HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Recenze: Spodní prádlo Helly Hansen LIFA Seamless

Recenze: Spodní prádlo Helly Hansen LIFA Seamless

Testovali jsme komplet spodního prádla z materiálu HH LIFA®, vyvinutého už v roce 1970, pro intenzivní sportovní aktivity. Kde a jak jsme ho testovali? A co tohle spodní prádlo umí?Údaje výrobce:

Materiál:HH LIFA® Seamless (72 % polypropylen, 20 % polyamid, 8 % elastan)
Gramáž: 125 g/m2
Barevné varianty: černá, modrá
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Další údaje:Hmotnost: 173 g (L) triko, 121 g (L) spodky
Cena triko: 1190 Kč, Spodky: 1190 Kč. Možno zakoupit i separátně.
Infocena: 1190 Kč
Dodává: Helly Hansen Czech Republic, s.r.o.
Více info na www.hellyhansen.com/baselayer

 

Krásně zabalené spodní prádlo Helly Hansen LIFA® Seamless okamžitě láká k vyzkoušení a otestování. Název Seamless je však trochu matoucí. Na spodním prádle však nějaké švy naleznete. Není tak zcela bezešvé. Avšak během testování jsem nezaznamenal žádné tlačení, škrábání či dráždění.

 

Víkendové testování HELLY HANSEN LIFA Seamless na srubu v Krkonoších.Víkendové testování HELLY HANSEN LIFA Seamless na srubu v Krkonoších.

HELLY HANSEN LIFA Seamless během testování.HELLY HANSEN LIFA Seamless během testování.

Spodní triko HELLY HANSEN LIFA Seamless na skialpové túře.Spodní triko HELLY HANSEN LIFA Seamless na skialpové túře.

 

Testování

V podzimní čase jsem ještě před prvním sněhem obsolvoval min.100 km v běhu po Krkonoších a v okolí Jilemnice. Při teplotách do 10 C nad nulou jsme běhal pouze ve spodním triku a spodkách s nataženými kraťasy (spíše, abych nepohoršoval). Pohyb, odvod vlhkosti, minimální tření. Vše v pohodě. Překvapila mě i odolnost proti zápachu. A to výrazně. U spodního prádla z umělých materiálů bývám zvyklý naopak.

Kompletní fotogalerie Helly Hansen LIFA® Seamless (27)

Takže jsem se rozhodnul pro testování Helly Hansen LIFA® Seamless spodního prádla několika dní za sebou. A to při běhání, skialpu i lyžování na pistě i ve volném terénu. Subjektivně musím potvrdit vysokou rezistenci vůči zápachu.

Dámská verze

 

Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP.Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP.

Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP a ACTIVE PANT.Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP a ACTIVE PANT.

Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP.Dámský Helly Hansen LIFA ACTIVE 1/2 ZIP - produktové foto.

 

Nekonečné vlákno

Materiál HH LIFA® je sice 100% PP, ale jde o to že Helly Hansen vlastní patent na způsob tkaní PP vlákna tak, že jej umí utkat velmi tenké a ve své podstatě "nekonečně dlouhé". Nemusí tak splétat PP vlákno z více vláken jako to musí dělat jiní výrobci. Protože toto spletení pak tvoří záhyby a prostor, kde se pravě drží bakterie.
To je důvod, proč je LIFA® velmi dobře odolná proti zápachu i když Helly Hansen nepřidává žádné pomůcky jako třeba ionty stříbra apod.

 

Prádlo HELLY HANSEN LIFA Seamless je krásně elastické.Prádlo HELLY HANSEN LIFA Seamless je krásně elastické.

Spodní prádlo HELLY HANSEN LIFA Seamless je super, ale zatopit si stejně musíme.Spodní prádlo HELLY HANSEN LIFA Seamless je super, ale zatopit si stejně musíme.

Testování HELLY HANSEN LIFA Seamless během pozdní via ferratové sezóny.Testování HELLY HANSEN LIFA Seamless během pozdní via ferratové sezóny.

 

Parametry

Díky tomuhle materiálu v gramáži 125 g/m2 se jedná o základní – lehkou základní vrstvu. Ta rychle odvádí vlhkost od těla, schne, dobře dýchá a je hodně elastická. Nechtějte od takové gramáže drtiče mrazu. Materiál je příjemný na dotek. Ani nevíte, že ho máte na sobě.

 

Další vnitřní etiketa HELLY HANSEN LIFA Seamless a údržbové symboly.Další vnitřní etiketa HELLY HANSEN LIFA Seamless a údržbové symboly.

Složení HELLY HANSEN LIFA Seamless je přímo vytkáno do pasu.Složení HELLY HANSEN LIFA Seamless je přímo vytkáno do pasu.

Vnitřní etiketa HELLY HANSEN LIFA Seamless.Vnitřní etiketa HELLY HANSEN LIFA Seamless.

 

Produktové foto Helly Hansen LIFA® Seamless

 

Spodky HELLY HANSEN LIFA Seamless.Spodky HELLY HANSEN LIFA Seamless.

Triko HELLY HANSEN LIFA Seamless s dlouhým rukávem - přední díl.Triko HELLY HANSEN LIFA Seamless s dlouhým rukávem - přední díl.

Triko HELLY HANSEN LIFA Seamless s dlouhým rukávem - zadní díl.Triko HELLY HANSEN LIFA Seamless s dlouhým rukávem - zadní díl.

 

Jak sedí

Spodky mají dlouhý sed, takže je můžete vytáhnout vysoko, a přes ně triko ze stejného materiálu, které je ve velikosti L/G opravdu dlouhé až pod zadek. Materiál je neuvěřitelně pružný (žádná komprese) a po natažení na tělo je příjemně hladké. Spodky v pase a triko na spodním lemu jsou zesíleny bez švů. Rukávy se dají natáhnout až přes ruce - testováno při sebězích. Tahle vrstva je určena do mírných a chladných podmínek jako základní vrstva. K dostání též jako LIFA Merino Seamless.

 

Testování spodního prádla HELLY HANSEN LIFA Seamless probíhalo i několik dní na lyžích i ve volném terénu.Testování spodního prádla HELLY HANSEN LIFA Seamless probíhalo i několik dní na lyžích i ve volném terénu.

Zaujalo mě:
  • minimum švů
  • kombinovaná pletenina
  • vysoká elasticita
  • odolnost vůči zápachu
  • rychlý odvod vlhosti

Vojtěch Dvořák


Další informace:

Helly Hansen

Helly Hansen je lídr v oblasti oblečení pro závodní plachtění a výkonnostní lyžování, stejně jako prémiového outdoorového oblečení. V současné době značka Helly Hansen obléká přes 50 tisíc profesionálů ve více než 200 resortech po světě. A právě zpětná vazba od nich je pro ni tou největší inspirací vyvíjet pořád lepší a dokonalejší výrobky.  Více informací na www.hellyhansen.com.


14.12.2017, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů