků. Takže při chůzi v hlubokém sněhu v návlecích vám do bot nepadá sníh a navíc zvyšujete další teplený komfort. O další tepelný komfort se starají vyjímatelné vložky KEEN Thermal Insole.

 

Logo použité membrány na botách KEEN Revel III M.Logo použité membrány na botách KEEN Revel III M.

Kovové očko na botě KEEN Revel III M na zajištění návleků.Kovové očko na botě KEEN Revel III M na zajištění návleků.

Čtyři páry oček a dva páry háčků na pohorkách KEEN Revel III M.Čtyři páry oček a dva páry háčků na pohorkách KEEN Revel III M.

 

Verdikt testera

Boty jsou široké a i na mé široké nohy v nich bylo po stranách dost místa. Jedná se tedy o pohodlnou botu ve které můžete v zimní krajině či středisku strávit hodiny, aniž byste umrzli od nohou. Jak se říká: "To chce klid a nohy v teple". Ten, kdo pochopil, že na různé činnosti a aktivity jsou různé boty, ocení tyto zimní speciály.

 

Dokonalá ochrana špice i paty bot KEEN Revel III M.Dokonalá ochrana špice i paty bot KEEN Revel III M.

Zaujalo mě:
  • Výrazné zateplení
  • Silná kůže
  • Očko na návlek
  • Ochrana paty a špičky

 


Další informace:

KeenAmerická firma KEEN byla založena v roce 2003 a svůj úspěch založila na vyvinutí obuvi typu "sandál", ale se špičkou chránící prsty.
V KEENu věří v podporu každého, kdo něco tvoří, kdo si hraje a kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem něho… Pro KEEN je to životní styl - nazýván Hybrid.Life. Tento životní styl přináší také velmi reálný smysl pro zodpovědnost, spolehlivost a transparentnost.


16.02.2018, Zbyněk Kupčík


Diskuse


pajimir
pajimir

Aktuálně v rock pointu za 2299kč no nekupteto!!

19. 02. 2018, 13:18:19

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze