HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Druhá kůže - recenze pánského trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR

Druhá kůže - recenze pánského trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR

Lehké a vzdušné syntetické triko. Testováno během anaerobních činností. Má rado pocení a docela dlouho vydrží nesmrdět. Jak je to možné?Údaje výrobce:

Materiál:63% PES Coolmax Fresh
33% PES
4% Lycra
Hmotnost na m2: 100 g
Hmotnost: 105 g
Barevné varianty: bílá, černá
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Infocena: 635 Kč
Dodává: SENSOR
Více info na www.sensor.cz

 

Velice lehké a doslova průhledné triko, která však nevypadá jako rybářská síť a můžete v něm vyběhnout i „naostro“. Jedna fotografie v galerii malinko klame. Blesk prosvítí všechno. Jinak triko vypadá docela civilně, ale je určeno především pro sport a má rádo rychlost a pocení.

 

Testování trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR na začátku skialpové sezóny v Krkonoších.Testování trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR na začátku skialpové sezóny v Krkonoších.

Triko SENSOR COOLMAX FRESH AIR testováno i v zimě jako první vrstva.Triko SENSOR COOLMAX FRESH AIR testováno i v zimě jako první vrstva.

Bílé triko s dlouhým rukávem SENSOR COOLMAX FRESH AIR.Bílé triko s dlouhým rukávem SENSOR COOLMAX FRESH AIR.

 

Takřka nesmrdí

Tak to byla věc, která mě opravdu překvapila. Mám zkušenosti, že umělé materiály v mém případě stačí mít jeden den na skialpech nebo na jedno běhání a musí do pračky. Tyhle trika jsem potrápil i 4 dny za sebou a pořád to ušlo. Nečekejte, že pátý den vyrazíte do Besedy, ale na túře můžete klidně pokračovat dál. Omezení zápachu má na starosti obohacení trika ionty stříbra. Zatím pořád funguje i po cca 10 vypráních.

 

Balení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukávBalení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukáv

Balení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukávBalení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukáv

Balení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukávBalení trik SENSOR COOLMAX FRESH AIR krátký a dlouhý rukáv

 

Střih

Pochválit bych chtěl délku zad, která je opravdu dostatečná. Hladký a jemný úplet okolo krku a na rukávech je příjemný. Použitím certifikovaného úpletu od firmy Advansa je odvod vlhkosti příkladný. Triko se nevytahovalo ani po několika nasazeních v terénu. Ploché švy jsou samozřejmostí. Na triku není ani jedna textilní etiketa. Takže nikde nic netlační nebo nešimrá. Označení velikosti a složení je provedeno termotransferem a tak nikde nic neškrábe ani nečouhá. Tento model je dostupný i ve verzi s dlouhými rukávy.

 

Jedinou grafikou na tričku je logo na levém spodním okraji trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR.Jedinou grafikou na tričku je logo na levém spodním okraji trika SENSOR COOLMAX FRESH AIR.

SENSOR COOLMAX FRESH AIR s krátkým rukávem a prodlouženým zadním dílem.SENSOR COOLMAX FRESH AIR s krátkým rukávem a prodlouženým zadním dílem.

Příjemné zakončení rukávu SENSOR COOLMAX FRESH AIR.Příjemné zakončení rukávu SENSOR COOLMAX FRESH AIR.

 

Balení

Líbilo se mi balení. Vysoká a úzká krabička. Na horní straně je přehledná etiketa, ze které lze vyčíst vše potřebné pro správný výběr.

Materiál

Coolmax Fresh je obohacen o ionty stříbra ve vlákně, které zpomalují a omezují růst bakterií způsobujících rozklad potu tím, že narušují jejich buněčnou stěnu. Tímto je zabráněno tvorbě nepříjemných pachových vjemů. Antibakteriální ochrana je trvalá. Tolik text výrobce. Osobně mohu potvrdit, že se obstojně drželo 4 dny v kuse na skialpových túrách a asi 10 praní. Zatím funguje.

Dle výrobce: Coolmax Fresh je ochranná známka Advansa pro úplety obsahující více než 50% tvarovaného polyesterového vlákna. Čtyřlaločný průřez vlákna Coolmax Fresh svými skvělými fyzikálními vlastnostmi podporuje lidskou fyziologii. Vlákno Coolmax Fresh má speciální tvar, který zvětšuje jeho plochu, čímž dochází k lepšímu odvodu potu od těla a výraznějšímu přísunu okolního vzduchu k tělu. Coolmax tímto vytváří mezi tělem a oděvem určité mikroklima, které zabraňuje přehřátí organismu a tím zajišťuje i Vaše větší pohodlí a vyšší výkon. Díky výborné elasticitě a jemnosti materiálu vyniká vysokým komfortem a pohodlím při nošení.

Subjektivně se mi zdá triko příjemné, lehké a vzdušné. Testováno jako jeiná vrstva při běhání, ale i jako spodní vrstva při dalších aktivitách (lyže, skialp, běhání, lezení ledů).

Další fotografie si prohlédněte v galerii

Zaujalo mě:
  • dobře padnoucí střih
  • použitý materiál
  • ionty stříbra
  • úplet u krku a na rukávech

Vojtěch Dvořák


Další informace:

Sensor

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz


19.01.2017, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.